TG Telegram Group Link
Channel: VPLT
Back to Bottom
Полтавська міська рада планує розірвати договори з ОВА на оренду землі на колишніх арт складах для будівництва житла для ВПО.

Терміни договорів на ділянки за адресами вул. Олеся Гончара, 17а та вул. Остапа Вишні, 32 спливли, а профільний обласний департамент повідомив, що будівництва не буде по причині відсутності коштів.

На сесію Полтавської міськради заплановано винести проект рішення «Про припинення права користування земельними ділянками». Мова йде про ділянки, які взяв в оренду департамент містобудування та архітектури Полтавської ОВА у травні 2022 року терміном на 3 роки.

Цільове призначення — побудова житла для ВПО за адресами:
вул. Олеся Гончара, 17а — 2,1776 га
вул. Остапа Вишні, 32 — 2,2785 га
вул. Лазурна — 7 га.

Проект рішення про припинення договорів оренди вже обговорювався депутатами на земельній комісії у травні. Депутати хоча й не одразу, але висловились за продовження оренди землі площею 7 га у мікрорайоні Лазурному, адже на реалізацію проекту є держсубвенція.
4
Полтавська міська рада розгляне питання про відмову підприємцю Олександру Нестулі в оренді 7 га землі на пляжі «Гаваї» (вул. Зарічна), зобов’язавши його демонтувати 17 встановлених альтанок.

Підприємець понад 10 років розвивав територію: розчищав, облаштовував, забезпечував благоустрій та відкритий доступ для всіх, зокрема військових, медиків і рятувальників.

Міськрада мотивує відмову законодавчими обмеженнями прибережної смуги та потребою проведення земельного аукціону. Суд визнав бездіяльність ради протиправною, але ситуація не змінилася.

Підприємець вважає такі дії тиском і нагадує про подібний випадок із пляжем «Мальдіви», що після демонтажу занепав. Він закликає владу до конструктивного вирішення питання.
💩18🤬117😢2
У Полтаві викрито місцевого жителя, який організував незаконний бізнес з продажу вогнепальної зброї, боєприпасів і вибухових речовин.

Він знаходив клієнтів через український мілітарний онлайн-аукціон, а доставку зброї здійснював через відділення Нової пошти, що стало ключовим елементом його нелегальної схеми. Джерело походження автоматів, патронів і пороху не розголошується, однак фактами зафіксовано п’ять епізодів протиправної діяльності.

Чоловіку інкриміновано частину 1 статті 263 Кримінального кодексу України — незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами. У квітні 2025 року обвинувачений визнав провину й уклав угоду з прокурором про визнання винуватості. За результатами судового розгляду, Шевченківський районний суд Полтави під головуванням судді Тетяни Січиокно призначив йому покарання — 4 роки позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном 1 рік.

Упродовж цього терміну чоловік зобов’язаний не порушувати закон, повідомляти про зміну місця проживання та роботи, а також регулярно відвідувати орган пробації. Суд постановив знищити вилучені боєприпаси й вибухівку, а зброю передати до військової частини або утилізувати. Крім того, обвинувачений має відшкодувати витрати на експертизу (близько 18 000 грн) та повернути 40 000 грн, витрачених у рамках оперативної закупки.
3🔥1
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Масаж – то не примха, а життєва необхідність. І краще його точно не відкладати!


Мобільний застосунок
Інстаграм
Сайт
Телефон: +380 (96) 150 26 31
2💩1
У Полтаві чоловіка засудили до умовного терміну за перешкоджання мобілізації ЗСУ через діяльність у Telegram-чаті «Где повестки Полтава?».

Він активно публікував інформацію про місце перебування військових та мобільних груп ТЦК, що ускладнювало проведення мобілізаційних заходів. Учасник визнав провину й уклав угоду з прокурором.

Подільський райсуд призначив йому п’ять років позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на два роки. Суд вважає такі дії такими, що підривають ефективність комплектування ЗСУ.
💩26👍112
На найближчій сесії Полтавської міської ради розглянуть зміни до Програми ремонту ліфтів у житлових будинках на 2021–2025 роки.

Чотири ОСББ і ЖБК отримають загалом 115,7 тис. грн бюджетних коштів як часткове відшкодування витрат на поточний ремонт ліфтів. Згідно з програмою, 70% вартості ремонту покриває бюджет громади, а 30% — співвласники будинків.

