TG Telegram Group & Channel
Channel: کانال شخصی احمد قویدل مدیر عامل سابق کانون هموفیلی ایران
Back to Bottom
VID-20210104-WA0047.mp4
26.3 MB
شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه «همایش ملی نقش سازمان‌های مردم نهاد در مدیریت خطر پذیری بلایای طبیعی و غیر طبیعی»

🎙‌بخشی‌ از‌ گزارش ‌دکتر ‌مقصود فراستخواه (دبیر علمی همایش)


*‼️ روند شکل گیری و برگزاری همایش*


🕰 محتوای همایش از صبح روز چهارشنبه، ۱۰ دی ماه ۱۳۹۹ از طریق سایت شبکه ملی در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

👇👇👇
لینک کامل صحبت‌های ایشان:
https://b2n.ir/743940
لینک مستقیم همایش:
http://iranngonetwork.com/hamayesh/
🔹سازمان بهداشت جهانی در آخرین روز سال ۲۰۲۰ ضمن تایید یک واکسن جدید اعلام نمود:‌
استفاده اضطراری از واکسن های تولید شده جدید مجاز می نماید .
خبر کامل را در مطلب زیر مطالعه نمایید. ‌👇
🔸ترجمه : احمد قویدل
🆔 @iranianhemophilia
کانال شخصی احمد قویدل مدیر عامل سابق کانون هموفیلی ایران
🔹سازمان بهداشت جهانی در آخرین روز سال ۲۰۲۰ ضمن تایید یک واکسن جدید اعلام نمود:‌ استفاده اضطراری از واکسن های تولید شده جدید مجاز می نماید . خبر کامل را در مطلب زیر مطالعه نمایید. ‌👇 🔸ترجمه : احمد قویدل 🆔 @iranianhemophilia
سازمان بهداشت جهانی در آخرین روز سال ۲۰۲۰ ضمن تایید یک واکسن جدید اعلام نمود:‌
استفاده اضطراری از و اکسن های
تولید شده در کشور های مختلف جهان
را درصورت کسب اطمینان از اثر بخشی تایید می نماید.
🔹 دیروز سازمان بهداشت جهانی (WHO) واکسن Comirnaty COVID-19 mRNA را برای استفاده اضطراری مجاز اعلام کرد. این سازمان جهانی واکسن های Pfizer / BioNTech را به عنوان اولین واکسن معتبر از طرف WHO از زمان شروع شیوع کرونا اعلام نمود. این سازمان فرآیندی را برای استفاده استفاده اضطراری از واکسنهای کشور های مختلف تعریف نموده است .
🔸دکتر ماریانژلا سیمائو ، دستیار مدیر کل WHO درباره دسترسی سریعتر مردم جهان به داروها و محصولات بهداشتی جدید گفت:‌ این یک گام بسیار مثبت در جهت اطمینان از دسترسی جهانی به واکسن های COVID-19 است.
🔸 وی بر ضرورت تلاش جهانی بیشتر برای دستیابی به مقدار کافی واکسن برای تأمین نیازهای افراد دارای اولویت تأکید کرده است . این مقام بین المللی بهداشتی در ادامه افزوده است :
