TG Telegram Group Link
Channel: VPLT
Back to Bottom
Полтавська академія неперервної освіти почала сплачувати податки до Решетилівської громади

Перехід на сплату податків у Решетилівку пов’язаний із бажанням академії підтримати громаду, з якою вона активно співпрацює. ПАНО бере участь у проєкті DECIDE («Децентралізація для розвитку демократичної освіти»), у межах якого Решетилівська громада та інші громади Полтавщини отримали 7 млн грн. За словами Зелюка, академія консультувалася із податковою перед ухваленням рішення, щоб гарантувати його законність.

За перше півріччя 2024 року ПАНО сплатила до бюджету Решетилівки 2,28 млн грн податків. За перші п’ять місяців 2025 року громада отримала ще 1,41 млн грн. Таким чином, сплата податків академією стала суттєвим джерелом надходжень для місцевого бюджету.

Голова Полтавської облради Олександр Біленький зазначив, що практика сплати податків обласними установами до інших громад не є новою. Він нагадав про приклади «Полтававодоканалу» та «Полтаватеплоенерго», які також сплачували податки у Решетилівку. За його словами, окремі громади пропонують установам вигідніші умови співпраці, що приваблює платників податків.

Голова Решетилівської громади Ігор Процик підтвердив готовність приймати податки від установ на взаємовигідних умовах. На його думку, громада отримує фінансову вигоду, тоді як установи можуть скористатися перевагами співпраці.

Сплата податків до Решетилівки дає громаді додаткові фінансові ресурси. Водночас академія отримує можливість посилити співпрацю з місцевими освітніми закладами, реалізуючи освітні проєкти та підтримуючи місцеву громаду. Це сприяє розвитку демократичної освіти та відповідає освітній місії ПАНО.
Полтавський спортивний ліцей готується до капітального ремонту харчоблока, загальна вартість якого оцінена у 38,8 млн грн.

Проєкт передбачає:
•повну реконструкцію приміщень, •заміну інженерних мереж (електропостачання, вентиляція, водопостачання та водовідведення),
•встановлення нового
•технологічного обладнання,
•утеплення стін,
•оздоблення підлоги та стелі, •облаштування санвузлів
•створення умов для доступу маломобільних осіб.

Проєктно-кошторисну документацію розробило ПП «Укрсервіспроект» за 838 тисяч грн, а експертизу провело ТОВ «Перша будівельна експертиза». Вартість ремонту розподілена на три основні частини: будівельні роботи (22 млн грн), меблі (7,9 млн грн) та інші витрати (8,9 млн грн).

Цей ремонт є частиною масштабного проєкту модернізації ліцею. Раніше у 2022 році планувалася повна реконструкція навчального закладу, включаючи ремонт харчоблока, пральні, заміну дверей, підлоги, трубопроводів, електрообладнання та утеплення фасадів. Вартість цього етапу становила 58,2 млн грн, а підрядником виступило ТОВ «Технобуд-Україна».

Окрім цього, у планах було будівництво критої спортивної арени вартістю 101,1 млн грн. Арена мала включати трибуни на 610 осіб, бігові доріжки, поля для волейболу, мініфутболу, стрітболу, зону для метання ядра та тренажерний зал. Проте через початок повномасштабної війни роботи за цими проєктами так і не стартували.
У Полтаві влаштували автопробіг та акцію на підтримку військових, які потрапили у полон чи зникли безвісти, а також їхніх родин. Прийшли близькі та знайомі воїнів, інші жителі області. Акція відбулася на Каштановій алеї навпроти обласного центру естетичного виховання учнівської молоді.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
У Полтаві поблизу парку «Перемога» виявлено гранату, заховану в черевику.

Поліція та вибухотехніки вилучили підозрілий предмет та направили на експертизу. Наразі встановлюють походження боєприпасу та особу, яка його залишила.

Розглядається питання про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею про незаконне поводження з боєприпасами.

📹Відео
Досі не можуть розібратися із земельною ділянкою на Лазурній для будівництва житла для ВПО.

Спочатку депутати Полтавської міськради вирішили відмовити обласному департаменту будівництва в укладенні нового договору оренди через відсутність будівництва на ділянці. Однак після повторного обговорення та втручання депутата Сергія Капліна їхня позиція змінилася, і вони підтримали продовження оренди на три роки.

Проєкт передбачає зведення восьми шестиповерхових будинків, що вмістять 900 квартир для 2200 мешканців, із необхідною інженерною інфраструктурою та бомбосховищами.

Його фінансування здійснюється за рахунок державної субвенції, а на підготовчі роботи вже витрачено понад 47 млн грн.

