TG Telegram Group Link
Channel: NABU Daily by Олег Новіков
Back to Bottom
NABU Daily by Олег Новіков
Міністру Сольському повідомили про підозру НАБУ і САП повідомили про підозру міністру аграрної політики та продовольства Миколі Сольському та іншим у заволодінні землею на 291 млн грн та спробі заволодіння ділянками ще на 190 млн грн. Учасники схеми забезпечили…
Заступник Сольського та ексголова Держгеокадастру теж отримали підозри

НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому голові Держгеокадастру Олександру Колотіліну та заступнику міністра агрополітики Миколи Сольського Маркіяну Дмитрасевичу. Загалом у справі 12 підозрюваних.
NABU Daily by Олег Новіков
​​Експосадовця СБУ заарештували на два місяці Вищий антикорупційний суд узяв під варту колишнього начальника Департаменту господарського забезпечення Служби безпеки України Олександра Провоторова на 60 днів. Альтернатива – 3 млн грн застави. У разі внесення…
Експосадовцю СБУ збільшили заставу, а його заступника – заарештували

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду збільшила заставу колишньому начальнику Департаменту господарського забезпечення Служби безпеки України Олександру Провоторову до 12 млн грн (була 3 млн грн). Він наразі перебуває під вартою.

А от його експершого заступника Андрія Коваля заарештували. Раніше його відправили під нічний домашній арешт. Ковалю визначили альтернативою 8 млн грн застави.
​​Справу Лозинського про хабар у травні скерують до суду

Вищий антикорупційний суд встановив стороні захисту, зокрема, колишньому заступнику міністра з розвитку громад, територій та інфраструктури Василю Лозинському та його захисникам, строк до 13 травня 2024 року включно на ознайомлення з матеріалами слідства. Після цієї дати, але в межах досудового розслідування, справу скерують до суду.

Водночас раніше Лозинський залишився без обов'язків через те, що слідчий суддя ВАКС Ярослав Шкодін повернув прокурору САП клопотання про продовження строку дії обов'язків. Шкодін вказав, що клопотання містить деякі розбіжності, які є суттєвими та дезорієнтують слідчого суддю. Зокрема, він вказав, що прокурор спочатку вказує про продовження обов'язків Лозинському до 21 квітня включно, а надалі вказує, що їхня дія завершується 22 квітня.

До того ж, суддя зазначив, що прокурор САП подав це клопотання не за 5 днів, а наприкінці робочого дня 18 квітня, що позбавляє слідчого суддю можливості дотриматися вимог ч. 4 ст. 199 КПК України. Також матеріали клопотання не містять розписку та/або докази обізнаності підозрюваного про наявність такого клопотання. Наразі Лозинський зобов'язаний як підозрюваний прибувати за кожним викликом.
NABU Daily by Олег Новіков
Копистира теж вийшов із СІЗО За забудовника Сергія Копистира внесли 100 млн грн. Він вийшов із ізолятора під обовʼязки.
Наближену особу забудовника Копистири заарештували

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду взяла під варту представника фінансової компанії «Сістемінвест» Олега Татаренка. НАБУ і САП підозрюють його у пособництві забудовнику Сергію Копистирі у підкупі віцепрем'єр-міністра з відновлення України Олександра Кубракова.

Раніше ВАКС відправив Татаренка під нічний домашній арешт, але прокурор САП подала скаргу на це рішення. Судді вирішили його заарештувати на два місяці і одночасно визначили йому 20 млн грн застави як альтернативу.
Голову райсуду на Дніпропетровщині викрили на хабарі

НАБУ, САП та Національна поліція викрили голову Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Сергія Бурхана та його посередника на отриманні 2500 доларів неправомірної вигоди. Посередника затримали.

Слідством встановлено, що голова суду, діючи за посередництва з іншою особою, одержав 2500 доларів від громадянина за зняття арешту з майна, яке було вилучено в межах кримінального провадження. Органами правопорядку задокументовано отримання через посередника указаних коштів та в подальшому винесення рішення на користь особи.

