TG Telegram Group Link
Channel: NABU Daily by Олег Новіков
Back to Bottom
Екснардепу Барвіненку визначили заставу

Вищий антикорупційний суд застосував до колишнього народного депутата, а нині голови Одеської райради Віталія Барвіненка запобіжний захід у вигляді застави розміром 1 млн грн. Тобто екснардеп знайшовся, бо раніше про підозру йому повідомили заочно.

На Барвіненка поклали наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою; повідомляти про зміну місця свого проживання та місця роботи; не відлучатися з Одеської області без дозволу; утримуватись від спілкування зі свідками та здати на зберігання закордонні паспорти. Вони діють до 15 травня.

Нагадаю, на думку слідства, екснардеп Барвіненко зловживав становищем (ч. 2 ст. 364 ККУ) і незаконно отримав 613 тисяч гривень компенсації з держбюджету за оренду житла в Києві, коли мав власну квартиру в столиці.
NABU Daily by Олег Новіков
​​Справу Альперіна закрили Вищий антикорупційний суд закрив справу одеського бізнесмена Вадима Альперіна про створення ним злочинної організації, яка зловживала під час розмитнення товарів. Збитки державі понад 60 млн грн. Закрили через нібито закінчення…
Справа Альперіна знову відкрита!

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала рішення ВАКС про закриття справи за обвинуваченням одеського бізнесмена Вадима Альперіна у створенні злочинної організації з метою зловживань на митниці, до якої причетні й інші особи. Рішення ухвалила колегія суддів у складі: головуючий Олександр Семенников, судді Андрій Нікіфоров та Дмитро Михайленко.

Справу почнуть слухати з початку в першій інстанції ВАКС.
NABU Daily by Олег Новіков
​​Антикорупційний суд оголосив черговий обвинувальний вирок Колишнього директора держпідприємства «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» Степана Москвича засудили до 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна (це понад 50 об'єктів…
10 років колонії: ексдиректору Луцького КХП залишили вирок без змін

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін покарання для колишнього директора держпідприємства «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» Степана Москвича у вигляді 10 років колонії з конфіскацією та для ексначальника елеватора ДП Леоніда Тимофіюка – 7,5 років ув'язнення з конфіскацією частини майна..

Таким чином, вирок уже набрав законної сили і незабаром обидва засуджені мають бути доправлені до закладу відбування покарань після їхнього визначення відповідним органом.
Депутата Тернопільської облради заарештували

Вищий антикорупційний суд узяв під варту депутата Тернопільської обласної ради від партії «Довіра» Олега Щиголя до 18 травня. Альтернатива – 155 тисяч гривень застави. Рішення ухвалив слідчий суддя ВАКС Ярослав Шкодін.

У разі внесення покладуть обов'язки: прибувати за першою вимогою; повідомляти про кожне відлучення з Тернопільської області; повідомляти про зміну місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування зі свідками та здати закордонні паспорти.

Нагадаю, у січні 2024 року депутат Щиголь запропонував військовослужбовцю Збройних сил України посприяти у виділенні матеріальної допомоги для лікування. Депутат обіймає посаду голови бюджетної комісії облради. Натомість військовослужбовець після одержання матдопомоги мав віддати депутату облради половину від отриманої суми, що сягає 30 тис. грн. Депутата затримали одразу після одержання частини коштів.
Справу Бахматюка та Василюк скерували до суду

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно Олега Бахматюка та його сестри Наталії Василюк про заволодіння ВіЕйБі банком 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, виданого Національним банком. Бахматюк був власником банку, а його сестра – головою спостережної ради установи.

Наразі в антикорупційному суді слухається інша частина цієї справи, в якій фігурують колишні посадовці Нацбанку, працівники фірм Бахматюка, оцінювачі.
Двом депутатам Сумської облради повідомили про підозру

Йдеться про депутатів Сумської облради від партії «Батьківщина» Магомеда-Шаріпа Галаєва та Володимира Поцелуєва. Поцелуєв є головним лікарем комунального некомерційного підприємства «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» Сумської міської ради. Їх підозрюють у пропозиції та наданні 100 тисяч доларів неправомірної вигоди голові Сумської міської військової адміністрації Олексію Дрозденку.

За версією слідства, депутати Сумської облради пропонували гроші голові Сумської МВА за укрупнення лікарні шляхом приєднання до неї інших медичних установ, а також за призначення одного з депутатів на посаду головного лікаря.

Крім цього, депутати пропонували надавати посадовцю 10-20% від виділеного обсягу бюджетного фінансування новоствореного медзакладу. При передачі першого траншу у розмірі 50 тисяч доларів депутатів затримали «на гарячому».
Арешт Насірова продовжили, а заставу зменшили на 5 млн грн

Вищий антикорупційний суд продовжив до 26 травня арешт колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова. Водночас йому зменшили альтернативу у вигляді застави з 70 до 65 млн грн.
САП просить конфіскувати майно київського митника

Йдеться про завідувача сектору митного оформлення «Фастів» митного поста «Південний» Київської митниці Руслана Фірсова. У 2019 році він обіймав посаду виконувача директора Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС.

