TG Telegram Group Link
Channel: NABU Daily by Олег Новіков
Back to Bottom
NABU Daily by Олег Новіков
Апеляційна палата ВАКС залишила рішення без змін. Колишнього заступника генерального директора «Укрзалізниці» Петра Науменка, ексдиректора Департаменту комерційної роботи УЗ Юрія Меркулова та ексзаступницю начальника філії з комерційних питань Центру транспортної…
Трьох експосадовців УЗ визнали винуватими, з них стягнули понад 69 млн грн

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду з другої спроби винесла обвинувальний вирок трьом колишнім посадовцям АТ «Укрзалізниця». До цього Верховний суд скасував їхнє виправдання і АП розпочала новий розгляд. Цього разу вони визнали винуватими колишнього заступника генерального директора «Укрзалізниці» Петра Науменка, ексдиректора Департаменту комерційної роботи УЗ Юрія Меркулова та ексзаступницю начальника філії з комерційних питань Центру транспортної логістики УЗ Лілію Петренко у зловживаннях під час надання пільгових тарифів на вантажоперевезення.

Науменку призначили 3,5 років позбавлення волі, а Меркулову та Петренко – по 3 роки кожному. Водночас їх всіх звільнили від основного покарання з випробувальним строком у 2 роки. Також їм заборонили обіймати певні посади протягом трьох років (максимальний термін).

Однак суд задовольнив цивільний позов УЗ і стягнув з них трьох солідарно понад 69 млн грн на користь компанії.
Заступника голови Запорізької облради Куценка викрили «на гарячому»

НАБУ і САП спільно з СБУ викрили «на гарячому» заступника голови Запорізької обласної ради Владислава Куценка, який раніше обіймав посаду прокурора Генеральної прокуратури України часів Віктора Шокіна. Також Куценко був помічником Шокіна.

Разом з Куценком фігурують його помічник та депутат Запорізької облради. Їх усіх викрили на наданні неправомірної вигоди одному з директорів закладу охорони здоров'я. Кошти передавали за сприяння в перемозі наперед визначених суб'єктів господарювання при здійсненні медичних закупівель, а також за вчинення інших фінансових операцій вказаним медичним закладом в інтересах фінансових установ.
Заступнику голови Запорізької облради повідомили про підозру

НАБУ і САП повідомили про підозру заступнику голови Запорізької обласної ради Владиславу Куценку, його помічнику та голові фракції «Батьківщина» в облраді Вʼячеславу Колесникову.

Як встановило слідство, протягом 2023-2024 років підозрювані неодноразово надавали одному з директорів обласної лікарні грошові кошти, аби той сприяв перемозі наперед визначених компаній в оголошених медзакладом тендерах, а також відкриттю медзакладом рахунку у визначеному банку та розміщенню на ньому коштів.

19 лютого осіб викрили «на гарячому» одразу після надання ними чергової частини неправомірної вигоди. Загальна сума неправомірної вигоди сягає понад 650 тис. грн.
NABU Daily by Олег Новіков
Заступнику голови Запорізької облради повідомили про підозру НАБУ і САП повідомили про підозру заступнику голови Запорізької обласної ради Владиславу Куценку, його помічнику та голові фракції «Батьківщина» в облраді Вʼячеславу Колесникову. Як встановило…
Заступника голови Запорізької облради заарештували

Вищий антикорупційний суд узяв під варту заступника керівника Запорізької обласної ради Владислава Куценка. Альтернатива – 3,028 млн грн застави.

Якщо кошти внесуть він вийде під обовʼязки: здати закордонні паспорти, носити електронний браслет тощо.

Також суд заарештував депутата цієї ж облради Вʼячеслава Колесникова (він же очолює фракцію «Батьківщина» в облраді). Альтернатива – 1 млн грн застави.

Помічника Куценка відправили під цілодобовий домашній арешт.
Екснардепу Долженкову знову вручили підозру, до нього застосували запобіжку

НАБУ і САП повторно повідомили про підозру колишньому народному депутату від Опоблоку Олександру Долженкову. За версією слідства, він з квітня 2015 по грудень 2018 року незаконно одержав із бюджету Апарату Верховної ради компенсацію за винайм житла, яку призначали народним депутатам, які не мали власних помешкань у столиці. Депутат приховав наявність власної квартири на Печерську і за майже два з половиною роки незаконно отримав на картку 700,28 тис. грн.

Раніше суд скасував йому підозру нібито у зв'язку із закінченням строків розслідування після повідомлення про підозру. Втім САП оскаржувала всі рішення в цій справі. Наразі Долженкову знову повідомлено про підозру і слідство у справі завершене.