Конфлікти між депутатами, технічні аспекти проєкту та вплив політичних інтересів на рішення комісії ніяк не можуть дати визначеності цьому проєктові. Якщо
У селі Мачухи на Полтавщині неповнолітні пошкодили пам’ятник Іванові Мічуріну — російському біологу та комуністу.

Інцидент зафіксували правоохоронці, розпочато слідство. Відео події поширилося у соціальних мережах. Попри те, що питання демонтажу пам’ятника обговорювали у 2023 році, офіційне рішення не було ухвалене.

Іван Мічурін був відомим селекціонером, якого радянська влада, зокрема Йосип Сталін, використовувала для пропаганди.

Подібні пам’ятники вже демонтували в інших населених пунктах Полтавщини.
Вища рада правосуддя (ВРП) відкрила третю дисциплінарну справу щодо судді Зіньківського районного суду Полтавської області Сергія Должка.

Причинами стали порушення правил самовідводу, розгляд справи за участю свого помічника та надання сумнівної характеристики ВРП.

Це вже третя справа проти судді: попередні стосувалися вироків із суперечливими формулюваннями, зокрема сумнівами щодо легітимності українських державних інституцій та називання законів України «авторськими творами».

Сам Должко вважає дисциплінарне провадження тиском та дискредитацією, заперечує звинувачення і стверджує, що скарги є замовними. ВРП об’єднала три справи в одне провадження, яке продовжує розслідувати дисциплінарний інспектор.
18 травня — День пам’яті жертв депортації кримських татар

Особлива і трагічна дата в історії України та кримськотатарського народу. Саме цього дня 1944 року радянська влада розпочала масову депортацію кримських татар із їхньої історичної батьківщини — Криму. Протягом кількох днів близько 200 тисяч кримських татар були насильно виселені з півострова до віддалених регіонів Радянського Союзу — Узбекистану, Казахстану, Таджикистану та інших республік.

Сьогодні кримські татари продовжують боротися за свої права, зберігати свою культуру та пам’ять.

Чому це важливо памʼятати та чому це трагедія можете переглянути в цьому відео.
Упродовж останнього тижня офіційні джерела повідомили про втрату на війні проти російських окупантів ще 11 військових, чиї життя були пов’язані з Полтавською областю.

Це Валентин Крамар, Олександр Науменко, Микола Царицин, Артем Гаджієв, Ігор Гомин, Віталій Гужва, Ігор Хамідуллін, Петро Овчаренко, Анатолій Решетило, Василь Квашук та Петро Лесик.

Вічна пам’ять Захисникам України 🇺🇦
На Полтавщині розслідують справу щодо розтрати коштів під час ремонту Градизької гімназії.

Посадовців відділу освіти Градизької селищної ради підозрюють у внесенні недостовірних відомостей до документів та змові з приватним підприємцем.

За умовами договору з компанією «Крембудмонтаж» ремонт мав завершитися до 31 грудня 2022 року, проте слідчі встановили, що роботи фактично не були виконані, а кошти у сумі 713 429 грн були виплачені.

Також у регіоні розслідують схожі справи щодо переплат на модульні укриття та заволодіння коштів, виділених на ремонт дитсадка.
На Полтавщині старшого інспектора поліції Миргорода підозрюють в отриманні хабаря у розмірі 7 тисяч доларів за виключення військовозобов’язаного з військового обліку.

Слідство встановило, що посадовець домовився з чоловіком про фіктивне оформлення документів про непридатність до військової служби, отримавши частинами хабар у 3 та 4 тисячі доларів.

Суд ухвалив арешт його майна, зокрема вилучено 40 купюр номіналом 100 доларів, мобільний телефон та документи. Підозрюваного тримають під вартою до 28 червня, з можливістю звільнення під заставу 242 240 грн.

Водночас у регіоні розслідують схожі корупційні схеми з ухилення від мобілізації за гроші.
16 травня ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» (ДП «АМД») завершило тендер на обслуговування майже 8 тисяч кілометрів місцевих доріг Полтавщини до кінця 2025 року.

Переможцем стала полтавська компанія ТОВ «Прімум Актив», яка запропонувала виконати роботи за 1,055 млрд грн, що на 387 млн грн менше від очікуваної вартості (1,442 млрд грн) та на 80,8 млн грн дешевше за пропозицію найближчого конкурента – компанії «Ростдорстрой».

Особливості тендера та послуги підрядника:
• До обов’язків «Прімум Актив» входить зимове прибирання, ямковий ремонт, очищення інженерних споруд, скошування трави, обрізка дерев, встановлення дорожніх знаків, обслуговування освітлення та світлофорів, нанесення дорожньої розмітки.
• Через недостатнє фінансування ДП «АМД» договір не буде реалізований у повному обсязі, а реальні виплати підряднику можуть бути нижчими.

