TG Telegram Group Link
Channel: Школа Ранок. Live
Back to Bottom
9 ефективних методів, як привчити дошкільника до дисципліни👍🏻👊🏻
Поради відомого американського психолога Тови Кляйн про те, як привчити дошкільника до дисципліни🙌🏻

Якими б чарівними не були малюки дошкільного віку, іноді їх поведінка здається нестерпною 🤪 Істерики, повне ігнорування усіх вказівок, бажання все робити самостійно. Це може звести з розуму найтерплячіших батьків. Але така поведінка дитини у цьому віці абсолютно нормальна 🧐

Хоча для того, щоб привчити дошкільнят до дисципліни, не існує універсальних правил 👆Това Кляйн радить дотримуватися позитивного підходу: «Позитивне дисциплінування засноване на розвитку дитини і допомагає дітям навчитися керувати власними емоціями і розвиватися. Батьки повинні визнати, що дитина розвивається і вчиться взаємодіяти із навколишнім світом. Діти не завжди поводяться так, як цього від них очікують батьки, але завдання батьків – підтримати і навчити дітей, а не соромити чи карати їх. Покарання може дати короткостроковий ефект, але у кінцевому підсумку робить страх основою дисципліни»👌🏻


1️⃣ Встановіть правило «Ударив – сидиш»
Коли дитина б'ється або кусається – це один із найбільш неприємних проявів її поведінки. Це не слід приймати на свій рахунок: діти дошкільного віку ще не вміють нормально спілкуватися і не розуміють своїх почуттів. Однак не варто й ігнорувати таку поведінку.
Як же бути? Сказати дитині, що кожен раз, коли вона буде битися або кусатися, вона повинна негайно сісти на диван і посидіти деякий час.
Коли дитина б'є брата або сестру, потрібно діяти швидко. Не потрібно підвищувати на неї голос або ставити в куток. Замість цього посадіть дитину до себе на коліна і скажіть: «Ти вдарив, значить, ти повинен сісти». Порахуйте до десяти, а потім скажіть: «А тепер давай спробуємо ще раз».
На думку психолога, така реакція батьків вчить дитину спокійної поведінки, а також показує їй, що бити інших людей не можна.

2️⃣ Переформулюйте ваші заборони
Протягом усього дня батьки вказують дітям, що і як їм потрібно робити. Тому вам варто переформулювати свої вказівки. Замість того щоб просто сказати дитині: «Не роби цього», дайте їй зрозуміти, на що вона здатна.
Скажіть дитині, що вона повинна робити замість того, що вона не повинна. Світ дошкільнят сповнений усіляких «ні» і «не можна». Замість того щоб говорити: «Припини бігати по кімнаті», скажіть: «Цікаво, як довго ти зможеш посидіти спокійно». Ви навіть можете скласти список речей, які дитина може робити замість небажаної поведінки.

3️⃣Встановіть обмеження
Това Кляйн стверджує, що чіткий розпорядок і обмеження – це найкращий спосіб запобігти поганій поведінці дитини: «Діти краще себе почувають, коли у їхньому житті є послідовність і передбачуваність. Наприклад, коли вони в один і той же час лягають спати, снідають, обідають і вечеряють. Якщо ви встановлюєте обмеження для своїх дітей для того, щоб привчити їх до дисципліни, у вас пропадає необхідність їх карати. Як приклад, психолог наводить таку ситуацію: коли дитина під час обіду починає розкидати їжу, ви можете сказати: «Я бачу, ти вже поїв. Я заберу твою тарілку».
«Чіткість правил – це не суворість», – каже Това Кляйн. – «Коли батьки чітко і зрозуміло озвучують правила, діти реагують на них позитивно». Коли ви знайдете систему правил, яка працює для вашої дитини, дотримуйтеся її.
Жодне з правил або обмежень не універсальне, але головне – бути послідовними, коли ви встановлюєте їх для дитини. Щоб побачити, чи працює правило, спробуйте кілька разів застосувати його. Реакція дитини все покаже. Коли ви знайдете те, на що вона відгукується, послідовно застосовуйте це правило.

4️⃣Не звертайте уваги на деякі речі
Коли дитина демонструє погану, але не небезпечну поведінку (наприклад, кидає іграшку на підлогу), щоб привернути вашу увагу, ви можете не звертати на це особливої уваги. Однак при цьому слід пам'ятати про деякі речі. Ви можете послідовно ігнорувати певну поведінку дитини, але при цьому повинні залишатися емоційно доступними.