Також Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду застосувала до нього запобіжку у вигляді 696 440 грн застави з покладанням низки обов'язків.
Пашинського заарештували на два місяці

Вищий антикорупційний суд узяв під варту колишнього народного депутата Сергія Пашинського на 60 діб, тобто до 25 квітня. Альтернативою йому визначили 272,52 млн грн застави!

Після внесення коштів він вийде з-під варти під наступні обов'язки: прибувати за кожним викликом та вимогою; не відлучатися з Києва та Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними, свідками у кримінальному провадженні та іншими особами з приводу повідомленої йому підозри; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.
NABU Daily by Олег Новіков
Пашинського заарештували на два місяці Вищий антикорупційний суд узяв під варту колишнього народного депутата Сергія Пашинського на 60 діб, тобто до 25 квітня. Альтернативою йому визначили 272,52 млн грн застави! Після внесення коштів він вийде з-під варти…
За Пашинського внесли заставу, він на волі

Колишній нардеп Сергій Пашинський написав, що вийшов з-під варти, оскільки за нього внесли 272,52 млн грн застави підприємства-члени Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України. Таким чином, на нього поклали обов'язки, зокрема, здати закордонні паспорти, носити електронний браслет тощо.
NABU Daily by Олег Новіков
Заступника голови Запорізької облради заарештували Вищий антикорупційний суд узяв під варту заступника керівника Запорізької обласної ради Владислава Куценка. Альтернатива – 3,028 млн грн застави. Якщо кошти внесуть він вийде під обовʼязки: здати закордонні…
За заступника голови Запорізької облради теж внесли заставу

На рахунок Вищого антикорупційного суду надійшло понад 3 млн грн застави. Гроші внесені як альтернатива триманню під вартою заступника голови Запорізької обласної ради Владислава Куценка.

На нього поклали низку обов'язків, зокрема, здати закордонні паспорти, носити електронний браслет тощо.
8 років колонії: оголосили вирок експосадовиці Мінагрополітики

Вищий антикорупційний суд визнав винуватою колишню виконувачку обов'язків директора департаменту з управління державною власністю Міністерства аграрної політики та продовольства Олену Поліщук в одержанні 150 тисяч доларів неправомірної вигоди. Її затримали ще в серпні 2016 року, під вартою вони пробула тоді лише 7 днів. В 2019 році справа опинилася у ВАКС і розпочався розгляд з початку.

Поліщук призначили покаранням 8 років позбавлення волі та заборонили обіймати у державних органах посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на 3 роки (після відбуття основного покарання), та конфіскації частини належного їй на праві власності майна. Суд конфіскував земельну ділянку площею 0,12 га на території Качалівської сільської ради Бородянського району Київської області і автомобіль Mitsubishi Outlander.

Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до Апеляційної палати ВАКС.
​​Ексголові «Укрзалізниці» Кравцову повідомили про підозру

НАБУ і САП викрили організовану групу, яка заволоділа коштами УЗ «Укрзалізниця». Зокрема, про підозру повідомили колишньому голові правління УЗ Євгену Кравцову, ексчлену правління компанії Олександру Скрипінському та підприємцю Станіславу Лєснікову (Кравцов і Лєсніков на фото). Останнього у 2016-2017 роках у ЗМІ називали «смотрящім» за УЗ. Крім них, підозрюються ще четверо чинних або колишніх посадовців регіональних філій УЗ «Південно-Західна залізниця» і «Придністровська залізниця»: Микола Кужавський, Дмитро Копера, Сергій Гавриленко і Олексій Шарий.

Лєснікова вчора взяли під варту із альтернативою 11,8 млн грн застави. Решті запобіжку обиратимуть пізніше.

За версією слідства, у 2018 році Лєсніков вирішив встановити контроль над товарно-грошовими потоками УЗ з метою заволодіння коштами товариства. Для цього він звернувся до давніх знайомих з-поміж представників уряду та за їх сприяння домігся призначення членів групи на керівні посади в АТ «Укрзалізниця».

Таким чином, у 2018-2021 роках посадові особи УЗ на виконання вказівок лідера групи забезпечили перемогу підконтрольної йому компанії ТОВ «Аналіт-Технобуд» у тендері на закупівлю пневмоінструменту. Вона надалі поставила філіям УЗ продукцію за завищеною вартістю. Розмір переплати становив 11,4 млн грн, якими організована група заволоділа та розпорядилася на власний розсуд.
NABU Daily by Олег Новіков
​​Ексголові «Укрзалізниці» Кравцову повідомили про підозру НАБУ і САП викрили організовану групу, яка заволоділа коштами УЗ «Укрзалізниця». Зокрема, про підозру повідомили колишньому голові правління УЗ Євгену Кравцову, ексчлену правління компанії Олександру…
Підозрюваний лідер організованої групи вийшов із СІЗО

