TG Telegram Group Link
Channel: Записки інтерна 💊
Back to Bottom
Облітеруючий атеросклероз артерій нижніх кінцівок.

Простагландини при критичній ішемії.
Ангіогенний фактор росту ще досліджується. ( Не використовують)
Лактатдегідрогеназа (ЛДГ) – один із основних ферментів гліколізу, який каталізує окислення L-лактату у піруват. Це внутрішньоклітинний фермент, що є присутнім у клітинах практично всіх великих органів.

ЛДГ виявлена ​​в головному мозку, нирках, печінці, легенях, лімфатичних вузлах, міокарді, скелетних м'язах, селезінці, а також в еритроцитах, лейкоцитах та тромбоцитах.

При порушенні цілісності клітин ЛДГ надходить у кров. Активність ЛДГ у різних клітинах варіюється.
ЛДГ складається з 4 пептидних ланцюгів двох типів – M(від. англ. muscle) та H(від. англ. heart).

Виділяють 5 ізоформ ЛДГ, які дещо відрізняються за хімічними та фізичними властивостями.

На відміну від загальної ЛДГ, ізоформи ферменту більш менш специфічні для різних тканин.
🔹ЛДГ-1 (HHHH, H4) – переважає в серці, нирках та еритроцитах;
🔹ЛДГ-2 (HHHM, H3M) – у серці, селезінці та лімфатичних вузлах;
🔹ЛДГ-3 (HHMM, H2M2) – у легенях;
🔹ЛДГ-4 (HMMM, HM3) – у підшлунковій залозі, плаценті;
🔹ЛДГ-5 (MMMM, M4) – у печінці та скелетних м'язах.

#Лактатдегідрогеназа
#ЛДГ
Розміри нирок у дорослих
Довжина 120мм
Ширина 50-60мм
Товщина 30-40мм
Товщина коркового шару 16-22мм
Кальпротектин як маркер запалення

Незнаю на скільки можна довіряти ресурсу, тому лишаю посилання вам.
https://nikolab.com.ua/prices/276-2/
#Кальпротектин
З новим роком !🎉
Успішних нам починань і звершень🎖
Нехай цей новий рік змінює нас тільки на краще😉❤️
#Препарати
Біфрен®(Фенібут) є похідним γ-аміномасляної кислоти та фенілетиламіну. Домінуючою є його антигіпоксична та антиамнестична дія. Має транквілізуючі властивості, стимулює пам’ять і навчання, підвищує фізичну працездатність; усуває психоемоційне напруження, тривожність, страх і поліпшує сон; подовжує та посилює дію снодійних, наркотичних, нейролептичних і протисудомних засобів. Не впливає на холіно- та адренорецептори. Препарат подовжує латентний період і скорочує тривалість і вираженість ністагму, має антиепілептичну дію. Помітно зменшує прояви астенії та вазовегетативні симптоми, включаючи головний біль, відчуття тяжкості в голові, порушення сну, дратівливість, емоційну лабільність, підвищує розумову працездатність. На відміну від транквілізаторів під впливом препарата Біфрен®(Фенібут) поліпшуються психологічні показники (увага, пам’ять, швидкість і точність сенсорно-моторних реакцій). У хворих з астенією і в емоційно лабільних пацієнтів уже з перших днів терапії препаратом поліпшується самопочуття, підвищується інтерес та ініціатива, мотивація до активної діяльності без седативного ефекту чи збудження. Встановлено, що фенібут поліпшує біоенергетику мозку.
‼️ ПРОТИПОКАЗАНО‼️
Патологія ШКТ (подразливо дія, нижчі дози)
Вагітність і лактація
Керування авто і іншою технікою чи приладами, що вимагають концентрацію уваги
Класифікація СН за Стражеском М.Д і Василенком В.Х

#Кардіологія
Класифікація за NYHA
#Кардіологія
Парадоксальний пульс 
Виявляється під час спокійного дихання: під час вдиху наповнення пульсу значно зменшується (або пульс зникає), що супроводжується зниженням систолічного артеріального тиску на >10 мм рт. ст.; величину парадоксального пульсу можна оцінити за допомогою сфігмоманометру — присутній, якщо І тон Короткова вислуховується лише під час видиху⤵️
🔻Тампонада серця (більшість випадків);
🔻Констриктивний перикардит;
🔻Масивна тромбоемболія легеневої артерії;
🔻Шок;
🔻Астма і тяжке ХОЗЛ (причиною є значні коливання інтраторакального тиску).