Якщо дитина кидає іграшку, просто скажіть їй: «Я бачу, ти зараз засмучений, але ми не кидаємо іграшки в будинку.
Я йду на кухню готувати вечерю». Коли дитина перестане кидати іграшку, підтримайте емоційний зв'язок з нею.

5️⃣Показуйте приклад гарної поведінки
Діти постійно перевіряють кордони, щоб зрозуміти, що дозволено, а що ні. Але у них немає чіткого розуміння наслідків. Найкращий спосіб привчити дитину до дисципліни – діяти на випередження і показувати позитивний приклад того, що вона повинен робити. Покажіть дитині, що їй дозволено і якої поведінки ви від неї очікуєте.
Хваліть дитину за хорошу поведінку, а не просто лайте її за непослух. Замість того щоб обмежитися коротким «Молодець!», скажіть конкретніше, що вона зробила правильно (наприклад: «Добре, що ти поділився іграшкою з сестрою»).

6️⃣Зберігайте емоційний зв'язок із дитиною
Коли ви ставите дитину в куток або змушуєте її в якості покарання залишатися у своїй кімнаті, ви ніби говорите їй: «Я бачу, що тобі зараз важко. Іди і впоратися зі своїми емоціями сам». Насправді потрібні абсолютно протилежні дії.
Іноді дитину дійсно потрібно забрати з місця інциденту – наприклад, коли вона проявляє агресію на вечірці у День народження. Але навіть у цьому випадку важливо відновити емоційний зв'язок із дитиною і поговорити про те, що трапилося.
Якщо в конкретній ситуації потрібно застосувати покарання – застосовуйте його. Але не втрачайте емоційного зв'язку з дитиною і говоріть про її почуття.

7️⃣Не карайте дитину через дрібниці
Якщо ви будете карати дитину за найменшу провину, – і ви, і вона збожеволієте. Тому застосовуйте покарання тільки тоді, коли на те є вагома причина.
Взаємини батьків і дитини повинні бути здоровими і позитивними. Ваше завдання – показати дитині, яка поведінка дійсно неприпустима. В іншому дозвольте дитині досліджувати і знаходити кордони, які вона не повинна порушувати.

8️⃣Пропонуйте альтернативу
Як і у випадку з переформулюванням заборон, альтернатива показує дитині, що вона може зробити. Пропонуйте дитині альтернативу замість того, щоб просто сказати: «Не роби цього». Наприклад, якщо дитина кидає іграшки на підлогу, ви можете сказати: «Не кидай цю іграшку – ти можеш її зламати. Ось тобі м'яка іграшка – можеш кинути її у відро». Альтернативи підштовхують дитину до більш правильної поведінки.
Якщо дитина штовхається або б'ється, ви можете запропонувати їй побити подушку. Якщо при цьому ви будете говорити з дитиною про те, що вона відчуває, це допоможе їй впоратися з негативними емоціями. А саме вони зазвичай є причиною поганої поведінки.

9️⃣Переконайтеся у тому, що дитина поруч з вами відчуває себе у безпеці
Ви можете використовувати різноманітні методи виховання дитини, але в кінцевому підсумку головну роль у цьому процесі відіграють ваші взаємини з нею. Діти дошкільного віку найкраще розвиваються, коли у них є позитивний досвід спілкування з батьками. Якщо ви проводите з дитиною час, просто насолоджуєтеся спілкуванням і не вказуєте, що їй робити, вона відчуває себе у безпеці і дізнається, як орієнтуватися у світі. Це, у кінцевому підсумку, відображається на її поведінці.
Діти вловлюють те, що ви відчуваєте. Якщо ви намагаєтеся знайти час на дитину у своєму щільному графіку, вона це обов'язково помітить. Насправді, протягом дня ви можете знайти більше часу для спілкування з дитиною, ніж ви думаєте. Це може бути час перед сном, час, коли вона купається тощо. Намагайтеся бути в контакті з дитиною. Чим природніше буде проходити ваше спілкування, тим краще.
Маленька різниця у віці дітей: поради батькам 😊
Діти з маленькою різницею у віці схильні часто конкурувати за увагу батьків і конфліктувати🙃

