TG Telegram Group & Channel
Channel: برنامه تجاری سازی دستاوردهای دانشجویی شریف
Back to Bottom
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#استارتاپ_سخت_افزاری

🚜چرخ های نظامی

🔹این چرخ های نظامی بدون هوا پنچر نمی شوند و از پلیمر محکم و کمی انعطاف پذیر ساخته شده اند حتی اگر خراب شوند صدها مایل می توانید با آنها حرکت کنید.

🚀 @sharif_tcp
#رسانه

ایسنا به مناسبت سالگرد تاسیس خود، این فرصت را به شرکت‌های ایرانی می‌دهد تا خود را به صورت رایگان معرفی کنند.

📆 مهلت1تا 25 آذرماه

اطلاع ازشرایط همکاری👈 @isna_marketing
🚀 @sharif_tcp
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#جام_جهانی_2022

👌ساخت استادیوم فوتبال در قطر برای جام جهانی 2022 با گنجایش 40000 نفری
🚀 @sharif_tcp
🔶 قانون پنج ثانیه چیست ?

🔹تا به حال اتفاق افتاده فهرست کارهای روزانه درست کنید اما به هیچ یک پایبند نمانید؟ به عنوان یک مدیر آیا شده بخواهید در پروژه‌ هایی خاص پیشرفتی واقعی داشته باشید اما زیر حجم انبوهی از جزئیات دفن شوید؟ یا با خود اندیشیده‌ اید که «من چه مرگم شده؟ می‌ دونم باید چکار کنم، خب چرا پا نمیشم برم اون لعنتی رو انجامش بدم؟»

🔸خیالتان راحت. من خودِ خودِ شما هستم؛ اما این را کشف کرده‌ ام: دانستن اینکه باید چه کنید به هیچ عنوان کفایت نمی‌ کند. اینکه چرا باید آن کار را انجام بدهید هرگز کفایت نخواهد کرد. پس آنچه واقعاً نیاز داریم چیزیست که ما را در حالت کنش و عمل قرار دهد. چراکه اگر بنشینید به انتظار تا اینکه انگیزه‌ ای پیدا شود، بر عبث می‌ پایید.

پس این تعریف یک خطی قانون پنج ثانیه را داشته باشید:

💡 اگر برای رسیدن به هدفی خیز برداشته‌ اید تا پنج ثانیه مهلت دارید به حرکت درآیید. در غیر اینصورت مغز شما آن ایده را نابود خواهد کرد.

منبع: کتاب قانون پنج ثانیه، اثر مل رابینز

🚀 @sharif_tcp
#مشتری

🔸هر چه درک مشتری از محصولی که ارایه می کنید با درک شما از محصولتان که در بازار وارد کردید یکسان باشد می توانید سریع تر به سرمایه اجتماعی مقبول تر برسید.

🚀 @sharif_tcp
🌸 امشب سخن ازجان جهان بایدگفت / توصیف رسول(ص) انس و جان باید گفت
در شـــــام ولادت دو قــطب عالم / تبریک به صــاحب الزمان (عج) باید گفت🌸

🚀 @sharif_tcp
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#استارتاپ_سخت_افزاری

🚛 کامیون های سامسونگ با صفحه نمایشی در پشت، برای ترویج امنیت جاده

🔹دوربینی در جلو و نمایشگری در انتهای ماشین تعبیه شده است که شرایط سبقت را راحت می کند.

🚀 @sharif_tcp
#تیم_های_تجاری_سازی

🏆موفقیت تیم روژمان در جشنواره آیدیران ۹۶ و کسب تندیس برترین طراحی محصول را تبریک عرض می کنیم.

@RozhmanIOT
🚀 @sharif_tcp
#ارزش_پیشنهادی

💎 اگر محصول و خدمات استارتاپ شما به‌قدری منحصربه‌فرد و قانع‌کننده است که می‌تواند یک دسته‌ی کاملاً جدید را در بازار تعریف کند؛ شما به‌طور پیش‌فرض برنده‌اید.

🚀 @sharif_tcp
#هدف

🎯 آنچه از همه دردناکتر است، بی بازاری و رکود نیست !
بی‌ برنامگی و هدف نداشتن نسبت به رقبا است ...!

🚀 @sharif_tcp
#مشتری

🛍 نیاز نیست شما در بازاریابی نابغه باشید بلکه کافیست از تجربه مشتریانتان استفاده کنید.
آنها خودشان همه چیز را در مورد نیازشان به شما می گویند.

🚀 @sharif_tcp
#قیمت_گذاری_محرک

🍿فرض کنید به تماشای فیلم در سینما رفته اید و می خواهید یک ظرف ذرت بوداده بخرید؛ ظرف کوچک به قیمت 5 هزارتومان و ظرف بزرگتر 7هزارتومان قیمت دارد، با آنکه از ذرت بوداده بدتان نمی آید، ولی نمی خواهید زیاد بخورید و دلی از عزا درآورید، پس ظرف بزرگتر را بی خیال می شوید و یک ظرف کوچک 5 هزارتومانی می خرید.