У 2025 році на роботу ліфтів у Полтаві передбачено 13,6 млн грн, з яких близько 10 млн грн — на обслуговування, решта — на компенсацію ремонтів за програмою співфінансування.
2
Полтавська та Опішнянська громади отримають 141 млн грн у межах державного проєкту «Рух без бар’єрів», спрямованого на створення доступних маршрутів для людей з інвалідністю, батьків з дітьми, військових і літніх людей.

Кошти виділено з державного бюджету за принципом співфінансування 40–30–30, але область наразі може забезпечити лише 10% фінансування.

У Полтаві маршрут першої черги «Шлях Ветерана» проходитиме через центральні вулиці та важливі об’єкти соціальної інфраструктури.

В Опішні вже розроблено 15 проєктно-кошторисних документацій і почато роботи на 4 об’єктах.

Проєкт реалізується в у 15 пілотних громадах України.
7🤡7🗿1
Сьогодні ще один обмін

Вдома воїни нашої армії, нацгвардія ці, прикордонники. Усі потребують лікування, і їм обовʼязково буде надана необхідна допомога. Це вже другий етап повернення важкопоранених і важкохворих воїнів.

Обміни продовжуються, тому чекаємо гарних новин і далі
54😢1
У Полтавському СІЗО № 23 викрили злочинне угрупування, організоване ув’язненими рецидивістами, яке займалося системним збутом наркотиків — метадону, амфетаміну та психотропної речовини PVP — серед інших засуджених.

Організатором схеми був Анатолій Чорнобровін, якому допомагали Сергій Борщ і Руслан Яроха. Злочинці координували дії з помічниками на волі, які маскували наркотики в посилках з їжею та засобами гігієни. Серед таких виконавиць була й дружина Ярохи — Аліна, яка просочувала наркотиком туалетний папір і ховала метадон у джинсах.

Усі обвинувачені визнали провину. Суд врахував пом’якшувальні обставини та призначив мінімальні строки ув’язнення згідно з ч. 3 ст. 307 ККУ: Чорнобровін отримав 6 років і 8 місяців, Борщ — 6 років і 6 місяців, Яроха — 6 років і 3 місяці. Аліна Яроха отримала 2 роки умовно. Кожен із чоловіків має сплатити близько 44 тис. грн за експертизи. Розслідування щодо одного з неув’язнених помічників триває.

Цей випадок викриває серйозні проблеми у функціонуванні системи контролю в установах виконання покарань.
🤨41👍1
13 червня на засіданні містобудівної комісії Полтавської міськради обговорили капітальний ремонт фонтану у Студентському сквері імені Андрія Орлова.

Директор КП “Декоративні культури” Ігор Ляшко повідомив, що вартість ремонту становить близько 800 тис. грн, з яких 120 тис. підприємство готове профінансувати самостійно. У разі відкладення ремонту до наступного року вартість може зрости або фонтан доведеться закрити.

Втім, депутати не підтримали виділення коштів, аргументуючи це тривалістю робіт (до осені) та можливістю перенаправити кошти на потреби ЗСУ. Питання вирішили відкласти на два тижні й попросили надати візуалізацію майбутнього вигляду фонтану.
🤡7👍1
Полтавська міськрада планує виділити 13 млн грн на перший етап підготовки до ремонту зруйнованої дороги на серпантині вулиці Паїсія Величковського, яка з’єднує Монастирську гору з містом.

Але от біда, ці кошти покриють лише перенесення інженерних мереж. Надалі планується облаштування дренажу, опор і відновлення покриття.

Дорогу перекрили ще в січні 2024 року через зсув ґрунту. Мешканці мікрорайону залишилися без прямого сполучення з містом, скаржаться на труднощі з доступом “швидкої” та рятувальників, і в разі затримки готові до протестів і звернень до прокуратури та першої леді Олени Зеленської.

Перший проєкт ремонту відхилили через загрозу Хрестовоздвиженському монастирю. Новий кошторис на капремонт від ТОВ «Мостопроект» склав майже 99 млн грн. Однак міська рада досі не виділила повну суму на реалізацію.
💩73😢2
HTML Embed Code:
2025/07/08 14:27:57
Back to Top