Батьки, у яких є двоє маленьких дітей з невеликою різницею у віці, добре знають, що це може бути і радісно, і тривожно. У якийсь момент діти можуть здаватися кращими друзями і годинами гратися разом. Але вже через хвилину вони можуть затіяти бійку, тому що обидва хочуть гратися з однією і тією ж іграшкою 🙄😬

Такі різкі зміни лякають батьків. Проте існують способи успішно виховувати дітей з невеликою різницею у віці.
❗️Що впливає на взаємини між братами і сестрами з невеликою різницею у віці?
Якщо у вас двоє дітей з маленькою різницею у віці, ви, ймовірно, помічали, що вони часто сваряться. Це відбувається тому, що діти часто цікавляться одними і тими ж речами і разом з тим конкурують між собою за увагу батьків.
📌Суперництво між маленькими дітьми - природний етап у процесі розвитку. Однак на те, як діти ладять один з одним, впливають багато чинників: вік, стать, особливості характерів кожного з дітей, кількість членів сім'ї, старшинство дітей тощо.
Наприклад:
📎чим менша різниця у віці між дітьми, тим більша конкуренція між ними і тим більша ймовірність конфліктів;
📎діти однієї статі, як правило, мають більше спільних інтересів. Тому ймовірність конкуренції між ними більше;
📎середні діти в родині, які зазвичай не отримують таких привілеїв, як старші або молодші, найчастіше відчувають себе більш впевнено і менш схильні до конфліктів;
📎діти, чиї батьки перебувають у розлученні, зазвичай схильні боротися за увагу батьків, з якими вони живуть.

Коли діти стають старшими, зазвичай вони поводяться один з одним більш доброзичливо, і конфліктів між ними стає менше. У маленьких дітей такі конфлікти часто переходять у фізичне протистояння, а діти старшого віку обмежуються суперечками в усній формі.
📌Конкуренція між дітьми зазвичай досягає свого піку у віці від 10 до 15 років. Однак у деяких випадках суперництво між братами і сестрами може тривати і в зрілому віці.

📌Як подолати суперництво між дітьми?
Конкуренція між дітьми зустрічається досить часто. З точки зору розвитку дітей це цілком нормально. Однак батьки можуть контролювати цей процес. Від ваших дій (або, навпаки, бездіяльності) багато в чому залежить те, як скоро вирішиться ця проблема.

Якщо ви виховуєте дітей з невеликою різницею у віці, вам стануть у пригоді такі поради:

📎зрозумійте, що суперництво між дітьми може перерости в реальну проблему. Але ви можете їй запобігти. Переконайтеся, що ви проводите достатньо часу окремо з кожною дитиною. Так вони будуть відчувати себе особливими;
📎постарайтеся не порівнювати дітей між собою. Якщо ви будете це робити, це буде сприяти суперництву між ними. Замість цього визначте сильні сторони кожної дитини та оцініть їх по заслузі;
📎організуйте домашні справи і заняття кожної дитини. У кожного з дітей є свої домашні завдання. Можливо, вони також ходять на секції або гуртки, мають будь-які домашні обов'язки тощо. Ретельно сплануйте всі справи сім'ї;
📎створіть для дітей розпорядок дня. Він особливо важливий для виконання домашніх завдань і сну. Це допоможе дітям більше встигати. Можливо, кожен з них захоче скласти з вами індивідуальний план на день;
📎не втручайтеся в кожну сварку між дітьми. Дозвольте їм вирішувати деякі конфлікти самостійно;
📎встановіть графік поведінки для дітей. Дітям буде цікаво покращувати свою поведінку, якщо ви запропонуєте їм винагороду. Нараховуйте кожній дитині бали за хорошу поведінку і нагороджуйте їх, якщо вони зможуть набрати певну кількість балів.
Найпрекрасніше у вихованні дітей з невеликою різницею у віці - це розуміння того, що вони можуть стати друзями на все життя. Іноді вам може здаватися, що вони постійно сваряться. Але ви здивуєтеся, коли побачите, що вони граються разом багато годин поспіль, як найкращі друзі. Іноді у вас можуть виникати проблеми з дітьми, але пам'ятайте, що в цьому віці ви закладаєте фундамент для їх дружби на все життя.
Ура! Два вчителі зі школи «Ранок» увійшли в ТОП-50 найкращих учителів України за версією премії Global Teacher Prize Ukraine 🥳🙌🏻