На рахунок Вищого антикорупційного суду надійшли 11,8 млн грн, визначених підприємцю Станіславу Лєснікову як альтернативна триманню під вартою. Кошти перерахували ще 28 лютого. Лєсніков уже вийшов з-під варти під низку обов'язків, зокрема, здати закордонні паспорти та носити електронний браслет.
NABU Daily by Олег Новіков
Бізнесмена Тищенка зі справи Пашинського заарештували Вищий антикорупційний суд узяв під варту до 11 квітня бізнесмена Сергія Тищенка. Альтернатива 363 млн грн застави. НАБУ і САП підозрюють його у співорганізації з екснардепом Сергієм Пашинським заволодіння…
Справа Пашинського: Тищенко залишається під вартою

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовилася змінювати запобіжний захід бізнесмена Сергія Тищенка. Він залишається під вартою. Альтернатива теж без змін – 363 млн грн застави.

Нагадаю, що Тищенка підозрюють разом із екснардепом Сергієм Пашинським у співорганізації заволодіння нафтопродуктами Сергія Курченка, які мали націоналізувати.
Справу Князєва скерували до суду

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього голови, судді Верховного суду Всеволода Князєва. Йому інкримінують одержання 1,8 млн доларів неправомірної вигоди. За версією слідства, ці кошти він отримав через посередника-адвоката Олега Горецького. Саму ж неправомірну вигоду надав український олігарх Костянтин Жеваго за ухвалення Верховним судом рішення на його користь щодо купівлі ним 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату.

У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. Аби не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року Жеваго вступив у змову з адвокатом Горецьким, який мав зв'язки з суддями Верховного суду.

Зі справи Князєва були виділені епізоди щодо Жеваго, а також інших імовірних злочинів. Вони розслідуються окремо.
​​Оголосили вирок в одній зі справ про заволодіння зерном ДП «Червоний землероб»

Вищий антикорупційний суд визнав винуватими власницю фірми «Вел-Авто-Транс» Наталію Лисенко і колишнього директора приватної компанії «Канівавто» Сергія Молодика у заволодінні зерном державного підприємства «Дослідне господарство «Червоний землероб».

Лисенко призначили 8 років позбавлення волі із забороною їй обіймати певні посади протягом 3 років з конфіскацією половини належного майна. Молодику суд призначив 4 роки ув'язнення із забороною обіймати певні посади протягом 2 років із конфіскацією 1/4 майна, але звільнив на іспитовий строк у 3 роки. Наразі він перебуває на військовій службі.

Також колегія задовольнила частково цивільний позов ДГ «Червоний землероб» і стягнула з Лисенко та Молодика солідарно майнову шкоду в розмірі 749 881 грн.

Крім того, суд застосував до обвинуваченої Лисенко запобіжний захід у вигляді застави розміром 847 840 грн і поклав на неї такі обов'язки: прибувати за кожною вимогою до суду; не відлучатися за межі України без дозволу суду; повідомляти про зміну місця проживання або роботи; здати закордонні паспорти та носити електронний браслет.

До Молодика теж застосували запобіжний захід у вигляді застави, але розміром 242 240 грн. У нього такий самий перелік обов'язків, крім носіння браслету.

Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений протягом 30 днів до Апеляційної палати ВАКС.
NABU Daily by Олег Новіков
За Пашинського внесли заставу, він на волі Колишній нардеп Сергій Пашинський написав, що вийшов з-під варти, оскільки за нього внесли 272,52 млн грн застави підприємства-члени Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України. Таким чином…
Пашинському не змінили запобіжку

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін запобіжний захід колишнього народного депутата Сергія Пашинського. Раніше його заарештували з альтернативою 272,52 млн грн. Ці кошти внесли і політик вийшов з-під варти. Пашинський здав паспорти і носить електронний браслет.
​​Справа Лозинського: троє підозрюваних залишилися без обов'язків

Вищий антикорупційний суд відмовився продовжити дію процесуальних обов'язків, покладених на трьох фігурантів справи колишнього заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Василя Лозинського.

Йдеться про бізнесмена Сергія Кривого, якого вважають лідером організованої групи, яка надала 400 тисяч доларів неправомірної вигоди Лозинському, та ще двох його пособників – Миколу Лукашика та Олександра Крошку.

Всі три рішення ухвалив слідчий суддя ВАКС Ярослав Шкодін. Наразі невідомі причини не продовження обов'язків.

У справі зараз виконується вимоги ст. 290 КПК і сторона захисту ознайомлюється з матеріалами слідства. Після цього справу скерують до суду.
​​Суддю Госпсуду у відставці засудили до ув'язнення

Вищий антикорупційний суд визнав винуватим суддю Господарського суду Івано-Франківської області у відставці Володимира Булку в одержанні 5000 євро неправомірної вигоди. Суд призначив йому 6 років позбавлення волі із забороню обіймати посади судді, прокурора та адвоката протягом 3 років з конфіскацією всього майна.

