TG Telegram Group Link
Channel: Лекції в колекцію
Back to Bottom
Timothy Snyder розпочав курс The Making of Modern Ukraine в Єльському Університеті. Лекції поступово завантажуються на Youtube та будуть доступні для всіх бажаючих https://youtu.be/bJczLlwp-d8

Література курсу:
• Ascherson, Black Sea
• Plokhii, Gates of Europe
• Snyder, Reconstruction of Nations
• Snyder, Red Prince
• Snyder, Bloodlands
• Snyder, Road to Unfreedom
• Pomerantsev, Nothing is True
• Rudnyts'kyi, Essays in Modern Ukrainian History
• Shore, Ukrainian Night

А тут syllabus - https://cutt.ly/kC8a2Bt
Ми всі тікаємо від болю. Дехто з нас приймає пігулки. Дехто лежить на дивані й переглядає Netflix. Хтось читає любовні романи. Ми робимо все можливе, аби відволіктися від самих себе. Проте всі ці спроби захистити себе від болю лише посилюють його. 

Нейронаука вказує на те, що нам потрібно відновити рівновагу між задоволенням і болем. Ми докладаємо занадто багато зусиль, аби уникати нещастя.

Ну для українців, здається, в 2022 році рівновага відновлена, якщо не перекос в нещастя. Проблеми людей без війни. Сподіваюся, скоро і наші знов

https://forbes.ua/lifestyle/vtecha-vid-bolyu-yak-vtecha-vid-zhittya-chomu-lyudstvo-mae-stati-strimanishim-31072021-2174
Безкоштовний курс “Наука Маркетингу”
https://science-of-marketing.teachable.com/

4 модулі
53 уроки
Мова: англійська

Чому навчають: як застосовувати науково обґрунтовані дослідження та факти зі світу психології споживача у маркетингу.

Спробую. Цікаво про поведінкову науку
признаюсь, мне нравится юмор про Щеквицю. больше того - я сама шутила про McDonalds. Я не планирую ни Щекавицю, ни умереть от ядерного взрыва, но есть надежда когда-то все же заказать Биг Тейсти. встречаю в своей ленте много постов с негативной эмоциональной окраской, мол, хватит уже шутить. у меня, например, нет сил жить в страхе 24/7 от ядерки и составление плана выживания. и снимание напряжение через мемы – для меня рабочий выход. что там ещё по плюсам:


🤙🏿 Юмор может быть средством для разрядки накопленных тяжелых эмоций – злости, страха, ярости

🤙🏿 Юмор позволяет дистанцироваться от проблемы и посмотреть на ситуацию со стороны

🤙🏿 Юмор помогает снизить излишнюю важность проблемы и справиться с зашкаливающей тревогой и страхом.

🤙🏿 Смех над собой позволяет принять себя слабым, бессильным, растерянным.
 

🤙🏿 Юмор позволяет перестать чувствовать себя жертвой и выйти из этой роли.

🤙🏿 Юмор помогает налаживать отношения с другими и поддерживает чувство общности, что «я не один»

https://gestaltclub.com/articles/obsaa-psihologia/13086-umor-kak-lekarstvo
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
моя дитина боїться сирен та вибухів. але обожнює малювати. на мою думку, гарна порада від психолога Людмили Петрановської як допомогти дитині пережити те, що її стресануло, через малюнок. я би назвала цю вправу: «зробити добре підсвідомому». можливо комусь допоможе
вранці прокинулася (важко), в кімнаті холод, за вікном – темно. і думка лише, як в цьому вижити. але я і виживаю:
⁃ завдяки графіку: хочу не хочу, але мені потрібно дитину нагодувати, відвезти в садок, на плавання і тд), вчасно лягати спати, щоб нам обом виспатися і тд
⁃ додала спорт.зал - 4 рази на тиждень, так я почуваюся живою, хоч і часом втомленою
⁃ масажі, додала щось тілесне і розслабляюче