За результатами проведених обшуків вже вилучено кошти, які були отримані та розподілені як неправомірна вигода.
Міністра Сольського заарештували

Вищий антикорупційний суд узяв під варту міністра аграрного політики Миколу Сольського до 24 червня. Альтернативою йому визначили 75,7 млн грн застави. НАБУ і САП просили 200 млн грн застави.

Прокурор САП зачитала низку листувань, зокрема, між Сольським і його заступником Маркіяном Дмитрасевичем, на яких вони обговорювали питання заволодіння землею двома дослідними господарствами «Іскра» і «Агрофірма «Надія» НААН. Зокрема, Сольський просив Дмитрасевича допомогти начальнику юруправління ГУ Держгеокадастру Сумщини Віті Маліковій з судовими спорами по цій землі і стежити за справою.

Також між Сольський і Дмитрасевичем пересилалися так звані довідки, в яких були вказані номери судових справ, прізвище судді і що треба зробити. Деякі довідки стосувалися інших органів.

Прокурор розповіла, що 50 земельних ділянок, якими заволоділи, були передані в оренду аграрного холдингу ще до фактичного підписання права власності. 3 лютого договір оренди, а 7 лютого – право власності.
Куценка відсторонили від посади заступника голови Запорізької облради

Вищий антикорупційний суд відсторонив Владислава Куценка від посади заступника керівника Запорізької обласної ради до один місяць, до 25 травня. НАБУ і САП підозрюють його у наданні неправомірної вигоди директору «Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».
NABU Daily by Олег Новіков
Міністра Сольського заарештували Вищий антикорупційний суд узяв під варту міністра аграрного політики Миколу Сольського до 24 червня. Альтернативою йому визначили 75,7 млн грн застави. НАБУ і САП просили 200 млн грн застави. Прокурор САП зачитала низку листувань…
Сольський уже вийшов із СІЗО

На рахунок Вищого антикорупційного суду надійшли 75,7 млн грн застави за міністра аграрної політики та продовольства Миколу Сольського. Його вже звільнили з-під варти. Про це мені повідомив його адвокат.

На виконання вимоги судового рішення на Сольського поклали наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися з Києва без дозволу; повідомляти про зміну проживання та роботи; утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.
NABU Daily by Олег Новіков
Сольський уже вийшов із СІЗО На рахунок Вищого антикорупційного суду надійшли 75,7 млн грн застави за міністра аграрної політики та продовольства Миколу Сольського. Його вже звільнили з-під варти. Про це мені повідомив його адвокат. На виконання вимоги судового…
Ще трьом фігурантам справи Сольського визначили запобіжки

Вищий антикорупційний суд узяв під варту ще одного співорганізатора справи міністра агрополітики Миколи Сольського Михайла Бугрименка. Альтернативою йому визначили 30 млн грн застави.

Разом із ним заарештували пособника у справі Ігоря Кошевого. Він займався підшукуванням АТОшників для оформлення на них земельних ділянок.

Водночас ще одного фігуранта справи – Олега Дарієнка – відпустили під 7,5 млн грн застави. Ці кошти він має внести протягом 5 днів, на нього також поклали обовʼязки.
NABU Daily by Олег Новіков
Пацкану змінили обвинувачення Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури змінив обвинувачення колишньому голові Рахункової палати Валерію Пацкану. Раніше йому інкримінували частину 1 статті 364 (зловживання службовим становищем), а тепер частину…
ВАКС визнав Пацкана винуватим, а Апеляційна палата – закрила справу

Ще 9 жовтня 2023 року Вищий антикорупційний суд визнав колишнього голову Рахункової палати Валерія Пацкана винуватим у незаконному одержанні понад 117 тис. грн компенсації за оренду житла в Києві, коли він був ще нардепом. Йому призначили 2 роки позбавлення волі, але звільнили від відповідальності, бо спливли строки давності.