دفعه بعد که به همان سینما می روید، می بینید که یک گزینه دیگر هم افزوده شده است و ظرف متوسط هم در منو وجود دارد و قیمت آن شش هزار و پونصد تومانی است، نظرتان جلب می شود، ولی می بینید که فقط با 500 تومان بیشتر می شود ظرف بزرگتر را خرید، عجب معامله ای!!!

این بار شما خوشحال و خندان از اینکه پولتان را دور نریخته اید، 7 هزار تومان می پردازید و ظرف بزرگ را می خرید!

در واقع ظرف متوسط و آن قیمت نوعی طعمه است که برای نخریدن که در منو قرار داده شده است، در واقع کارش تنها این است که نشان دهد گزینه 7 هزارتومانی چقدر به صرفه است.

در ترفندی مشابه و در نمونه ای بسیار جالب، در منوی یک رستوران در کنار ردیف خوراکی ها که همگی زیر 100 هزارتومان قیمت داشتند، قیمت یک کالای عجیب و بی ربط هم آورده شده بود: یک موتور سیکلت‼️

قیمت آن هم بیش از 1 میلیون تومان بود، ولی قرار است رستوران به شما موتورسیکلت بفروشد که آن را در منو آورده است؟
به هیچ وجه، این هم یک طعمه است که قیمت خوراکی های منو در مقایسه با قیمت موتورسیکلت پایین به نظر برسد و مشتری قیمت ها را خیلی فرض نکند!!
مراقب طعمه ها باشید.
🚀 @sharif_tcp
#برندینگ

🎯 برای موفقیت در برندینگ شما باید نیازها و خواسته های مشتریان خود را به خوبی بشناسید و استراتژی برند و شرکت خود را در هر زمان متناسب با آن برنامه ریزی کنید.

🔸برندینگ شما با تجربیات و برداشت های قبلی مشتریان از بازار در ارتباط خواهد بود و در کنار جذب عده ای به سوی شما مشخصا بخشی از مشتریان را از شما دور خواهد کرد. برندینگ موفق باید هر روز در تلاش برای جلب بیشتر رضایت مشتریان و جذب مشتریان جدید باشد، اینکار تنها در سایه تحقیقات میدانی درست، بررسی عملکرد و رضایت مشتریان و تعیین استراتژی تبلیغاتی صحیح امکانپذیر است.

🔹در عمل، مدیریت برند پایه و اساس مناسبی را برای بازاریابی و ارتباطات شما ایجاد خواهد کرد که عدم توجه به آن ممکن است شما را از رقبایتان عقب بیاندازد.
🚀 @sharif_tcp
#موفقیت
💥 قوانین موفقیت از نگاه برایان تریسی

1️⃣ قانون وضوح هدف

هرچقدر با وضوح بیشتری بدانید که چه می خواهید و حاضرید چه اقداماتی برای دستیابی به آن انجام دهید احتمال موفق شدن و رسیدن به آنچه می خواهید بیشتر می شود.

2️⃣ قانون رشد

اگر درحال رشد فکر نیستید پس دارید درجا می زنید. اگر روز به روز بهتر نمی شوید پس دارید بدتر می شوید. یادگیری دائم و رشد مداوم فکری را جزیی از برنامه روزانه زندگی خود قرار دهید.

3️⃣ قانون خوشبختی

کیفیت زندگیتان را احساس شما در هر لحظه تعیین می کند و احساس شما را تفسیر شما از وقایع پیرامونتان تعیین می کند نه خود وقایع.

🚀 @sharif_tcp
چرخ کپنهاگ (Copenhagen Wheel) اختراع جدید استارتاپی به نام “Superpedestrian”‌ از دانشگاه ام آی تی است که هر دوچرخه معمولی را به یک دوچرخه الکتریکی تبدیل می‌کند
🚀 @sharif_tcp
#رهبری

🎲 تیم بد وجود ندارد تنها رهبر بد وجود دارد. رهبر بد از کارکنان برای افزایش منافع خودش بهره می‌برد ولی رهبر خوب کارکنان را در بهترین موقعیت قرار می‌دهد تا سبب پیشرفت آن‌ها شود.

🚀 @sharif_tc
#استارتاپ
🔸نمودار رشد درآمد یک استارتاپ (از استارتاپ تا اسکیل آپ)
در ابتدای ایجاد یک استارتاپ نباید بر درآمد تمرکز کرد

بلکه باید محصولی منطبق با نیاز بازار تولید نمود
/لین بیزنس

🚀 @sharif_tcp
#خلاقیت

📝 تفاوت بین انسان‌های خلاق و منفعل در ارتباط با اصلاح یک سیستم معیوب

🔸انسان خلاق: در یک سیستم معیوب؛ سعی کنید «درست حرف زدن» را تمرین کنید! این تمرین در میزان رشد شما و سازمان شما بسیار موثر است.