полізла дивитися, що ще додати, щоб не довести нудьгу і поганий настрій до депресії. прості профілактичні заходи:
Добре спати, дотримуватися режиму, лягати і прокидатися приблизно в однаковий час. У сезон коротких світлових днів бажано вставати і проявляти активність раніше. Якщо ви прокидаєтеся об 11-12 годині, а темніє вже о 16 годині, то скільки «денних» вітамінів ви отримаєте?
Гуляти на свіжому повітрі у світлий час дня, щоб отримати якомога більшу дозу природного світла.
Основою меню мають стати натуральні антидепресанти: продукти, що стимулюють синтез серотоніну. Печінка, вівсянка і гречка, будь-яка капуста, несмажені горіхи, гарбуз, банани, диня і будь-які цитрусові. Додайте в раціон більше корисних жирів (оливкову олію, наприклад), рибу і морепродукти.
Варто підтримати організм вітамінами: А, В і С. Ще корисні магній, цинк і омега. Але! Приймати будь-які вітаміни можна тільки після попереднього здання аналізів і консультації з лікарем.
Спорт. Будь-який, який вам підходить. Не здавайтеся — шукайте, адже поки ви пробуєте різні види спорту, ви вже отримуєте навантаження.
Хоч як це дивно прозвучить, але хороші результати також дає прибирання. Чистий і структурований простір навколо не нагнітає загальну атмосферу млявості і загубленості.
Медитація. Вона може бути взагалі будь-якою: прогулянка в тиші, афірмації, начитки, танці, мантри, йодль, Бетховен або Rolling Stones — абсолютно не важливо, аби лиш вам було добре.

https://zaborona.com/zdayetsya-u-mene-osinnya-depresiya-shho-robyty-vidpovidayut-psyhology/
Свіже дослідження серед дітей про зв’язок гри в відеоігри з когнітивними навичками. Спойлер: на користь геймерів 🔽

Гра в комп’ютерні ігри не є заняттям, яке зазвичай асоціюється з підвищенням розумових здібностей, і багато батьків хочуть, щоб їхні діти не дивилися годинами на екрани.

Однак нове дослідження показало, що багатогодинна комп’ютерна гра насправді може покращити деякі когнітивні навички, наприклад ті, що включають контроль над імпульсами та робочу пам’ять.

У дослідженні взяли участь 2000 дітей. І ті, хто грають у відеоігри по три години на день, показали кращі результати тестів на когнітивні навички, ніж ті, хто ніколи не грав у ігри.

Геймери виявилися швидшими та точнішими в обох завданнях, ніж інші. Крім того, МРТ-зображення мозку показало, що мозок гравців мав більш високий рівень активності в областях, пов’язаних з увагою та пам’яттю.


https://jamanetwork.com/journals/jamanetworkopen/fullarticle/2797596
Памятка по гореванию 2.0.pdf
58.1 MB
я ніколи не знала, як проживати смерть близької людини. мабуть, я лише через рік зрозуміла, що мого батька вже нема. впевнена, у більшості це розуміння наступає раніше. як проживати/ горювати в цій пам’ятці, кому цікаво
TFR = total fertility rate / загальний коефіцієнт народжуваності.

Ps я народила первістка в 34 🌝
Ps автор допустився помилки в інфографіці, маючи на увазі шт, а не кг.

Україна посідає 5 місце у світі по споживанню яєць: 18,9 кг\людину 🌝 helgilibrary.com
Дві хороші новини про🧠 з цього класного 125річного дослідження професійних шахістів і про те, як часто вони роблять «оптимальний хід»:
1) Старіння має менші наслідки, ніж ми могли б очікувати
2) Молоді покоління стають розумнішими

https://www.pnas.org/doi/pdf/10.1073/pnas.2006653117

пс але є нюанс. наприклад, молоді шахісти тепер мають набагато потужніші навчальні програми порівняно з шаховими книгами попередніх поколінь. Можливе коректніше: не розумніший, але набагато краще навчений
Якщо ви отримаєте гроші просто так від країни, зробить це вас щасливішим? досрочна відповідь: так.