3273 анкети, 1870 номінації, 5 відбіркових офісів по всій Україні, сотні історій і безліч вражень. І ось цей день настав!
Ми раді привітати Юлію Должанську та Максима Романова з такою перемогою 🤩

Юлія Должанська викладає українську мову та літературу у 5-11 класів, а також Юлія регулярно пише контент з української мови для навчального додатку Erudito 😊 Максим Романов викладає географію, його учні підкорюють Всеукраїнські географічні олімпіади та перемагають в університетських бізнес-турнірах😃

Пишаємося 🧡💙
Почуття гумору - це психофізичне здоров'я, що формує у дитини позитивне ставлення до життя 😊

Чи часто ви смієтеся разом зі своєю дитиною? 😃 Якщо так - вітаємо: ви змогли знайти дуже важливий спосіб зміцнити емоційний зв'язок один з одним. Сміх об'єднує людей і дає їм відчути себе краще 🙌🏻

Як показують дослідження, діти, які мають почуттям гумору, як правило, краще вміють насолоджуватися життям, володіють міцним фізичним і психічним здоров'ям і більш впевнені у собі, ніж їх однолітки. Але якщо для одних дітей сміх - це щось природне, інших потрібно вчити помічати смішне в повсякденному житті. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина сміялася більше, ви можете зробити для цього певні дії. Розглянемо їх докладніше 🤨
З'ясуйте, що може розсмішити дитину в тому чи іншому віці. Наприклад, немовлята сміються, коли їм корчать гримаси або грають з ними в ігри (наприклад, «Ку-ку»). У дитини трьох років можуть викликати сміх ситуації, коли ви видаєте звуки тварин або надягаєте шкарпетку на руку.

Винагороджуйте спроби дитини проявити почуття гумору. Дитина відчує себе добре, якщо побачить, що ви засміялися.
Пам'ятайте, що дитина в усьому бере з вас приклад. Тому не бійтеся іноді здатися смішними і посміятися над собою. Якщо ви будете надто серйозно ставитися до свого життя, ваша дитина виросте такою ж.
Грайте з дитиною в ігри на уяву. Придумуйте нові безглузді слова, римування і пісеньки. Коли ви показуєте дитині, що бути іноді несерйозним - це нормально, вона засвоює цей урок на майбутнє.
Коли ви стикаєтеся з життєвими обставинами, які приголомшують або засмучують вас, намагайтеся дивитися на ці ситуації з гумором. Наприклад, якщо ви випадково розбили тарілку, це може вас засмутити, але ви можете знайти і щось кумедне в цій ситуації. Коли ви зустрічаєте життєві труднощі з усмішкою на обличчі, дитина вчиться у вас робити так само.
Заохочуйте дитину розповідати жарти, придумувати смішні історії, малювати смішні малюнки тощо. Хваліть її за таку творчість.
Приділяйте час тому, щоб дивитися разом з дитиною смішні комедії. Після перегляду обговоріть з нею фільм, поговоріть про те, що зробило його смішним і що можна було б додати у фільм, щоб зробити його ще смішнішим.
Зрозумійте, що вам не потрібно робити якісь надзусилля, щоб розважити дитину. Іноді досить придумати якийсь безглуздий віршик, щоб викликати у дитини сміх. Посмійтеся разом з нею.
Коли ви намагаєтеся розвинути у дитини почуття гумору, не забудьте пояснити їй, над чим можна жартувати, а над чим - ні. Переконайтеся, що дитина розуміє, що не можна висміювати іншу людину. Жарти повинні бути смішними для всіх.
У певний період багато дітей звертаються до так званого «туалетного гумору». Це нормальна частина дорослішання дитини, тому не варто забороняти дитині жартувати на цю тему. Однак постарайтеся зробити так, щоб ці жарти звучали виключно вдома, а не в присутності сторонніх людей.
Вчимо дітей піклуватися про довкілля🌿🙌🏻
Екологічне мислення - важливий навик у сучасному світі, тому батькам важливо прищепити його дітям👍🏻

Сталий розвиток - це словосполучення сьогодні можна зустріти все частіше. Однак багато дітей не розуміють, що воно означає🤨
Батькам важливо навчити дитину концепції сталого розвитку і пояснити, як він може допомогти нашій планеті і внести свій внесок у збереження навколишнього середовища.
Почніть з малого: вчіть дитину зменшувати кількість сміття. (Навчіть її «золотому» правилу: «Скорочуй, використовуй повторно, переробляй»).

