Про це поговорили у нашому подкасті «Що з економікою?» разом з Ігорем Дядюрою, експертом з дерегуляції та колишнім заступником Міністра економіки України.
Згідно з законопроєктом №13232 (вже зареєстрованим у Раді), оператори платформ щороку подаватимуть дані про продавців та їхні доходи до податкової.
Хто платитиме?
▪️ Якщо платформа приймає оплату — вона сама утримує податки з покупців та перераховує державі.
▪️ Якщо розрахунки поза платформою (наприклад, готівка при самовивозі при покупках на OLX) — продавець платить самостійно.
Втім, у законопроєкті багато плутанини.
«Він тільки дивно називається, що це для міжнародного обміну. А суть його, в основному, в тому, що там Rozetka, Prom та всі інші мають стати податковими агентами, мають вести цей облік і так далі. Хоча я не зовсім розумію: якщо з чеками все правильно зробити, то це буде не потрібно. Або якщо це буде робитися через цифрові платформи, тоді треба відмінити чеки в інтернет-торгівлі», — зазначив Ігор Дядюра.
Він також зауважив, що нові правила можуть змусити людей уникати офіційних розрахунків:
«Все те, що зараз робить податкова, приводить тільки до того, що я не плачу красиво і зручно прямо на сайті. Потім у Viber отримую номер картки і перераховую. Це вже ніяк не контролюється».
Дядюра додав, що в законопроєкті є ще один спеціальний податковий режим — 5% для тих, хто торгує на таких майданчиках. На його думку, це лише створює додаткову плутанину:
«Реєструєшся ФОПом, торгуєш — третя група, 5% плюс 1% військового збору — і все. Для чого ще один заплутаний варіант?».
А що ви думаєте про цю ініціативу?
🟢 Ми в Instagram