#Кардіологія
Золедронова кислота належить до нового класу бісфосфонатів, що специфічним чином діють на кісткову тканину. Вона є одним із найпотужніших серед відомих на данний час інгібіторів остеокластичної кісткової резорбції.

Селективна дія бісфосфонатів на кістки базується на їхній високій спорідненості з мінералізованою кістковою тканиною, однак молекулярний механізм, що призводить до інгібіції остеокластичної активності, на данний час не з’ясований. Дослідження на тваринах встановили, що золедронова кислота інгібує кісткову резорбцію без негативного впливу на формування, мінералізацію та механічні властивості кісток.

Крім інгібіції остеокластичної кісткової резорбції, золедронова кислота чинить пряму протипухлинну дію на культивовані клітини мієломи та раку молочної залози людини завдяки інгібіції проліферації клітин та індукції апоптозу. Це вказує на те, що золедронова кислота може мати антиметастатичні властивості.

In vivo – інгібіція остеобластної кісткової резорбції, яка діє на структуру мікрокристалічного матриксу кістки, що зменшує ріст пухлини, антиангіогенну дію (дія на судини, що призводить до зменшення кровопостачання пухлини), болезаспокійливу дію.

In vitro – інгібіція остеобластної проліферації, цитостатична дія, проапоптостатична дія на пухлинні клітини, синергічний цитостатичний ефект з іншими протипухлинними ліками, антиадгезивна та антиінвазивна дія.

Пацієнтам, які одержують терапію Золедроновою кислотою, також не слід застосовувати будь-які інші бісфосфонати.

Перед введенням 5 мл концентрату Золедронової кислоти, що містить 4 мг золедронової кислоти, розводять у 100 мл 0,9 % розчину натрію хлориду або 5 % розчину глюкози. Готовий розчин Золедронової кислоти для інфузій вводити у вигляді одноразової внутрішньовенної інфузії протягом щонайменше 15 хвилин.

Концентрат Золедронової кислоти не можна змішувати з розчинами для інфузій, що містять кальцій або інші двовалентні катіони, такими як лактатний розчин Рінгера, і необхідно вводити у вигляді одноразової внутрішньовенної інфузії з використанням окремої інфузійної системи.

Рекомендована доза Золедронової кислоти становить 4 мг у вигляді інфузії кожні
3-4 тижні.

Пацієнтам також необхідне щоденне призначення препаратів кальцію перорально у дозі
500 мг і 400 МО вітаміну D на добу.

Рішення про лікування пацієнтів з метастатичним ураженням кісток для профілактики симптомів, пов’язаних з ураженням кісткової тканини, має враховувати, що початок ефекту від лікування настає через 2-3 місяці.

Інструкція щодо приготування знижених дозЗоледронової кислоти

Набрати відповідний об’єм концентрату, як вказано нижче:
– 4,4 мл відповідає 3,5 мг;
– 4,1 мл відповідає 3,3 мг;
– 3,8 мл відповідає 3 мг.

Перед введенням Золедронової кислоти і після цього потрібно забезпечити достатню гідратацію пацієнта.

#Фарма
Серотоніновий синдром
Злоякісний нейролептичний синдром.

Клініка, лікування.
#Психіатрія
Osn_Iter.pdf
3 MB
Основи інтенсивної терапії
За редакцією проф. Л.В. Усенка
Тернопіль "Укрмедкнига"
2002
🗓

#Анестезіологія
HTML Embed Code:
2024/05/01 05:15:15
Back to Top