🔹 کارشناسان ما به صورت شبانه روزی برای ارزیابی واکسن های تولید شده در دنیا در حال فعالیت هستند و به این سوال پاسخ می دهند که آیا این محصولات به استانداردهای ایمنی و اثربخشی لازم رسیده اند یا نه؟
🔸سازمان بهداشت جهانی از به بازار آمدن واکسن ّای جدید به بازار جهانی استقبال می کند و تولیدکنندگان را تشویق می نماید. وی در پایان به اهمیت حیاتی تأمین واکسن کرونا برای خدمات رسانی به همه کشورهای جهان را کلید مقابله با همه گیری دانسته و کمک یونیسف و دیگر سازمان های بین المللی و بنیاد های خیریه برای تامین واکسن بسیار با اهمیت تلقی می نماید.
🔹فرآیند استفاده اضطراری از واکسن های جدید برای مهار کرونا به صورت اختصاریEUL نامیده می شود. ارزیابی دقیق داده های آزمایش بالینی فاز دوم و فاز III و همچنین داده های اضافی قابل توجه در مورد ایمنی ، اثر بخشی ، کیفیت و برنامه مدیریت ریسک تولید جدید مورد توجه قرار می گیرد. .
🔸 این داده ها توسط کارشناسان مستقل و تیم های WHO که مدارک موجود در مورد تولید واکسن در اختیار آنها قرار گرغته است مورد بررسی قرار می گیرد. در صورت تایید سازمان بهداشت جهانی نظارت بر مصرف را با دعوت ازکارشناسان بهداشتی مورد تایید و همچنین در گیر نمودن شبکه های نظارتی منطقه ای خود با جدیت داده های مطالعات بالینی پی گیری می نماید.
🔸مقامات بهداشتی ملی می توانند بر اساس این گزارش ها از اثر بخشی تولید جدید کسب اطمینان نمایند.
🔹 کانون هموفیلی ایران معتقد است تولید کنندگان ایرانی واکسن کرونا می توانند با پیوستن به فرآیند EUL تلاش خود را برای کسب مجوز اضطراری از این سازمان بین المللی که ایران از اعضای با ارزش آن در منطقه مدیترانه شرقی است، به انجام برساند. بی تردید چنین تلاشی می تواند به تردید های ذهنی مردم پایان دهد.
🔸 تردید نباید کرد بیمار کرونا یک بیماری همه گیر ( پاندمی ) است. در عصر ارتباطات پیشرفت ملل دنیا با یکدیگر هیچ کشوری به تنهایی قادر به مهار ویروس کرونا در کشور خود نیست. مهار پاندمی کرونا نیاز به ساز و کار های بین المللی دارد. سازمان بهداشت جهانی به عنوان ساختار تخصصی سازمان ملل متحد این سازو کار های بین المللی را در اختیار دارد.
🆔 @iranianhemophilia
VID-20210105-WA0090.mp4
3.6 MB
شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه «همایش ملی نقش سازمان‌های مردم نهاد در مدیریت خطر پذیری بلایای طبیعی و غیر طبیعی»