Але тримайте дослідження з більш складними характеристиками

Скільки щастя можна було б отримати, якби світове багатство було розподілено рівномірніше? Незважаючи на десятиліття досліджень зв’язку між грошима та щастям, жодна експериментальна робота не дала кількісної оцінки цього впливу на людей у ​​всьому глобальному економічному спектрі.
В цьому дослідженні підрахували загальний приріст щастя, отриманий, коли пара заможних донорів перерозподілила 2 мільйони доларів США зі своїх статків у розмірі 10 000 доларів готівкою 200 людям.

Попередньо зареєстрований аналіз надає причинно-наслідкові докази того, що грошові виплати значно підвищують рівень щастя серед економічно різноманітних людей у ​​всьому світі. Одержувачі в країнах з низьким рівнем доходу продемонстрували приріст щастя втричі більше, ніж у країнах з високим доходом.

Чи приплив готівки суттєво покращить щастя людей у ​​країнах з вищим рівнем доходу? Щоб відповісти на це актуальне питання, у Сполучених Штатах, Канаді, Фінляндії та інших країнах було запущено численні пілотні проекти з вивчення ефектів грошових переказів. Наскільки відомо, наразі завершено лише два проекти. У Фінляндії уряд надав 560 євро на місяць 2000 безробітних і повідомив, що ця програма збільшила їхнє щастя. У Канаді 50 бездомних отримали одноразовий грошовий переказ у розмірі 7500 канадських доларів кожен, але не продемонстрували суттєвого підвищення рівня щастя. Наразі триває ще одне відоме дослідження, яке передбачає надання 500 доларів на місяць на 2 роки 125 домогосподарствам із низьким рівнем доходу в Стоктоні, Каліфорнія.
Попередні результати першого року дослідження вказують на поліпшення позитивного настрою.

Залишається відкритим питання, чи може надання грошових виплат підвищити рівень щастя серед широких верств населення.

пс додам, що для мене щастя - це мати безперебійне світло. окей, хоча б за графіками.

написано з метро, де є світло та зв’язок одночасно 😭

https://www.pnas.org/doi/10.1073/pnas.2211123119
Ukraine 💛💙

Ps згодна, щодо рейтингу багато питань
я давно для себе зберігла лекцію психолога Олени Баєвої про «Майбутнє під час війни», але до НГ не було сил для неї та електрохарчування. Послухала сьогодні і занотувала собі key messages. Можливо будуть цікаві і вам (лекція була на рос.мові. чесно скажу - обламалася перекласти, так як через переклад можу некоректно донести думку автора):



🔸 чтобы побуждать детей к светлым положительным образам, мы рассказываем детям сказки. эти сказки насыщены на победе добра над злом. не смотря на то, что в них рассказывается о реалистическом путешествии человека в мире, что жизнь человека связана с испытаниями, что без опыта испытаний не повзрослеешь, не приобретешь мудрость, не будешь ценить отношения. образы сказок насыщены реалистическими рассказами, что будет трудно, страшно, придется сражаться с «драконом», преодолевать неприятности. но! в конце - добро должно победить зло. сказки устремлены к добру, красоте, человечности, взаимопомощи. они помогают ребенку очеловечниться, поверить в доброту человеческих отношений.

🔸способность к милосердию - архетипическое свойство матери. способность к справедливости на основе порядке, что является архетипическим свойством отцовской фигуры. и их проекции в мир дальше, кроме реальных родительских фигур – из этого состоит мир для человека. чтобы строить мир/мирное будущее, важно понимать, что баланс милосердия и справедливости должен существовать и восстанавливаться нами/вами в ваших надеждах. нужно при помощи воображения / создания образов, насыщенных энергией справедливости (установление границ, порядок, закон, чувство справедливости) и милосердия (прощение, любви, сочувствую, соучастия). важно верить в свою способность обновляться, не смотря на раны и ранения. если энергия боли, истощения будет захватывать ваш мозг, то будет происходить усиление хаоса, беззакония, страха.

🔸 что является задачей тыла: сохранить энергию либидо, способность не разрушать, а конструировать положительные образы будущего, победы красоты над уродством, победы милосердия и сострадания над местью и расправой, любви над ненавидчеством.

