TG Telegram Group Link
Channel: Комітет 19 січня
Back to Bottom
Дніпро одним з перших відгукнувся на заклик Комітету 19 січня і приєднується до марафону пам'яті антифашистів, загиблих від рук нацистських покидьків. Нагадаємо, саме в цьому місті в 2011 році було убито 17-ти річного антифашиста Михайла Нороху. Сьогодні ми згадуємо і про нього!
Вінниця з нами
19 січня 2021 антифашистська акція в Києві відбулася, попри вранішнє затримання поліцією антифашистів, погрози правоохоронців та спроби нападів ультраправих.

Щороку 19 січня на Михайлівській площі Києва відбувається акція проти ультраправого насильства. Цього року вона відбулася, але формат акції довелося змінити.

Передусім через те, що зранку поліція затримала антифашистів на Контрактовій площі через, мовляв, порушення постанови Кабміну про карантин. Ці затримання є неконституційними, оскільки свобода мирних зібрань гарантується Конституцією, як вище від урядових постанов.

Київська поліція попередила представників Комітету 19 січня, що подібні затримання відбудуться на Михайлівській площі. Але у запланований час акція відбулася, щоправда, в іншому місці – на Поштовій площі.

Серед плакатів акції були такі "Вони нас закопали, але не знали, що ми – насіння", "Україні потрібна денацифікація". "Розформуйте полк "Азов".

З одного боку поліція не допустила організаторів і учасників акції до Михайлівської площі, де відпочатку був запланований захід, а з іншого боку та ж поліція нейтралізувала праворадикальні групи з бітами, які звично намагалися атакувати антифашистів.

Зранку у багатьох містах України відбуваються антифашистські флешмоби. Зокрема, у Дніпрі та Винниці такі акції вже відбулися, зараз вони проходять у Києві.

День пам'яті Маркелова і Бабурової і цього року став днем антифашистської боротьби.
Запоріжжя
В ніч з 14 на 15 березня 1992 року, група із 25 молодих німців ввірвалась в притулок для біженців біля невеличкого містечка Зааль, що недалеко від Ростока. Нападники були озброєні холодною зброєю, бітами, ножами тощо. В результаті нападу 18-річний румун Драгомир Крістінель загинув. Хлопця забили бейсбольною битою. Місцева влада намагалася нівелювати значення спланованого, організованого і збройного нападу. І особливо його расистски характер. Було накладено заборону на поширення інформації, а офіційне повідомлення для преси було зроблено лише декілька днів після вбивства. Все зводилось до того, що напад це результат помсти за конфлікт між молодими румунами і німцями напередодні на дискотеці. В червні 1992 року окружний суд Ростока виніс вирок одному з убивць, 18-річному підлітку, за тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого та порушення громадського порядку. За це він отримав 2,5 роки ув'язнення. Два інших нападники відбулися умовними термінами.
10 лет тому назад, в городе Днепропетровск, нацистами был убит антифашист Михаил Нороха (30.07.94-18.11.11)
---- Мысли, которые зарождались в голове,
Боль, которую мы держим в себе.
То, что мы никогда не простим,
За что обязательно им отомстим.
За слезы подруг и огорчение друзей,
За нервные срывы беспомощных матерей.
За боль, которую он с собой унесет,
И то, что в нас бесследно не пройдет.

Ведь мы продолжим этот бой,
Мы закончим эту войну.
Все что ты не успел,
Мы закончим за тебя!
19 января 2009 г. в центре Москвы выстрелами в упор были убиты адвокат и правозащитник Станислав Маркелов и журналистка Настя Бабурова. Убийство организовали члены нацистской организации часть из которых в России отбывает пожизненное наказание за свои преступления, а друга скрывается от правосудия в Украине. Публикуем здесь последнюю статью Стаса Маркелова. Поразительно как все написанное Стасом описывает реалии сегодняшнего дня в нашей стране. Стоит только заменить Россию на Украину.
Forwarded from ЛІВИЦЯ
В цей день, а саме 19 січня, неонацисти розстріляли впритул адвоката та правозахисника Станіслава Маркелова і журналістку Анастасію Бабурову. Ця дата стала опорною точкою консолідації лівих, прогресивних сил проти ультраправого насилля, проти усього племінного та віджитого. Памятати це - означає висловити свій протест в часи реакції, що триває вже не перший рік в нашій країні, окреслити свою гуманістичну позицію.
Ми памятаємо, а значить - боремося!

Відео, присвячене вбитим антифашистам, дивіться за посиланням:

https://youtu.be/TwSugqf2QLI
Forwarded from Чорний Стяг
Сьогодні, 13 років як не стало двох наших камрадів. Це перший , за останні кілька років, коли я з певних особистих причин, не зміг, разом з побратимами організувати акції вшанування ( думаю один рік, нам пробачити можна ))). Але це ні в якому разі не означає що хтось забутий! Ми назавжди зберегли в наших серцях цих двох щирих, хоробрих і впевнених людей, які без огляду ні на що боролись зі свавіллям в своїй країні, як на вулиці: збоку різного неонацистського і правоекстремістського скаму, так і на вищому рівні з прогнившою лицемірною системою.

