TG Telegram Group Link
Channel: FEDOROV
Back to Bottom
Індивідуальні освітні траєкторії — Рада ухвалила законопроєкт № 10177

У другому читанні за законопроєкт проголосувало 306 депутатів.

Що зміниться для студентів: вони самі формуватимуть освітню траєкторію, регулюватимуть темп і тривалість навчання, а також, за потреби, зможуть змінити спеціальність після року чи півтора навчання.

Наприклад, студент ще не визначився з конкретною спеціальністю, тому вступає на міждисциплінарну програму «Соціальні науки». У її межах є кілька спеціальностей: соціологія, соціальна робота та політологія. Після року-півтора студент вирішує, що йому ближча політологія, вибирає цю спеціальність і продовжує цілеспрямовано її вивчати. Ті, хто від початку визначилися зі спеціальністю, зможуть і надалі вступати одразу на неї.

Також студенти-контрактники самостійно визначатимуть тривалість навчання в університеті. Студент зможе пройти 4-річну бакалаврську програму за три роки або навпаки — поєднати навчання з роботою і завершити за 6–8 років.

Більше про зміни — на інфографіці.

Адаптуємо українську освіту до європейських стандартів. У топових ЗВО Європи студенти навчаються саме за такою системою. Дякую народним депутатам за підтримку!
Облігацій на 30+ мільйонів гривень українці придбали за добу через Дію

Це надзвичайний показник: за 24 години ви придбали понад 30 тисяч облігацій. Найпопулярнішими стали Ялта, Нова Каховка та Сімферополь.

Нагадую, що військові облігації — це цінні папери та донат державі, який повертається до вас із прибутком. Саме з вашою допомогою держава платить військовим і медикам зарплати.

Дякую кожному за залученість, продовжуйте інвестувати в Україну.
Цифрові реформи: результати та плани. Зустрівся з двопартійною делегацією Конгресу США

Разом з представниками нижньої палати Конгресу та главою Місії USAID Ukraine Джеймсом Хоупом обговорили підтримку США в контексті цифровізації. Допомогу ми системно отримуємо через проєкти, які фінансує Місія USAID в Україні. Нам важливо показувати партнерам, як і на що саме Україна використовує кошти їхніх платників податків — це про прозоре, чесне та підзвітне партнерство.

За підтримки проєкту USAID — TAPAS у нас уже є спільні успішні антикорупційні кейси: впровадження електронної системи у сфері будівництва та цифрові послуги для моряків. Щороку економічний та антикорупційний ефект від цифровізації цих сфер становить мільярди гривень.

Використовуємо цифрові інструменти також для моніторингу цільового використання коштів партнерів. Цього року вже провели опитування в Дії для державних службовців, які у 2022–2023 роках отримували заробітну плату за рахунок Direct Budget Support. Готуємося до запуску чергового етапу такого опитування.

По треку цифрової трансформації в нас заплановано багато революційних змін — розмитнення авто в Дії, боротьба із сірим ринком тютюну та алкоголю через еАкциз, цифровізація судової системи та нотаріату, зменшення кількості ліцензій і дозволів для ведення бізнесу.

Цифрові системні реформи, усунення людського фактору та, як наслідок, прозора робота Уряду й держави загалом — це очікування, яким ми маємо відповідати навіть під час повномасштабного вторгнення. Дякую конгресменам за візит до Києва та, звісно, за нещодавнє голосування за законопроєкт про пакет військової допомоги Україні. Боремося за спільні цінності та майбутнє.
В Україні на базі університетів створять мережу «Стартап-школа — інкубатор — акселератор». Уряд ухвалив постанову

Працюємо над розвитком і розбудовою інноваційної екосистеми. МОН проведе конкурс серед ЗВО та наукових установ. Шістьох переможців оберуть за цими критеріями:

• наявність комерційно ефективних наукових, науково-технічних проєктів;
• наявність інноваційної інфраструктури;
• досвід співпраці з бізнесом;
• потенціал розвитку екосистеми стартапів з урахуванням пріоритетів держави.

На базі ЗВО та наукових установ-переможців створять мережу «Стартап-школа — інкубатор — акселератор». Тобто якщо в студентів під час навчання зʼявиться класна ідея для стартапу, вони одразу на базі вишу зможуть почати її реалізовувати, а науковці матимуть змогу створити стартап на основі наукового результату та залучити підтримку для його масштабування.

Це посилить співпрацю cтудентів і науковців із приватними інфраструктурами, зокрема й венчурними фондами, та збільшить частку інноваційної продукції в Україні.

Стартап-екосистема — це основа для швидкого та якісного перетворення креативних ідей і наукових результатів в інноваційні продукти. Мінцифра з початку роботи підтримує стартапи та створює екосистему для їх розвитку. Наприклад, Український фонд стартапів профінансував понад 380 стартапів на 8,9 млн доларів. Розвиваємо сферу, яка стане основою для повоєнного відновлення економіки.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Шляхом перерозподілу видатків держбюджету сьогодні понад 8 млрд грн виділяємо на будівництво фортифікацій.

Таким чином, лише від початку 2024 року на зміцнення оборонних рубежів ми спрямували майже 38 млрд грн. І на цьому не збираємося зупинятися.

Наше завдання – створити надійний оборонний вал, що захистить наших воїнів та дасть більше переваги нашій армії на полі бою.
Розмитнення авто в Дії — Парламент проголосував за законопроєкт № 10380 у першому читанні!

Він прибирає з процесу оцінки автомобіля людський фактор. Загалом, весь процес розмитнення буде онлайн. Дія допоможе заповнювати митну декларацію, підтягнувши інфо про автівку за VIN-кодом.