Спробуйте вирощувати овочі разом з дитиною або придумайте інші заняття, які навчать її піклуватися про навколишнє середовище 😜
Щоб дитина краще зрозуміла необхідність зберігати навколишнє середовище, вчіть її за допомогою веселих занять, які розвинуть у неї корисні навички. Розглянемо деякі з них.
☘️Перетворіть сортування сміття у гру
Якщо ви вже сортуєте сміття, перетворіть це заняття у гру, щоб передати цю навичку дитині. Використовуйте для різних видів сміття (паперу, пластику, скла тощо) пакети різних кольорів або різні сміттєві відра. Разом з дитиною ви можете знайти в інтернеті і роздрукувати знаки для позначення різних видів сміття, а потім наклеїти їх на сміттєві відра. Після цього розкажіть дитині про сортування сміття.
☘️Компостуйте сміття
Компостування - це не тільки корисне для навколишнього середовища заняття. Це може бути цікаво для дитини. Використовуйте для цього спеціальний компостер або звичайне відро. Якщо ви живете в приватному будинку, краще тримати відро у дворі, якщо в квартирі - на балконі. Дотримуйтесь таких рекомендацій:
• вистеліть дно відра гілками, покладіть зверху шар листя і налийте трохи води;
• зверху складайте харчові відходи: картопляну шкірку, яблучні огризки, кавову гущу, яєчну шкаралупу тощо.
• додайте до харчових відходів ще води;
• поверх шару харчових відходів покладіть ще один шар листя;
• коли відро буде заповнено, перемішайте вміст;
• через 3-12 місяців компост, що утворився, можна використовувати в саду або для підживлення ґрунту для кімнатних квітів.
☘️Використовуйте потенційне сміття для творчості
Не поспішайте викидати старі журнали, пластикові контейнери, коробки тощо. Дитина може використовувати їх для творчості. Дайте їй скотч, клей, фарби, маркери, ножиці - і дозвольте створити щось нове з того, що ви збиралися викинути у відро для сміття.
☘️Користуйтеся саморобними засобами побутової хімії
Перетворіть стандартне прибирання на науковий експеримент і зробіть засоби побутової хімії своїми руками. Наприклад, змішайте харчову соду з теплою водою - у вас вийде засіб для чищення, яким ви можете витерти внутрішню частину мікрохвильової печі або холодильника. Щоб витерти стіл, змішайте рідке мило з теплою водою.
☘️Розфарбуйте еко-сумки
Хто сказав, що еко-сумки повинні бути сірими і нудними? Візьміть маркери для тканин, фарби тощо і прикрасьте вашу сумку. Беріть її з собою щоразу, коли йдете до магазину за покупками.
☘️Мотивуйте свою сім'ю більше ходити пішки замість того, щоб їздити на машині
Прогулянки пішки корисні для навколишнього середовища, на відміну від поїздок на машині. Крім того, ходіння пішки - це хороша фізична активність. Якщо вам дозволяє час та інші обставини, ходіть в магазин, аптеку тощо. Якщо ви ходите разом з дитиною, грайте з нею в ігри під час прогулянки.
Розвивайте у дитини екологічне свідомість
Допоможіть дитині зрозуміти необхідність збереження навколишнього середовища з раннього віку. Ваш внесок у цю справу може бути незначним на перший погляд, але в довгостроковій перспективі ваші маленькі дії можуть принести велику користь.
Окрім звичного навчання, школа «Ранок» пропонує багато різноманітних гуртків та секцій для розвитку кожного учня 😜
Можна обрати декілька напрямів в залежності від інтересів, а то ж то спробувати все потрошку і знайти своє🙌🏻

У школі «Ранок» учні можуть відвідувати:

АРТ:
🎨медіа гурток
🎨театральний гурток
🎨hend made-АРТ
🎨hend made-технолгії
🎨живопис
🎨 кулінарія
🎨 вокал

Фізичний розвиток:
🥎волейбол
🥎 футбол
🥎баскетбол
🥎фітнес
🥎гімнастика з елементами танцю
🥎плавання
🥎самооборона

