TG Telegram Group Link
Channel: Записки інтерна 💊
Back to Bottom
Еплеренон
Калійзберігаючий діуретик. Антагоніст альдостерону.
#Фарма
20151006-095541.pdf
1.9 MB
Засоби, що впливають на цнс.
#Фарма
а-Адреноблокатори
(празозин, доксазозин, теразозин, урапідил)

Механізм. Пов'язаний з бло­кадою післясинаптичних а-адренорецепторів кровоносних судин та усуненням стимулюючого впливу симпатичної нервової системи на їх тонус, прямою спазмолітичною дією. Розширення резистентних судин веде до зниження загального периферичного судинного опору та артеріаль­ного тиску; розширення ємкісних судин знижує венозний тиск. Препарати можуть блокувати а-адренорецептори гладеньких м’язів передміхурової залози, уретри і шийки сечового міхура. Тому перевагу при призначенні надають чолові­кам, у яких діагностують артеріальну гіпертензію та аденому передміхурової залози.

Побічні ефекти😳 :
- рефлекторна тахікардія (рефлекс виникає з барорецепторів);
- підвищення секреції реніну (в результаті зниження перфузії ниркової паренхіми).

Урапідил (ебрантил) не тільки блокує а1-адренорецептори, але й регулює активність судинорухового центру.

Оскільки можливий феномен першої дози - артеріальна гіпотензія, потім ко­лапс - дозу підвищують повільно. Доксазозин і теразозин діють тривало, їх призна­чають раз на добу.

#Фарма
#Кардіологія
Статини: рекомендації, дозування, ефекти 🧐

#Фарма
Синдром Мейгса 🧐
Характеризується утворенням асциту та плеврального випоту у хворих з доброякісною солідною пухлиною яєчників. Даний синдром може спостерігатися і за доброякісної пухлини матки (фіброміома), а також за злоякісної пухлини яєчників, але без ознак метастазування.
Р.У. Лайт вважає, що всі випадки новоутворень тазової області, що супроводжуються асцитом, плевральним болем та плевральним випотом, якщо хірургічна екстирпація пухлини забезпечує розсмоктування асциту та плеврального випоту, можуть бути віднесені до синдрому Мейгса.

Патогенез синдрому остаточно не вивчений.

Найчастіше синдром Мейгса виникає у хворих з фібромою яєчників, на другому місці – кіста яєчників і на третьому – лейоміома матки.

У 70% випадків плевральний випіт правобічний, у 10% – лівосторонній та у 20% – двосторонній.

Плевральна рідина у хворих на синдром Мейгса частіше являє собою ексудат; в окремих випадках плевральна рідина може бути геморагічною.

Після хірургічного видалення первинної пухлини спостерігається швидке розсмоктування асциту та плевральної рідини (як правило, через 2 тижні).

Також спостерігався прояв синдрому Мейгса як ускладнення екстракорпорального запліднення.

У хворої при спробі проведення екстракорпорального запліднення виник гострий набряк яєчника з асцитом та правостороннім плевральним випотом. Після зняття запалення в яєчнику відбулося швидке розсмоктування асциту та плеврального випоту, що відповідає картині синдрому Мейгса.

#Онко
#Терапія
#Гінекологія
Ефекти серцево-судинних препаратів на міокард:
❤️ Негативний хронотропний ефект – зменшення ЧСС серця;

❤️ Негативний інотропний ефект – зменшення сили скорочень серця;

❤️ Негативний батмотропний ефект – зменшення збудливості серця;

❤️ Негативний дромотропний ефект – зменшення провідності серця.

N.B❗️"Позитивний" ефект має протилежну дію.
АПІЛАК ГРІНДЕКС
(apilacum)

Апілак, або так зване бджолине маточне молочко, являє собою секрет, який продукується алотрофічними залозами робочих бджіл та має загальну тонізуючу та антиспастичну дію, підвищує опірність організму, стійкість до стресів, стимулює обмін речовин. Препарат регулює тонус судин та рівень артеріального тиску. Апілак знижує рівень холестерину у крові та сприяє покращенню загального стану при атеросклерозі. Чинить збуджувальну дію на центральну нервову систему.

Показання.

- При порушенні лактації у післяпологовому періоді (гіпогалактія).
- Дітям у разі недостатнього харчування, гіпотрофії та відсутності апетиту.
- У якості допоміжного засобу при лікуванні невротичних розладів, артеріальної гіпотензії та атеросклерозі коронарних судин.
- Порушення травлення у період одужання після перенесених захворювань.

❗️Інформацією про доказовість препарату не володію, буду вдячний якщо хтось знайде❗️
Гібернуючий («сплячий») міокард – це локальне зниження скоротливої здатності міокарда лівого шлуночка, що викликане його тривалою гіпоперфузією, яке повністю або частково ліквідується після поліпшення коронарного кровотоку або зниження потреби міокарда в кисні.

#Кардіологія
В-блокатори
(Загальна характеристика)
https://youtu.be/KYfpmB_odnU
#Кардіологія
HTML Embed Code:
2024/04/18 10:33:13
Back to Top