Розмитнення авто в Дії може бути показовим кейсом того, як змінюється митниця, коли немає людського фактора. Сподіваюсь на швидке голосування і підтримку під час другого читання.

Дякую Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, його голові Данилу Гетманцеву та народним депутатам за підтримку цього важливого законопроєкту.
Реорганізація КРАІЛ — перше читання

Це правильне рішення й важливий антикорупційний законопроєкт. Він пропонує реорганізувати Комісію з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) і прибрати з процесу видачі ліцензій людський чинник — усе буде автоматично й за чіткими критеріями.

Дякую Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики й депутатам за підтримку 🤘
Дія.City стане доступнішим для стартапів — Парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт № 9319

Навіть найменші технологічні компанії зможуть ставати резидентами Дія.City. Для них будуть доступні найкращі в Європі податкові ставки та всі інструменти для масштабування й залучення інвестицій.

Ще важлива норма законопроєкту про «російський слід» у компаніях. Після ухвалення законопроєкту компанії, у структурі власності яких є резиденти рф, не зможуть бути резидентами Дія.City. Незалежно від того, де вони зараз живуть.

Дякую депутатам за підтримку. Чекаємо на друге читання.
Масштабуємо мапу ЛУН: провайдери з усієї України, які працюють у блекаути, можуть додатися на карту

Мапа показує, чи може провайдер у конкретному будинку дати доступ до інтернету від 4 до 72 годин під час відключень. Її ми запустили разом із ЛУН Місто наприкінці минулого року. Спочатку карта була доступна для провайдерів Києва, Київської, Львівської та Одеської областей, а зараз — для всієї України.

Якщо ви провайдер, який забезпечує інтернет на понад 4 години в умовах знеструмлень, і хочете, щоб вас додали на мапу ЛУН, пишіть на пошту [email protected] з темою листа «Стійка Україна».

Важлива перевага цієї карти — користувач може перевірити оцінки інших користувачів про те, чи працює інтернет під час знеструмлень протягом того проміжку часу, який зазначив провайдер. Рекомендую не тільки читати ці відгуки, а й залишати свої, щоб на мапі були тільки достовірні дані.

Через постійні російські атаки на енергоінфраструктуру в декількох регіонах відключають електрику, а доступ до інтернету має бути завжди, щоб елементарно залишатися на звʼязку.

Українці, обовʼязково подбайте про стабільний та стійкий інтернет вдома. Перевірте на мапі ЛУН чи спитайте в провайдера, чи може він забезпечити вас інтернетом при знеструмленнях. Одна з найефективніших та найбільш стійких оптоволоконних технологій — xPON. Вона найдовше може вас забезпечити стійким інтернет-доступом.

Якщо хочете мати інтернет під час знеструмлень, раджу вибрати провайдера, який використовує оптоволоконні технології. Маємо бути гнучкими та готовими до будь-чого.

Залишайтеся на звʼязку, що б там не було.
Forwarded from Zelenskiy / Official
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Радіація не визнає кордонів та не розрізняє державних прапорів. Чорнобильська катастрофа продемонструвала світові, як швидко можуть постати смертельні загрози. Десятки тисяч людей ціною свого здоров’я та життя зупинили розростання Чорнобильської катастрофи та ліквідовували її страшні наслідки в 1986 році й роки потому.

35 днів Чорнобильська атомна станція була в окупації. Російські солдати розграбували лабораторії, взяли в полон охорону й знущалися з персоналу, використовували її для розгортання подальших воєнних дій.

Уже 785 днів найбільша у Європі Запорізька атомна станція в заручниках у російських терористів. І це обов’язок усього світу – тиснути на Росію так, щоб ЗАЕС була звільнена й повернута під повний контроль України та щоб усі атомні об’єкти в Україні були убезпечені від російських ударів.

Лише це гарантуватиме, що світ не зазнає нових радіаційних катастроф – саме того, чим загрожує кожен день перебування російських окупантів на ЗАЕС.

Пам’ятаємо силу й відданість людей, які рятували життя у 1986 році. Цінуємо кожного, хто допомагає захищати життя зараз.
Українці 55+ тисяч разів перереєстрували авто через Дію

Це вже українська реальність, коли можна купити-продати машину всього в кілька кліків. Жодних черг, паперів та бігунків.

Перереєстрація авто через Дію — це суперпроста, зрозуміла і доступна послуга. Покупець та продавець можуть на відстані оформити договір купівлі-продажу і підтвердити угоду цифровими підписами. До речі, номери можна залишити старі або замовити нові — фірмові з серією DI.

Користуйтесь послугою, бережіть свій час і нерви. І нагадую, що нещодавно Рада проголосувала в першому читанні за розмитнення авто через Дію. Чекаємо на друге читання. Це 100% буде революційно.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Українські школярі перемогли на міжнародному хакатоні зі штучного інтелекту для підлітків!

Команда учнів з Політехнічного ліцею КПІ імені Ігоря Сікорського за два дні створила прототип застосунку ConnectAbility на базі ШІ, який допомагає вивчати жестову мову. Технологія також здатна розпізнавати жести людей з порушенням слуху й озвучувати їх іншим людям.

До речі, Україна цього року вперше брала участь у хакатоні Teens in AІ — і одразу перемогла 🤘На міжнародному етапі українці змагалися з командами з Британії, Туреччини, Казахстану й Таїланду.

Майбутнє України за інноваціями — створюємо їх попри все. Уявіть, наскільки класне технологічне майбутнє чекає Україну з такою молоддю.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
У Дії — нові військові облігації, Рада проголосувала в першому читанні за розмитнення авто в Дії, а також підтримала розвиток індивідуальних освітніх траєкторій. Дайджест головних цифрових подій тижня.
HTML Embed Code:
2024/04/28 23:31:04
Back to Top