Апеляційна палата ВАКС підтримала сторону захисту і взагалі закрила справу Пацкана за відсутністю складу злочину, скасувавши вирок.
Микитася відпустили під заставу, максимальний строк домашнього арешту сплив

Вищий антикорупційний суд відпустив колишнього народного депутата Максима Микитася від 908 400 грн застави з обов'язками. Про зміну запобіжного заходу просив прокурор САП, оскільки раніше Микитась був під домашнім арештом, під яким підозрюваного можна тримати максимум півроку.

Втім прокурор просив більшу заставу, ніж призначив слідчий суддя ВАКС Олег Ткаченко. Прокурор САП подав апеляцію на це рішення.

Крім застави на Микитася також поклали обов'язки: прибувати за кожною вимогою; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватися від спілкування зі свідками та іншими визначеними особами; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.
Ексдружина Князєва поділила майно подружжя

Колишня дружина судді Верховного суду Всеволода Князєва Юлія подала позов про поділ майна подружжя. 16 січня вона розлучилася через суд з чоловіком. Після цього вона попросила поділити деяке майно, зокрема, на яке накладено арешт у справі Князєва. Йшлося про 104 600 доларів готівки, понад 700 тисяч гривень; 174 682 доларів і 220 євро на банківських рахунках.

Суд поділив деяке майно подружжя, зокрема, він визнав за Юлією Князєвою право власності на 52 300 доларів готівки, понад 350 тисяч гривень, 87 341 доларів і 110 євро.
​​Схема заволодіння коштами в Харкові на відновленні інфраструктури: обрано запобіжки

Вищий антикорупційний суд заарештував бізнесмена Сергія Кривого з альтернативою 10 млн грн застави. Саме він, на думку слідства, є організатором схеми розкладань коштів комунального підприємства «Харківські теплові мережі» (далі ХТМ).

Разом із ним заарештували першого заступника гендиректора ХТМ Сергія Волика з альтернативою 9,99 млн грн застави. Виконавчому директору ХТМ Валерію Морозову визначили 900 тис. грн застави.

Також суд заарештував власника ТОВ «Виробничо-інжинірингова компанія «Локо трейн» Юрія Пічугіна з альтернативою 3 млн грн застави, а бенефіціара ТОВ «Альянс» Геннадія Жмуренка відпустили під 8 млн грн застави.

Ще двох фігурантів відправили під нічний домашній арешт.

Кривий, Волик і Пічугін вийшли з-під варти через внесення застав під обов'язки: здати паспорти, носити браслет, не відлучатися з місця проживання, прибувати за вимогою тощо. Такі самі обов'язки і на решті підозрюваних.
Нардепа Клочка підозрюють у збагаченні

НАБУ і САП повідомили про підозру в незаконному збагаченні нардепу від «Слуги народу» Андрію Клочку. За підрахунками слідства, він збагатився на 11 млн грн.

Зокрема, Клочко, його сестра та матір стали власниками 3 земельних ділянок на Київщині, 5 квартир у столиці, 2 нежитлових приміщень, а також автівок Tesla та Mersedes-Benz.
​​Злочинна організація на Чернівецькій митниці

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою колишнього начальника Чернівецької митниці Миколу Салагора (співорганізатор справи). Альтернативою залишили без змін – 60 млн грн застави (досі перебуває в СІЗО). Також під вартою залишили учасника злочинної організації Ігоря Савку та заступника начальника митного поста «Чернівці» Чернівецької митниці Миколу Нікулеску. У Савки альтернатива 6,05 млн грн застави, а в Нікулеску – 10 млн грн.

Днями суд застосував до іншого співорганізатора справи – бізнесмена Юрія Кушніра – запобіжний захід у вигляді застави розміром 83,26 млн грн (без арешту). Його зобов'язали здати паспорти і дотримуватися інших обов'язків. Сам Кушнір також обвинувачується в іншій справі – хабар ексголові Чернівецької обласної ради Івану Мунтяну. Це провадження слухають з 2021 року, у ньому в Кушніра теж є запобіжка – безстрокова застава в 5 млн грн.