Трохи про нового підрядника ТОВ «Прімум Актив»:
• Зареєстроване 8 років тому у Полтаві, має 37 видів діяльності, серед яких основна — виробництво бетонних виробів.
• Компанія входить до групи «Прімум», що спеціалізується на будівництві та виготовленні залізобетонних конструкцій.
• Засновники: Павло Литовченко та Ігор Олійник.
• Потужності компанії розташовані у Полтаві на вул. Решетилівській.
• За даними Prozorro, підприємство вже отримало держпідрядів на суму 1,782 млрд грн, зокрема на постачання матеріалів для фортифікацій на Донеччині.
• Фігурує у кримінальних провадженнях, зокрема щодо можливого привласнення коштів під час постачання залізобетонних виробів (ЗБВ) для «Укргазвидобування» у 2022 році.

Полтавська громада станом на травень не виділила коштів ДП «АМД» на поточний ремонт міжсільських доріг. Місто вимагає співфінансування з боку обласної військової адміністрації (ОВА) та облради у пропорції 50/50, тоді як обласна влада пропонує стандартну формулу 70/30, яка діє для інших громад.

Ця ситуація відображає зміну підрядників на місцевому ринку дорожніх робіт Полтавщини та вказує на проблеми з прозорістю держзакупівель та управлінням місцевими дорогами.
Обласне комунальне підприємство “Полтававодоканал” має значну заборгованість — близько 50 млн грн за електроенергію та 45 млн грн податкового боргу, що виник за 10 років. Проблема вже настільки стала велика, що її винесли на державний рівень і обговорять на Конгресі місцевого самоврядування при Президентові України 5-6 червня.

Причина боргу — сталий тариф на воду на тлі зростання цін на електроенергію, через що підприємству потрібно щомісяця 20 млн грн компенсації на оплату електрики. Раніше обласний бюджет допомагав покривати різницю, але зараз він не має такої можливості.

Обговорюють кілька рішень:
• Передача регулювання тарифів від НКРЕКП до місцевих рад.
• Встановлення пільгової ціни на електроенергію для водоканалів.
• Надання державної субвенції для покриття заборгованості.
• Залучення громад до сплати 4% ПДФО на погашення боргу (очікувана сума — 200-220 млн грн, найбільша частка — з міста Полтава).

Наразі підприємство уникає графікового водопостачання завдяки авансовим платежам від «Полтаватеплоенерго».
Департамент земельних ресурсів Полтавської міської ради намагався відмовити аграрному підприємству ТОВ «Коновалівка-Агро» у продовженні оренди 39 га землі поблизу Абазівки, яку господарство орендує з 2018 року та сумлінно обробляє. Причина відмови — технічна помилка: орендар подав звернення із затримкою через зайнятість під час посівної кампанії та хвороби працівників.

Суть конфлікту полягає в тому, що посадовці департаменту, зокрема директорка Олена Овчаренко, не виявили належної гнучкості в умовах воєнного часу. Вони запропонували відмовити підприємству в продовженні оренди, не повідомивши його представників про засідання земельної комісії 12 травня, де вперше розглядалося відповідне питання.

ТОВ «Коновалівка-Агро» є великим і відповідальним орендарем:
• щорічно сплачує понад 588 тис. грн до бюджету міста (у 2024 — вже понад 618 тис. грн, а у 2025 планується понад 692 тис. грн),
• забезпечує роботою понад 100 осіб,
• має молочнотоварну ферму,
• бере участь у підтримці ЗСУ,
• виграло право на оренду землі на публічному аукціоні,
• має статус підприємства критичної інфраструктури.

Попри формальні порушення (несвоєчасне подання звернення), депутати не підтримали поспішного рішення департаменту. Під час другого засідання 16 травня, вже за присутності директора господарства Олексія Калюжного, депутати заслухали пояснення, визнали позицію підприємця обґрунтованою та рекомендували департаменту розробити новий проєкт рішення про продовження оренди на 7 років.

Ключові акценти дискусії:
• Підприємство платить орендну ставку вищу за ринкову (майже 16–17 тис. грн/га проти середніх 7–9 тис. грн по регіону).
• Депутати, зокрема Сергій Марюхненко та Сергій Каплін, наголосили на неприпустимості створення перешкод для бізнесу, особливо під час війни.
• Ініціатива департаменту викликала обурення через формалізм та відсутність комунікації з орендарем.

У підсумку, земельна комісія підтримала прохання ТОВ «Коновалівка-Агро» й дала старт новій спробі продовження оренди, рішення про що має бути ухвалене на сесії Полтавської міської ради.

Цей випадок став прикладом конфлікту між чиновницьким формалізмом і здоровим глуздом, а також викликав суспільну дискусію щодо ставлення місцевої влади до відповідального бізнесу в умовах війни.
HTML Embed Code:
2025/07/07 19:33:51
Back to Top