Для цього зібралися в одній студії Гліб Вишлінський, директор ЦЕС, Тимофій Милованов, президент Київської школи економіки, Євген Глібовицький, директор Інституту фронтиру, та ведучий подкасту старший економіст ЦЕС Юрій Гайдай.
З цікавих цитат:
Тимофій Милованов:
«Держава нікому нічого не має. Держави як такої немає — це конструкція. Насправді держава — це ми всі. Це інтелектуальна конструкція, щоб легше було про це говорити. Я завжди бачив, як у Міністерстві економіки ходиш по коридору — зліва святі, справа чорти. І вони разом ходять на обід, щось обмінюють... Як це співіснує? А отак. Нема того світу, який мав би бути, його треба побудувати. Моя філософія проста 一 що я можу зробити сам?».
Євген Глібовицький:
«Ми живемо у світі миттєвої винагороди. У нас — короткий горизонт дій: обираємо одну зефірку зараз, а не дві потім. Але саме це не дає нам побудувати стійкість, яка дозволила б конкурувати із Заходом. Справжня незалежність настала у 2014-му, коли країна почала платити за право бути самостійною. І тільки нова суб’єктність — економічна, культурна, етична — може втримати цей вибір. Бо стара система досі диктує правила».
Гліб Вишлінський:
«У 2018 році ми створили короткий маніфест — KPI для економіки через 5 років. Повномасштабне вторгнення частково змінило фокус, але ми вирішили оцінити, що вдалося, а що ні. Серед досягнень — запуск ринку землі й просування євроінтеграції. Де я не бачу і наближення до того рівня, який ми ставили для себе як цільовий, це якість врядування на рівні Центральної і Східної Європи. Приватизація державних банків і підприємств також не реалізувалася».
Подкаст виходить за підтримки ПриватБанку.
🟢 Ми в Instagram