Дуже влучним гаслом цього дня є "Пам'ятати, значить боротися!" Воно є дуже актуальним для нас. Найкращим вшануванням тих людей з нашого боку буде боротись з тими самими явищами, в своїй країні. Попри те, що ліберально-"патріотична" спільнота розказує, що в нас набагато краще ніж в Росії, на практиці ми бачимо що все не так. Гнилий ліберальний режим довів народ до повного зубожіння, толку що в нас "менше саджають" ( хоча такий собі аргумент, якщо згадати дідуся з шапкою з червоною зіркою якого засудили на 5 років за це, чи того ж Стахіва ) , коли люди кінці з кінцями зводять щоби оплатити комуналку, або змушені мігрувати щоб знайти гідне життя, про пенсіонерів і дітей я взагалі мовчу. Про проблематику нацизму зрештою теж нічого не казатиму, всі хто вважає що в Україні з цим покраще ніж в Росії, може відправлятися за відомим напрямком.

Загалом, хочу сказати, що всіх наших полеглих побратимів і посестер, ми можемо вшановувати щодня, для цього непотрібні якісь окремі дати, для цього просто треба взяти волю в кулак, і продовжувати щоденну боротьбу. Найкраще їх вшанування буде перемога їхніх ідей.

Як люблять казати наші опоненти:
Per tutti camerati caduti - presente! ))

Дмитро Купер
Чорний Стяг
Forwarded from Володимир Чемерис
В Киеве почтили память убитого нацистами Станислава Маркелова и Насти Бабуровой

Правозащитники, друзья и товарищи, левые активисты провели 19 января в Киеве акцию памяти убитых нацистами адвоката Станислава Маркелова и Анастасии Бабуровой. Погибшие известны своей антифашистской позицией и деятельностью. Каждый год мемориальный Комитеты 19 января проводит акции памяти, которые, как правило, наталкивается на яростное сопротивление украинских националистов и их товарищей из России.

Убийцы Стаса и Насти отбывают пожизненное заключение. Но сели не все, некоторые сбежали и теперь находятся в нашей стране. Имея высоких покровителей в украинском истеблишменте за своей спиной.

Главным мотивом террористов, как стало известно в результате судебного процесса, стала политическая и правозащитная деятельность Маркелова. Националисты боялись что адвокат сможет объединить вокруг себя левых. Он был очень деятельным человеком. Триггером к убийству стал судебный процесс в результате которой полковник Буданов был осужден за совершенное им на территории Чечни военное преступление против мирных жителей.

“Мы можем сказать наверняка, что живи Стас в нынешней Украине, он бы занимался военными преступлениями ВСУ и добробатов на территории Донбасса. Так как он это делал относительно нарушения прав человека на территории Чечни”, - говорит один из организаторов ежегодной мемориальной акции, коллега Маркелова, известный украинский правозащитник Владимир Чемерис. И добавляет, что Стас бы занимался тем, чем к сожалению украинские правозащитники занимаются мало или вообще закрывают на это глаза.

Речь идет о дискриминации на национальной и языковой почве, так называемой декоммунизацией, глорификацией нацистов и гитлеровских колаборантов итд.

Сегодня в разных городах Украины и мира вспоминают Станислава Маркелова и Анастасию Бабурову. Акции памяти, как правило, проводятся в местах связанных с борьбой против нацизма.

Киевские друзья и товарищи Стаса и Насти собрались возле мемориала на территории где когда то во времена Великой отечественной войны находился Дарницкий концлагерь. Здесь гитлеровскими оккупантами, представителями “цивилизованного мира” было убито за разными подсчетами около 168 000 людей, советских воинов и мирных граждан.

«Мы вспоминаем убитых неонацистами 13 лет назад у памятника убитым нацистами 80 лет назад. Убийства и насилие ультраправых продолжаются в Украине при бездеятельности или пособничестве «правоохранителей». Но мы говорим, что будем бороться, чтобы это никогда не повторилось ни в Украине, ни в России, нигде в мире», - заявили участники акции.

КОМИТЕТ 19 ЯНВАРЯ
Forwarded from Володимир Чемерис
В кінотеатрі "Жовтень" в рамках вшанування пам'яті жертв Голокосту , відбудеться показ фільму «Сад Фінці-Контіні», який здобув премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою у 1972 році, нагороду «Давид ді Донателло» та низку інших престижних фестивальних та професійних кінонагород.
Також в програмі заходу трансляція запису концерту традиційної єврейської музики, виробництва New Age Production, за участі композитора і кларнетиста Габріеля Коена, піаніста П'єтро Луссу та співачки Барбари Ерамо, які разом створили унікальний концерт – подорож у клейзмерську музику та пісні їдишем.
У програмі пісні, написані легендарними композиторами та поетами єврейського походження й уподобані в усьому світі. Це пісні Шолома Секунди, Марка Варшавського, Мордехая Ґебіртіга, Шмерке Качергінського та Абрама Гольдфадена( Аврама Гольденфодена).
Захід організовано за участю Посольства Італії в Україні та Італійського інституту культури.
Деталі тут
HTML Embed Code:
2024/04/30 03:10:45
Back to Top