На думку САП, Фірсов оформив на свою матір житловий будинок і шість земельних ділянок, які становлять одну садибу в передмісті Києва, на суму понад 8,6 млн грн. Водночас його мати не користувалася цим майном і видала доручення сину та його дружині на її представництво з усіх питань, пов'язаних з цією нерухомістю. Ані в матері, ані в подружжя Фірсових законних коштів на набуття цих активів не встановлено.

Тому САП просить визнати нерухомість необґрунтованою і стягнути її в дохід держави (цивільна конфіскація). Арешт на активи уже накладено судом.
Князєву продовжили дію обов'язків

Вищий антикорупційний суд продовжив до 28 травня строк дії обов'язків, покладених на колишнього голову, суддю Верховного суду Всеволода Князєва. Він зобов'язаний: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися за межі України без дозволу; повідомляти про зміну місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування зі свідками; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет. Прокурор САП просив знову продовжити обов'язки.
Депутата з Сумщини заарештували

Вищий антикорупційний суд узяв під варту депутата Сумської обласної ради від партії «Батьківщина» Магомеда-Шаріпа Галаєва до 24 травня. Альтернатива – 3 млн грн застави. НАБУ і САП просили арешт із 10 млн грн застави.

У разі внесення коштів Галаєв вийде з-під варти під низку обов'язків, зокрема: прибувати за першою вимогою; не відлучатися з міста Суми без дозволу; повідомляти про зміну місця проживання; утримуватися від спілкування з іншим підозрюваним Поцелуєвим та свідком Дрозденком; здати закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Рішення ухвалила слідча суддя ВАКС Лариса Задорожна.
Ексзаступником мера затвердили угоду у справі аеропорту «Одеса»

Йдеться про колишнього віце-мера Одеси Анатолія Орловського. Він пішов на угоду у справі про заволодіння комунальним аеропортом «Одеса» та доходами від його діяльності. Організаторами справи, за версією слідства, є бізнесмени Борис Кауфман і Алекс Борухович (Олександр Грановський, не той, що з БПП).

Орловському призначили 4,5 років позбавлення волі умовно з позбавленням права обіймати посади в суб'єктах господарювання усіх форм власності, пов'язаних з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями на строк 3 роки та без конфіскації майна. Його відпустили на іспитовий строк у 3 роки.

Слідство натомість отримує покази Орловського та співпрацю в розслідуванні.
NABU Daily by Олег Новіков
Депутата з Сумщини заарештували Вищий антикорупційний суд узяв під варту депутата Сумської обласної ради від партії «Батьківщина» Магомеда-Шаріпа Галаєва до 24 травня. Альтернатива – 3 млн грн застави. НАБУ і САП просили арешт із 10 млн грн застави. У разі…
Другого депутата з Сумщини відпустили просто під заставу!

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Володимир Воронько відмовився взяти під варту депутата Сумської обласної ради, головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» Сумської міської ради Володимира Поцелуєва. Його відпустили під 1,96 млн грн застави з обов'язками.

Прокурор САП просив заарештувати Поцелуєва з альтернативою 7 млн грн застави. САП оскаржить це рішення в Апеляційній палаті ВАКС.

До того ж, Воронько або не розглянув або відмовив мені у заяві про трансляцію судового засідання.
​​НАБУ і САП затримали відомого СБУшника Артема Шила

НАБУ і САП викрили організовану групу, яка заволоділа майже 95 млн грн АТ «Укрзалізниця» на закупівлі трансформаторів під час воєнного стану. Серед підозрюваних: колишній радник Офісу президента, посадовець СБУ Артем Шило. Саме він, за версією слідства, очолює цю організовану групу. Його затримали.

Впродовж червня – грудня 2022 року Шило через підконтрольних службових осіб УЗ забезпечив обрання наперед визначеної компанії постачальником силових трансформаторів. Постачання трансформаторів відбувалося за завищеною вартістю. Як підставу для відхилення пропозицій інших учасників закупівлі зі значно вигіднішими ціновими умовами використано лист «Щодо загроз державній безпеці».

Компанію-переможця контролює громадянин Республіки Білорусь, який має зв'язки з рф. Цей «переможець» через зареєстровану в Болгарії контрольовану фірму-прокладку закупив трансформатори у виробника в Узбекистані та перепродав УЗ за ціною, штучно збільшеною майже вдвічі. Унаслідок реалізації схеми впродовж 2022-2024 років «Укрзалізниця» зазнала збитків на суму 94,7 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд.

НАБУ і САП через суд наклали арешт на 53 млн грн на банківських рахунках компанії-постачальника. Наразі затримано лідера, співорганізатора та двох учасників організованої групи.
СБУшнику Шилу та іншим повідомили про підозру

НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому раднику ОПУ, працівнику СБУ Артему Шилу в заволодінні майже 95 млн грн філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця». Крім нього у справі запідозрили його експідлеглого Олександра Ковалюка (був заступником голови АМПУ), експершого заступника директора філії ЦЗВ УЗ Олексія Онисимюка, заступника директора з економічної та інформаційної безпеки апарату директора з економічної та інформаційної безпеки УЗ Олександра Шевченка та ще трьом фігурантам.