Булку взяли під варту в залі суду.

Вирок винесла колегія суддів у складі: головуючий Маркіян Галабала та судді Віктор Ногачевський, Віталій Крикливий. Рішення не набрало законної сили і може бути оскаржене до Апеляційної палати ВАКС.

10 вересня 2018 року Вища рада правосуддя відправила суддю Булку у відставку із довічним грошовим утриманням. Проте вирок може стати підставою для припинення відставки.

Нагадаю, за версією обвинувачення, суддя Госпсуду Івано-Франківської області у відставці Володимир Булка отримав 5000 євро неправомірної вигоди від голови правління ПАТ «Живиця» Олександра Аниськовця за ухвалення рішення про продовження повноважень арбітражного керуючого в справі про банкрутство підприємства. Суддю затримали 7 серпня 2018 року «на гарячому», відразу після отримання ним другої частини обумовлених коштів, а саме 3 тисяч євро.
​​Сімох осіб викрили на заволодінні 117 млн грн «Укрзалізниці»

НАБУ і САП повідомили про підозру сімом особам, які заволоділи 117 млн грн АТ «Укрзалізниця» під час закупівлі кабельно-провідникової продукції. Серед підозрюваних колишній заступник директора філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» Олексій Онисимюк. САП уже обвинувачує його в одержанні автомобіля Toyota Camry як неправомірну вигоду.

Разом із ним підозрюють київського підприємця Володимира Котляра. За даними слідства, він є контролером трьох компаній: «Торговий дім «Український кабель», «ТД «Кабель Центр» і ТОВ «Еней». Котляр є президентом київського футбольного клубу «ХІТ», а його компанія «Еней» – спонсор клубу. Раніше Котляр через ТОВ «Еней» володів ТД «Український кабель», а директор ТД ТД «Кабель Центр» Ігор Борсук, раніше був капітаном ФК «ХІТ».

У НАБУ розповіли, що у 2021 році керівник першої організованої групи, підприємець, розробив схему, яка передбачала постачання продукції АТ «Укрзалізниця за завищеними цінами. Для цього він вступив у змову з членами іншої організованої групи, до складу якої зокрема входила посадовець УЗ. Діючи як своєрідний «бек-офіс» товариства, члени другої організованої групи неформально контролювали його діяльність та могли за певний відсоток від суми закупівель забезпечити перемогу підконтрольних підприємцю компаній у тендерах УЗ.

У результаті протягом 2021-2023 роках у тендерах УЗ на постачання кабельно-провідникової продукції незаконно перемогли підконтрольні підприємцю компанії. Під час тендерів за сприяння посадовців УЗ ці компанії узгоджували свої дії та у різний спосіб завищували очікувану вартість продукції. Таким чином УЗ уклала договори з трьома підконтрольними підприємствами, які здійснили постачання продукції за цінами, вище ринкових. При цьому самі підприємства продукцію не виробляли, а закуповували через низку фірм-прокладок у виробників, зокрема контрольованих. Саме це і дозволяло штучно збільшувати вартість продукції. Унаслідок реалізації схеми «Укрзалізниця» зазнала збитків на суму 117 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд.
​​Екслідчого СБУ засудили до 9 років колонії

Вищий антикорупційний суд визнав винуватим колишнього старшого слідчого в особливо важливих справах управління Служби безпеки України в Одеській області Сергія Глівінського у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди. Йому призначили 9 років позбавлення волі із забороною протягом 3 років після ув'язнення обіймати посади в СБУ та органах правопорядку із конфіскацією всього майна.

Також судді позбавили Глівінського спеціального звання старший лейтенант юстиції. ВАКС поклав на Глівінського наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою до суду; не відлучатися з Одеси без дозволу суду; повідомляти суд про зміну місця проживання та місця роботи; здати закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Колегія суддів задовольнила цивільний позов іноземця і стягнули з ексслідчого СБУ майновому шкоду в сумі 3,13 млн грн.

Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до Апеляційної палати ВАКС протягом 30 днів.

Нагадаю, за версією обвинувачення, старший слідчий в особливо важливих справах слідчого відділу Управління СБУ, в межах розслідування кримінального провадження за підозрою громадянина США, вимагав та одержав від останнього неправомірну вигоду в особливо великому розмірі за вчинення процесуальних та слідчих дій, що вплинули на пом'якшення запобіжного заходу, скасування арешту майна та банківських рахунків іноземця.
HTML Embed Code:
2024/06/08 11:21:44
Back to Top