Інтелектуальний розвиток:
🧠Шаховий гурток
🧠 робототехніка
🧠гурток програмування
🧠Speaking Club
🧠логіка
На старт… Увага… Руш! Розпочинаємо набір у групи «PreSchool» підготовки до школи у школі «Ранок» 🤩

Група дошкільної підготовки — важливий крок для майбутнього соціального життя дитини 🧐 Адже тут вона переживає перші успіхи та навчається справлятися з першими труднощами навчання. Тут вона зустріне друзів та познайомиться з вчителями 😜

Ми підготували для дітей програму, що враховує особливості їхнього розвитку! А для батьків передбачили кілька зручних варіантів:

Заняття в вечірній час по буднях
📍Вівторок 📍Четвер
17:00-18:30
Вартість: 1600 грн на місяць (8 занять)

Інтенсиви щосуботи
📍Субота
10:00-16:00 (обід входить у вартість)
Вартість: 2800 грн на місяць (4-5 занять)

Розширене навчання
📍Вівторок 📍Четвер
17:00-18:30
📍Субота
10:00 - 16:00 (+ обід)
Вартість: 4000 грн на місяць (12 занять)

Чекаємо вас на заняттях 🤗
Цікаві завдання для вивчення української абетки 🔠🏆🤩

Алфавіт-лабіринт. Намалюйте на аркуші А4 будь-яку велику літеру. В середині неї накресліть лабіринт. Дитина має пройти цей лабіринти в середині літери та тим самим візуально запам’ятає нову букву 😇

Відшукай літеру поміж інших. Дитина має дивитися на алфавіт та шукати ту літеру, яку ви їй пропонуєте знайти. Таке завдання допоможе навчитися розрізняти літери, швидко знаходити їх у словах, переконатися, що літери можуть повторюватися у словах.

Розмалюй літери української абетки.
Надрукуйте чорно-білий алфавіт, дитина має зафарбувати кожну літеру завданим кольором. Це завдання покликане допомогти дитині засвоїти правильне написання великих друкованих літер, паралельно розвиваючи увагу, спостережливість, зорову пам’ять та дрібну моторику.
Що робить щасливими сучасних підлітків🤨
Підлітковий вік часто пов'язаний із негативними емоціями, але підлітки можуть стати щасливішими🙌🏻🤟🏻

У житті 13–19-річних дітей змінюється досить багато. Вони переживають фізіологічні зміни, намагаються наслідувати людей зі свого оточення або перебувають у пошуку власного стилю 😊👌🏻

Відомий американський психолог Мартін Селігман визначив 5 елементів щастя і психічного благополуччя, які допомагають підліткам, а також усім людям ставати щасливішими 😍

