TG Telegram Group Link
Channel: Odesa Mass Transit
Back to Bottom
Одеса отримала всі десять гуманітарних автобусів-гармошок. Ми бачили їх на обкатках ще з кінця грудня, але на маршрут жоден так і не вийшов через заборону використання гуманітарної допомоги у комерційній діяльності. Інакше кажучи, у цих автобусах жодним чином неможна брати плату за проїзд.

Проблема, насправді, не локальна: про це був окремий пост. Утім, громадський транспорт як гуманітарну допомогу українські міста отримують вже майже два роки, а вирішення проблеми з розмитненням досі не видно. Сподіваємося, публічне звернення офіційних осіб дасть імпульс до змін у цій площині.

📸 Одеса. Офіційно
650 літрів дьогтю і півложки меду

Нещодавно міський голова сказав, що на міських маршрутах працює 650 автобусів (ну, маршруток). Ми очікували, що статистика за роками випуску буде досить безрадісна, проте не знали достеменно наскільки. Тому дослідимо разом з вами це питання.

Згідно з роками випуску за відкритими реєстрами, близько 80% автобусів вироблені до 2010 року (фото 1). Тобто 8 із 10 автобусів на міських маршрутах Одеси вже на дорозі більше 15 років! Решту переважно складають 2010–2013 роки випуску. А значить, навіть «новішим» автобусам вже перевалило за 10 років. З цієї сумної статистики вибиваються хіба що два автобуси Ataman A092H6, придбані у 2019 та 2023 роках для маршрутів 146 і 185 (фото 2). Чотири «Волошки», що нині продаються та не виходять на маршрути, ми не розглядали.

Статистика невтішна ще і тим, що серед 650 малих маршруток тісняться лише 2–4 великих автобуси (фото 3). Тобто їхня частка складає близько 0.3–0.6%. І навіть ці умовні пів процента у вихідні не працюють. Звісно, робота автобусів не є постійною, і у будь-якій статистиці є похибка, яку в даній ситуації ми оцінюємо до 10%. Зрештою, не всі перевізники мають повністю ліцензований парк автобусів, а деякі з них допомагають дружнім компаніям з рухомим складом.

А як в інших містах? Може така проблема є всюди? Ні, останнім часом в інших обласних центрах цілі маршрути переходять на великі автобуси. У Луцьку ФОП Федік Лідія Григорівна, що обслуговує маршрут 28, вивела на нього 100% великих низькопідлогових автобусів (фото 4). Зі щоденним випуском у шість одиниць вона вже лишила позаду всіх перевізників мільйонної Одеси — як кожного окремо, так і всіх сумарно.

📷 Aventador, alexander1, Oleksandr Sandler, Andorio | alltransua.com
Одеська міська рада повідомляє, що з 13 квітня 10 трамвай повертається до центру міста — на Тираспольську площу.

«Обґрунтування» його скорочення восени 2022 року не витримувало жодної критики і створило купу проблем для пасажирів. Ми можемо тільки вітати повернення 10 у центр. Маршрути 12 і 27, на жаль, досі лишаються скороченими.
Наш найновіший трамвай повернувся на лінію після ДТП. Сьогодні він знову працює на 17-му маршруті.
У тяжкі часи багато в кого починає текти дах. На жаль, вагон 4062 не став винятком.
Кілька місяців тому ми писали, що на маршруті 221 один з автобусів геть не в найкращому стані (на піні тримається). Вчора наш підписник знову його зустрів. Ззовні різниця дуже помітна. І «Богдан» ВН 1404 ТК того ж перевізника, що мав наскрізну корозію кузова, теж привели до ладу.

Звичайно, на тлі загального старіння парку ці проблеми траплятимуться дедалі частіше. Хоча маршрути 127 («Північ транс») і 214 («Турист») і привертають особливу увагу у цьому контексті, навряд чи в Одесі знайдеться маршрут, де немає проблемних машин.

Окрім, звісно, 104. Там 100% випуску складають автобуси після ремонту. Тобто автобус. Він там один.

📷 від підписника
У нас немає свіжих фото вагона 7013, бо він знову не працює (неочікувано). Але після ремонту повернувся 7012, єдиний в Одесі трамвай К1М. Щоправда, його зовнішність не завадило би трохи освіжити.

📷 mikhail_4035 | alltransua.com
Вчора 7013 досить невпевнено вийшов на маршрут знову. З перервами він працював весь день разом з іншим довгоміром (4067). «Одісей Макс» приходив на допомогу коли новий вагон робив паузи у роботі з технічних причин.

Сьогодні 7013 знову вийшов на 17-й маршрут. Два дні поспіль — вже гарний результат.
Після тривалої перерви на 242-й маршрут знову вийшов великий автобус Volvo (фото ілюстративне). Таким чином, якщо на інших маршрутах нічого не змінилося, наразі маємо:

168 — один;
190 — один;
242 — один.

Три великих автобуси на мільйонне місто. ФОП Пуздряк у Чернівцях стільки випускає на один маршрут щодня (і один менший низькопідлоговий). ФОП Федік у Луцьку випускає вже сім великих автобусів.

До того ж, автобуси пана Пуздряка і пані Федік відстежуються за GPS — у Чернівцях та Луцьку це одна з вимог до перевізників.

📷 alexander1 | alltransua.com
📷 Сашко | alltransua.com
Ми помітили, що ПП «Старс Транс», яке раніше усунули від перевезень на маршрутах Одеси, очолив новий директор Коваль Олександр Андрійович. Його ПІБ повністю збігаються з колишнім першим заступником директора КП «ОМЕТ», за якого комунальний перевізник втратив усі свої автобусні маршрути на користь... так, ПП «Старс Транс».

Яких тільки дивних збігів не буває у відкритих реєстрах.
👀 Повідомляють про прибуття наступного вагону К1Т306.
🚌 Два дні тому голова Красносільської сільської ради пані Архірій повідомила про зміни на приміському маршруті 59. Окрім нового графіку вона анонсувала і запуск автобуса, пристосованого для маломобільних пасажирів.

Перевізник направив на маршрут один «Пролісок», що наразі робить два рейси на день. Будемо сподіватися, що це лише перший крок, а кількість і якість автобусів буде тільки покращуватися. Наприклад, на маршрутах № 75т та 540, що з'єднують Одесу з Теплодаром та Хлібодарським, працюють новіші та комфортніші Ataman A092H6 із частково низькою підлогою.

📸 Aventador (1, 2), білі спрінтери
HTML Embed Code:
2024/05/13 23:30:15
Back to Top