Онисимюка обвинувачують в одержанні неправомірної вигоди у вигляді автівки Toyota Camry від підприємця Ігоря Бутанова та підозрюють у причетності до справи про заволодіння 117 млн грн АТ «Укрзалізниця» під час закупівлі кабельно-провідникової продукції. До речі, Шилу повідомили про підозру і в справі на 117 млн грн УЗ щодо кабелю.

Днями Вищий антикорупційний суд розгляне клопотання про застосування запобіжних заходів до підозрюваних.
Працівника СБУ Шила заарештували

Слідча суддя ВАКС Катерина Сікора заарештувала працівника СБУ Артема Шила до 31 травня. Альтернатива – 30 млн грн застави. У разі внесення коштами на Шило покладуть низку обов'язків, зокрема: здати закордонні паспорти, носити електронний браслет.

Також його зобов'яжуть утримуватися від спілкування з головою УЗ Євгеном Лященком, міністром з питань стратегічних галузей промисловості Олександром Камишіним, віце-прем'єрміністром Олександром Кубраковим, заступником голови ОП Олегом Татаровим, головою ОП Андрієм Єрмаком, керівником апарату директора з економічної та інформаційної безпеки УЗ Едуардом Кріциним та іншими підозрюваними Кондрашовим, Колташовим, експосадовцем УЗ Олексієм Онисимюком, підприємцем Ігорем Бутановим, Андрієм Онищенком, Хом'яковим, Мельником, підприємцем Володимиром Котляром, Кондратенком, Мельником, заступником Кріцина Олександром Шевченком та ексзаступником голови АМПУ Олександром Ковалюком з приводу обставин кримінального провадження.
Князєва відсторонили від розгляду справ до кінця слухання його обвинувачення

Вища рада правосуддя відсторонила суддю Верховного суду Всеволода Князєва від правосуддя, тобто від розгляду судових справ. Строк відсторонення – до оголошення вироку в його справі або її закритті.
За Шила внесли заставу, він поки в СІЗО

За офіцера Служби безпеки України Артема Шила внесли 30 млн грн застави, визначеної як альтернативу триманню під вартою. Поки що він перебуває в слідчому ізоляторі.

Після виходу з-під варти на нього покладуть обовʼязки, зокрема, не відлучатися з Києва без дозволу, здати закордонні паспорти та інше.
​​Екснардепа Онищенка засудили до 15 років ув'язнення

Вищий антикорупційний суд визнав колишнього народного депутата Олександра Онищенка винуватим в організації газових схем і призначив йому 15 років позбавлення волі заочно. Також йому заборонили протягом 3 років (максимальний строк) після відбуття основного покарання обіймати певні посади і конфіскували все майно. Сам політик востаннє перебував в Німеччині, звідки його відмовилися екстрадувати, бо "в Україні погані умови в тюрмах".

Цим же вироком визнано винуватою у причетності до справи Олену Павленко. Їй призначили 12 років колонії з таким самим додатковим покаранням.

Колегія конфіскувала, зокрема: кошти на банківських рахунках; низку земельних ділянок, у тому числі в Козині під Києвом і там же недобудований будинок; іншу нерухомість; автомобіль MERCEDES-BENZ S 500L 4MATIC; корпоративні права Онищенка в низці компаній та інше.

Судді також частково задовольнили цивільний позов і стягнули з Онищенка і Павленко 536,65 млн грн.

Рішення ухвалила колегія суддів у складі: головуюча суддя Федорак, судді Ігор Строгий і Віктор Маслов.

Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до Апеляційної палати ВАКС протягом 30 днів.
Ще двох фігурантів справи СБУшника Шила заарештували

Вищий антикорупційний суд узяв під варту колишнього підлеглого офіцера Служби безпеки України Артема Шила, ексзаступника голови Адміністрації морських портів Олександра Ковалюка. Альтернатива – 4,2 млн грн застави.

Також ВАКС заарештував представника приватної фірми «УЗЕЛЕКТРО» Дениса Хом'якова. Альтернативою йому визначили 9,9 млн грн застави.

Нагадаю, що Шила, Ковалюка, Хом'якова та інших підозрюють в заволодінні 94,8 млн грн філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» при закупівлі трансформаторів за завищеною вартістю. Окремо Шила підозрюють у причетності до заволодіння 117 млн грн коштами УЗ на купівлі кабелів.
Екснардепу Демчаку заочно повідомили про підозру

НАБУ і САП заочно повідомили про підозру черговому колишньому народному депутату. Йдеться про екснардепа від БПП Руслана Демчака. На думку НАБУ і САП, він незаконно отримав близько 225 тисяч гривень компенсації з держбюджету за оренду житла в Києві, коли Демчак жив в будинку в Крюківщині під Києвом. Будинок був оформлений на його батька. Демчак офіційно мільйонер. Йому інкримінують ч. 2 ст. 364 ККУ.

Наразі невідомо, де перебуває Демчак. Про підозру йому повідомили заочно і викликали до НАБУ на допити.
HTML Embed Code:
2024/05/14 03:13:07
Back to Top