1️⃣Позитивні емоції
Зосередьтеся на позитивних моментах вашого життя. Намагайтеся зрозуміти, що сповнює вас оптимізмом і робить щасливішим. Погляньте на власне минуле, сьогодення й майбутнє оптимістично.
Водночас потрібно розрізняти задоволеність (результат задоволення базових потреб людини у їжі, сні тощо) і задоволення (задоволення розуму, наприклад, радість від досягнень, задоволення від праці тощо). Навчіть підлітка зосереджуватися на позитивних емоціях і задовольняти фізичні й інтелектуальні потреби, щоб стати щасливим.
2️⃣Залучення
Для відчуття щастя людині потрібно знайти заняття, у які вона буде цілковито залучена. Людина відчуває блаженство, коли настільки захоплена чимось, що ніщо інше не має для неї значення.
Перебуваючи в такому стані повного залучення, дитина стає щасливішою. Якщо вона любить той чи інший вид спорту, то займатиметься ним багато годин на день. Якщо їй подобається малювати або читати, вона приділятиме весь свій вільний час цим заняттям, і ніщо інше в ці моменти не буде для неї вагомим. Переконайтеся, що ви заохочуєте свого підлітка займатися тим, що його захоплює.
3️⃣Взаємини або соціальні зв'язки
Усі люди – соціальні істоти, і розбудова взаємин з іншими людьми допомагає нам у щасливі та складні часи. Ідеться не тільки про взаємини із сім'єю та друзями, а й з рештою людей.
Навчіть свого підлітка встановлювати доброзичливі й безпечні стосунки з людьми. Життя – це не просто досягнення цілей. Останнє не повинно шкодити взаєминам і соціальним зв'язкам.
4️⃣Сенс
Осмислене життя і наявність мети дає почуття задоволення та щастя. Навчіть підлітка знаходити сенс життя, ставити цілі, щоб отримувати задоволення і ставати щасливішим.
5️⃣Досягнення
Життєві цілі допомагають нам досягати більшого й відчувати внаслідок цього позитивні емоції. Навчіть підлітка ставити перед собою реалістичні цілі й шукати шляхи їх досягнення. Дитину зробить щасливішою не тільки досягнення життєвих цілей, а й власне сам цей процес.
Від чого залежить щастя
Психологи стверджують, що щастя людини залежить від низки чинників. Тому його формулу можна подати в такому співвідношенні. 50 % щастя залежить від генетики: якщо немає схильності, людина навряд чи може розвинути в собі здатність відчувати щастя. 10 % щастя залежить від оточення й обставин. Таким чином, 60 % щастя залежить від обставин, які ми не можемо змінити.
Решта 40 % щастя залежить від наших повсякденних занять. Ми у змозі впливати на них і змінювати їх залежно від нашого розвитку й дорослішання.
Поясніть підлітку, що йому до снаги змінювати своє ставлення до життя впродовж усієї його тривалості. Для цього потрібно щодня робити правильні дії. Це допоможе підлітку залишатися оптимістом і ставати щасливішим.
Уроки, які дитина повинна засвоїти до 10 років 😜
Поради та правила, які допоможуть батькам впоратися з труднощами і виховувати своїх дітей просто та ефективно👆


Коли дитині виповниться 10 років, вона має засвоїти 10 простих уроків. І батьки повинні їй у цьому допомогти 😊

1️⃣Бути добрим – одне з головних життєвих досягнень
Інші здобутки (наприклад, гарні оцінки в школі або перемоги у спорті) також мають вагу. Але найважливіше – це те, як дитина ставиться до людей і самої себе. Любов і доброта – ось що справді важливе в житті.
2️⃣Любові досить для всіх
Якщо у вас одна дитина, говоріть їй: «Я люблю і тебе, і тата». Якщо у вас декілька дітей, говоріть їм: «Я люблю тебе і твого брата / сестру. Любові вистачить для всіх, я люблю вас однаково».
3️⃣Твої зовнішність і тіло прекрасні
Повторюйте це дитині щоразу, коли вона почне в цьому сумніватися.
4️⃣Важливо піклуватися про своє тіло
Дитина має піклуватися про гігієну. Годуйте її достатньо, але не надміру. Дбайте, щоб організм дитини був здоровим і сильним. Поговоріть із дитиною про те, яке чудове її тіло, адже завдяки йому вона має змогу бігати, обніматися, їсти й робити ще дуже багато приємних речей.
5️⃣Кожна людина унікальна
Кожен із нас має унікальні здібності й таланти. Тому дитині не потрібно бути кращою у всьому: вона просто повинна намагатися виконувати свої справи якомога якісніше.
6️⃣Ти не самотній
Говоріть дитині: «Навіть якщо мене немає поруч, я завжди пам'ятаю про тебе й люблю тебе».
7️⃣Важливо ділитися з іншими
Поясніть дитині, що важливо ділитися з іншими дітьми іграшками, думками, навчати інших того, що вона сама вміє (наприклад, зав'язувати шнурки або кидати м'яч). Показуйте дитині приклад такої поведінки.
8️⃣Іноді говорити «ні» – це нормально
Якщо дитина має якусь особливу для неї іграшку, якою не бажає ні з ким ділитися (наприклад, бабусин подарунок), цілком прийнятно сказати: «Я не хочу ділитися». Не обов'язково завжди погоджуватися із чиїмись проханнями. Але навіть відмовляючи комусь, дитина при цьому повинна виявляти доброту.
9️⃣Дуже важливо поважати своїх батьків
Говоріть дитині: «Усе, що ми з татом робимо, – це тому, що любимо тебе. Ми хочемо, щоб ти був у безпеці. Ми хочемо, щоб ти жив якнайкраще». Демонструйте дитині позитивний приклад: ставтеся до себе й інших із повагою.
🔟Що б не трапилося, ми завжди будемо тебе любити
Говоріть такі слова дитині якомога частіше, адже вони допоможуть їй почуватися потрібною.
Дитина любить командувати: як вирішити проблему🤨