Ще двох фігурантів цієї справи оголосили в розшук. Ідеться про підсанкційного «контрабандиста» Олександра Єрімічука (Єрімійчука, Єримійчука як тільки не пишуть прізвище) та підприємця Андрія Ремарчука.
​​НАБУ провело обшуки у справі брата заступника голови Офісу президента

НАБУ і САП здійснили низку обшуків у справі про ймовірні зловживання або заволодіння коштами державного підприємства «Гарантований покупець», сплаченими сонячним електростанціям в окупації, які працюють в несинхронному режимі з об'єднаною енергосистемою України з липня 2022 року. Йшлося про СЕС в Запорізькій області, власниками яких є компанії ТОВ «Відновлювальна енергія Запоріжжя», ТОВ «КД Енерджі 2», ПП «Нацпрод», ТОВ «Грін Енерджі Токмак» і ТОВ «Грандпауєр ЛЛС». Ними володіє брат заступника голови Офісу президента Ростислава Шурми Олег та його колишній підлеглий. Загальна сума сплат становила 320 млн грн.

Детективи обшукали житло головного бухгалтера ТОВ «КД Енерджі 2» та ПП «Нацпрод Наталії Баженової, начальника відділу операційних рахунків комерційного обліку «Укренерго» Дениса Шарова, директора з комерційного обліку «Укренерго» Олександра Карпенка та інших. На телефонах та ноутбуках детективи НАБУ виявили інформацію щодо обставин справи. Зокрема, листування щодо несинхронної роботи вказаних СЕС, акти перевірки НКРЕКП тощо.
Ексголову Фонду держмайна заочно заарештували

Вищий антикорупційний суд обрав заочний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому голові Фонду державного майна Дмитру Сенниченку. НАБУ і САП підозрюють його у створенні злочинної організації, яка зловживала на ОПЗ та ОГХК, а також легалізувала кошти.
Заступника Сольського заарештували

Вищий антикорупційний суд узяв під варту заступника міністра агрополітики Маркіян Дмитрасевича до 7 липня. Альтернативою йому визначили 20,28 млн грн застави. У разі внесення коштів на Дмитрасевича покладуть низку обов'язків, зокрема, не відлучатися з Києва, здати закордонні/дипломатичний паспорти та носити електронний браслет.
NABU Daily by Олег Новіков
Нардепа Клочка підозрюють у збагаченні НАБУ і САП повідомили про підозру в незаконному збагаченні нардепу від «Слуги народу» Андрію Клочку. За підрахунками слідства, він збагатився на 11 млн грн. Зокрема, Клочко, його сестра та матір стали власниками 3 земельних…
Нардепу Клочку визначили запобіжний захід

До народного депутата від «Слуги народу» Андрія Клочка застосували запобіжний захід у вигляді застави розміром 12 млн грн. Також на нього поклали обов'язки, зокрема, не відлучатися за межі міста Києва без дозволу, здати закордонні паспорти та інші.
​​НАБУ обшукало ексначальника військ зв'язку ЗСУ

НАБУ провело низку слідчих дій у справі про ймовірне заволодіння бюджетними коштами під час створення автоматизованої систем управління військами «Дзвін-АС». Зокрема, обшук проводився у колишнього начальника військ зв'язку Збройних сил України – ексначальника Головного управління зв'язку та інформаційних систем Генерального штабу ЗСУ Володимира Рапка.

Разом із ним обшукували фактичного власника ТОВ «Айкюжн ІТ», ексначальника Управління розвитку автоматизації ЗСУ (спочатку його очолював Віктор Артихович, а потім Олександр Житник), колишнього начальника військового представництва №2461 Міноборони Віктора Бивалькевича, ексначальника відділу організації застосування автоматизованих систем Управління розвитку автоматизації ЗСУ Дідовця та в самому приміщенні УРА ЗСУ. Знайшли листування, документи та інше, що допоможе встановити обставини справи.

Нагадаю, Bihus.info повідомляли, що аудитори Держаудитслужби встановили купу порушень під час створення системи «Дзвін-АС». Ймовірно збитки становлять 600 млн грн.
HTML Embed Code:
2024/05/14 02:40:27
Back to Top