🔸 главное, чтобы энергия разрушения не захватила тебя. если дом разрушается, нужно целенаправленно его починить. если вы хотите узнать, на сколько вы можете целенаправленно окрашивать свое будущее смыслами, достаточно простого упражнения: представить свою жизнь на фоне смерти, если вам осталось жить месяц. так вы сразу заметите ценности, ради которых стоит жить. и это даст вашему настоящему и будущему целенаправленность. в зависимости от того, кто что представит, хотя бы на день, от этого зависит ваша целенаправленность. если вы перед лицом смерти готовы все равно разрушать себя, ищите человека с жизненной энергией.

🔸если мы смотрим на перспективы будущего, все зависит кто умеет мечтать проектно. поэтому важно в терапии помочь отреагировать энергию связанное с яростью, и помочь сделать усилия, чтобы прожить процесс принятия реальности с верой в лучшее.

🔸 люди хотят обманываться пустыми иллюзиями. или спустить энергию на разрушение - разрушить легче.

🔸 нужно принимать влияние слов.

🔸 почему нельзя жить одним днем.
одним днем жить невозможно, в нем есть процессы способствующие деструкции. происходит не расширение, а сужение реальности до одного дня; редукция смыслов и перспектив. усиливается фокусировка на неприятном. состояние бессилия оказывается таким мощным, что влияет моментально на процессы соматики.

когда живешь одним днем, даже утрата лёгкости одного дня, будет фиксировать на этом. в одном дне целеполагания становятся либо короткими либо жизнь становится бессмысленной.

хранилище как человечности, так и бесчеловечности, не ограничишь жизнью одним днем. это в долгой памяти.

🔸 чтобы можно было лучше мечтать и поддерживать в себе эту энергию, важно питать свою надежду и надеяться на человечность, не смотря ни на что. важно смотреть фильмы или мечтать и восстанавливать победу добра над злом.

🔸 празднование нового года или дня рождения - это формирование хорошего образа будущего.

🔸 силу и энергию важно поддерживать в своем биологическом теле.
🔸 что способствует восстановлению: природа, животные, люди с положительным подходом, дети, у кого много витальной энергии.

🔊 Пожелание на 2023: мира всем, который держится на любви к жизни. и энергии на конструирование положительно будущего ❤️
У дослідженні 2015 року вчені, використовуючи дані Long Life Family Study, перевірили, як пов'язане пізнє материнство та довголіття із довжиною теломер у клітинах (лейкоцитах) цих жінок. Теломери – це кінцеві райони хромосом, які відіграють роль «захисних ковпачків». Згідно з однією з теорій, старіння відбувається внаслідок укорочування теломер з віком через їх неповне копіювання в процесі подвоєння ДНК. Хоча зараз відомо, що залежність розміру теломер від вікових змін не універсальна для різних організмів, у клітинах людини вони коротшають із віком, а їхня велика довжина, як правило, асоціюється з кращим здоров'ям. Виявилося, що, дійсно, у жінок, які востаннє народжували у 33 роки і пізніше, теломери були довшими, ніж у тих, хто не народжував після 29 років.

Але не треба думати, що якщо відтягувати народження дитини можна довше прожити. Тут залежність зворотня - якщо ви фізично можете народити дитину в пізньому віці, у вас є шанс на довголіття. При цьому довжина теломер може бути маркером довголіття і тривалого періоду фертильності.

https://journals.lww.com/menopausejournal/Abstract/2015/01000/Extended_maternal_age_at_birth_of_last_child_and.7.aspx

хз чому мене зацікавив цей факт (чи такий вже це факт). можливо я несвідомо шукаю підтвердження бонусів материнства 33+
Підтримка – це не завжди про слова. Мовчання теж є хорошим інструментом комунікації. Іноді достатньо просто бути поряд із людиною.

Проста та зрозуміла методичка від Спартака Субботи:
- Етика сп лкування з тими, хто повернувся з фронт.
- Та з тими, хто пережив горе.
HTML Embed Code:
2024/06/10 11:59:20
Back to Top