Деякі батьки виконують усі вимоги своєї дитини, що в подальшому призводить до негативних наслідків 😔😬

Вам може бути важко повірити, що ваша дитина хоче, аби ви піднялися вгору кар'єрними сходами. Представники престижних професій (юристи, бізнесмени, керівники підприємств та інші) мають спільну особливість: їхні діти полюбляють командувати 👆

Чи пам'ятаєте ви, як батьки в дитинстві задовольняли усі ваші бажання?🤗
Вам не потрібно було говорити жодного слова, лише вказати на бажане – і батьки відразу ж приносили це вам. Якщо вам щось не подобалося, ви невдоволено бурмотіли, і батьки усували причину вашого роздратування 🙄 У дитинстві багатьох із дорослих такого не було, але відносно сучасних дітей описана модель поведінки є узвичаєною.
З іншого боку, зверніть увагу на особливості вашої поведінки з рештою дорослих. Ви не поступаєтеся, якщо хтось намагається зайняти ваше місце в заторі. Ви можете іноді промовчати в суперечці з начальником або вихователькою вашої дитини в дитячому садку, але загалом поводитеся впевнено й гідно.
Проте все міняється, коли ваша дитина починає командувати. Незалежно від вашої посади й того, скільки людей вам підпорядковано, ви готові виконати будь-яку її забаганку. Ви можете сидіти в кріслі й працювати, але коли дитина заявляє, що хоче сісти в крісло, ви відразу ж поступаєтеся їй місцем. Вам не подобається, що дитина грається з вашою обручкою, але все одно даєте її, тому що знаєте, що дитина не відчепиться 🤭
Таку поведінку батьків можна пояснити. Зрозуміло, ви прагнете, щоб ваша дитина відчувала, що її люблять, цінують і прислухаються до її слів. Через щільний робочий графік вам важко проводити з нею досить часу, але ви не любите бачити її засмученою. Своїми діями ви хочете довести дитині, що ви на її боці😌
Проблема в тому, що коли ви дозволяєте дитині командувати, вона не стає спокійнішою від вашої турботи й підтримки. Вам може здаватися, що дитина почувається щасливою, коли командує вдома, але насправді вона хвилюється, щоразу стаючи більш наляканою. Вона не доходить переконання, що може покластися на вас, і не може усвідомити, чому ніхто її не контролює👆

➡️Правильна влада
Розуміючи свою відповідальність за ситуацію, ви можете змінити взаємини з дитиною. Подивіться правді в очі: дорослий, який виконує всі забаганки дитини й повністю підпорядковується їй – це не так добре, як може здаватися на перший погляд. Така поведінка дорослого лише погіршує ситуацію.
Дитина не «переросте» таку поведінку. Не допоможе й те, що ви спробуєте розмовляти з дитиною її мовою, прийняти її точку зору. Згодом ваші суперечки з приводу різних ситуацій (необхідності йти спати, бажання дитини піти на вечірку з друзями, її небажання вчити уроки тощо) посиляться.
Ваші почуття жалю й досади, коли ви змушені поступитися дитині, котра вимагає від вас щось, із часом посиляться. Перш ніж ви усвідомите це, ваша мила дитина стане зарозумілою й вимогливою. Навіть якщо ви відмовляєтеся до кінця вірити в це, зрозумійте, що ви досить компетентні й дорослі, щоб ваша дитина вам підпорядковувалася, а не навпаки. Слухайте, оцінюйте й адекватно реагуйте на вимоги вашої дитини.

Поступово дитина зрозуміє, що ви її чуєте, її бажання важливі для вас, але водночас усвідомлюватиме, що останнє слово – за вами. Нова модель вашої поведінки допоможе вам зберігати спокій, коли дитина намагатиметься командувати.

Це, можливо, не дасть швидких результатів. Але якщо ви будете послідовні у своїх діях, дитина незабаром звикне до нових умов. А поки цього не сталося, не переймайтеся, що дитина обурюється. Вона також із часом зрозуміє, що ви бажаєте їй найкращого, але поки що вона занадто маленька, щоб зрозуміти це 😌🙃
HTML Embed Code:
2024/06/03 10:15:58
Back to Top