🔸 انسان منفعل: در يك سيستم معیوب؛ سعي كنيد «لال بودن» را تمرين كنيد! اين تمرين در ميزان عزيز بودن شما بسيار موثر است.

🔹انسان خلاق: در یک سیستم معیوب؛ هیچگاه کارمندان را با یکدیگر مقایسه نکنید؛ بلکه سعی کنید با نشان دادن خلاقیت هایی ویژه از خود توانایی های خود را اثبات کنید.

🔹 انسان منفعل: در يك سيستم معیوب؛ هيچگاه كارمندان را با يكديگر مقايسه نكنيد؛ چون قطعا شاهد تبعيض خواهيد بود.

🔸انسان خلاق: در یک سیستم معیوب؛ اگر مدیرتان ۳ یا ۴ ایراد دارد انتظار رفتنش را نکشید، سعی کنید بسیار محترمانه و در یک فضای مناسب نکات رو به او متذکر شوید تا شما نیز باعث رشد مدیر خود شوید.

🔸 انسان منفعل: در يك سيستم معیوب؛ اگر مديرتان 3 يا 4 ايراد دارد انتظار رفتنش را نكشيد، چون قطعا نفر بعدي او 43 ايراد دارد!

🔹انسان خلاق: در یک سیستم معیوب؛ می توانید با کارهای درست کم و کوچک، خودی نشان دهید اما باید به فکر تحول های عظیم و انجام کارهای بزرگ باشید . اما یادتون باشه زمان همه چیز رو اثبات می کند.

🔹 انسان منفعل: در يك سيستم معیوب؛ مي توانيد با كارهاي كم و كوچك، محبوبيت فراواني به دست آوريد؛ فقط كافي است «زبان» خود را تقويت كنيد!

🔸 انسان خلاق: در یک سیستم معیوب؛ هر چه بیشتر کار و تلاش مستمر با اندیشه بالا داشته باشید احتمال موفقیتتان بیشتر است. بزرگی می گوید موفقیت حاصل کسری است که صورت آن تلاش و مخرج آن توقع است، حال اگه مخرج به سمت صفر میل کند حاصل کسر به سمت بی نهایت خواهد رفت .

🔸انسان منفعل: در يك سيستم معیوب؛ ممكن است كه هر چه بيشتر كار كنيد، بيشتر خوار و خفيف باشيد.

🔹انسان خلاق: در یک سیستم معیوب؛ با اشکالات سازمانتان نسازید و همیشه آنها را با مدیرتان در میان بگذارید؛ حتی اگر در این صورت یک مشکل دیگر به سازمان اضافه شود و آن مشکل، شما باشید، باز هم شما در عمرتان مفید بوده اید مانند یک بوته میوه نه مانند یک علف هرز که فقط از منابع استفاده می کنه و فایده ایی ندارد .

🔹 انسان منفعل: در يك سيستم معیوب؛ با اشكالات سازمانتان بسازيد و هرگز آنها را با مديرتان در ميان نگذاريد؛ درغير اين صورت يك مشكل ديگر به سازمان اضافه مي شود. آن مشكل، شما هستيد!

🚀 @sharif_tcp
#استارتاپ_ناب
💥 اگر سریعا با یک کار کوچک شروع کنید، بسیار بهتر از آن است که با تاخیر یک کار بزرگ بکنید

ایده‌هایتان را سریع بسازید، تست کنید و یاد بگیرید!
Build-Measure-Learn
🚀 @sharif_tcp
goo.gl/RZ6MBu


🔸🔸با عنایت به تصمیم مدیر محترم مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف مبنی بر ادغام برنامه تجاري سازي دستاوردهاي دانشجويي ذیل شتاب‌دهنده شریف با هدف افزايش کیفیت خدمات و تسريع ارائه آن‌ها به کسب و کارهای نوپا و علاقه‌مندان حوزه کارآفرینی، بدين وسيله به اطلاع مي‌رساند که از این پس تمامی فعالیت‌های برنامه تجاری سازی دستاوردهای دانشجویی تحت عنوان شتاب‌دهنده شریف صورت می‌پذیرد.

امید است با توجه به تغییرات صورت گرفته ،امکان ارائه خدمات با کیفیت بالاتر برای شما همراهان گرامی فراهم آید.

ضمناً از این پس می‌توانید ما را در آدرس زير همراهي فرماييد👇

@SharifAccelerator
2021/01/16 06:39:56
Load New Feed
Back to Top