🎙‌بخشی‌ از‌ سخنان آقای احمد قویدل (دبیر اجرایی همایش)

*‼️ کلیدی ترین نکته در مدیریت حوادث، آمادگی برای رویارویی با بحران است.*


🕰 محتوای همایش از صبح روز چهارشنبه، ۱۰ دی ماه ۱۳۹۹ از طریق سایت شبکه ملی در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

👇👇👇
لینک کامل صحبت‌های ایشان:
https://b2n.ir/265363
لینک مستقیم همایش:
http://iranngonetwork.com/hamayesh/
Channel name was changed to «کانال شخصی احمد قویدل مدیر عامل سابق کانون هموفیلی ایران»
با سلام و احترام خدمت بیماران ارجمند هموفیلی که سالها افتخار خدمت به شما عزیزان را داشتم.
چنانچه مطلعید اینجانب از سال ۱۳۷۵ خدمتگزار جامعه هموفیلی ایران بوده ام و افتخار می نمایم که در کارنامه مدیریتی خود در کانون هموفیلی ایران ۵ نقطه درخشان دارم:
۱- استیفای حقوق از دست رفته بیماران هموفیلی که در مظلومیت تمام از طریق فرآورده های خونی آلوده به بیماری های ویروسی ایدز و هپاتیت مبتلا شدند با همکاری وکیل دانشمند و برجسته جناب آقای دکتر علی صابری،ازاین حق خواهی بیماران تالاسمی نیز بهره مند شدند کت تاکنون نزدیک به ۳۰۰۰ نفر موفق به استیفای حق شده و این حق خواهی کماکان جاری است.
۲- مسئولیت ساخت اولین مرکز درمان جامع هموفیلی ایران در سایه همکاری هیئت مدیره محترم و کارکنان دلسوز و زحمتکش کانون هموفیلی ایران و همچنین حمایت های مالی و علمی بنیانگذار سازمان انتقال خون ایران و پدر جامعه هموفیلی ایران استاد ارجمند دکتر فریدون علاء، پیگیری اخذ مجوز داروخانه با فداکاری های جناب آقای دکتر حسن هاشمی که همواره از حقوق شخصی خود به نفع بیماران عبور کرده و این داروخانه بزرگترین مرکز در آمد پایدار کانون هموفیلی ایران است.
۳- تاسبس و تجهیز خوابگاه بیماران هموفیلی ایران در ساختمانی متعلق به شهرداری تهران که دفتر مرکزی کانون
۴- توسعه دفاتر نمایندگی کانون هموفیلی ایران به استان‌های محتلف کشور و کمک به پایداری این دفاتر با همکاری و تلاش های خستگی ناپذیر مدیران ارجمند دفاتر نمایندگی کانون هموفیلی ایران
۵- پیگیری و طرح مطالبات جامعه هموفیلی ایران در جامعه و ایجاد یک پیوند مستحکم بین رسانه های گروهی و کانون هموفیلی ایران
۶- توسعه مرکز درمان جامع هموفیلی ایران ووایجاد بخش های جدید که آخرین اقدام تاسبس آزمایشگاه تشخیصی کرونا با همکاری شایسته جناب عزیزی و همکاران جوان آنها
بهر حال امروز با نظر وزارت کشور این سازمان را تحویل مدیران مورد تایید آنها دادم .
از همه بیماران ارجمند حلالیت میطلبم و در پیشگاه خداوند منان از شما عزیزان به خاطر هر نوع قصوری عذر خواهی می کنم.
از ده سال پیش تا کنون که وزارت کشور اینجانب را رد صلاحیت نموده است تا کنون دلیل این امر به من ابلاغ نموده اند. من هیچگونه حکم دادگاهی مبنی بر محرومیت از حقوق اجتماعی ندارم و متاسفانه تلاش هایم برای این احقاق حق شخصی به نتیجه نرسیده است.
از امروز این کانال، کنار شخصی من است و تلاش خواهم نمود تجربیات این بیست و چند سال را با بیماران ارجمندی که حمایت از آنها الویت زندگی ام بوده است در میان بگذارم.
به محض دریافت لینک کانال رسمی کانون از طرف مدیران جدید در همین کانال اطلاع رسانی می نمایم.
در پایان ضمن آرزوی سلامتی برای همه بیماران سفارش اکید دارم با توجه به مخاطرات شیوع کرونا با رعایت شیوه نامه های بهداشتی مراقب سلامت خود و خانواده محترم باشید .
شاد و سرافراز باشید
احمد قویدل - مدیر عامل سابق کانون هموفیلی ایران
۱۷ دیماه ۱۳۹۹
با سلام ماندن در این کانال تکلیف سازمانی نیست اینجانب در کانون هموفیلی ایران دیگر سمتی ندارم. این کانال با هدف انعکاس تجارب بیست و چند ساله به بیماران ارجمند است.
سلام پدر بزرگ وقت بخیر.
رفیق نیمه راه نباش.
هموفیلی با اسم و چهره شما نام گرفته و سرشناس شده.
ما هموفیلی ها رو به کی میسپاری ؟
مایی که یه عمر شما رو بعنوان یه کوه که میرفتیم درد و دلمان رو میگفتیم یه قدری آروم میشدیم.
شمایی که ما رو بعنوان بچه خودتون پرورش دادین.
حالا میخایی ما بچه خیابان بشیم و بی سرپناه؟
درسته ما از روی درد و رنجی که داریم حرفهایی کفتیم
ولی شما پدر هستی نباید از دستمان دلخور باشید و ما رو رها کنی.
ما حرف و مشکلاتمان رو به شما نگیم پس به کی بگیم.؟
شما بقول خودتون ۲۰سال دارین به بچه ها پدری میکنید.
وقتی ما به شما درد و مشکلاتمان رو میگوییم شما باید ما رو به سایه خود بکشانید و ما رو راهنمایی کنید.
به ما راه نشان دهید
اصلا چرا گذاشتین راه بع چنین راهی کشیده بشه؟
شما که در برطرف کردن اختلافات ریش سفیدی میکردین.
پس باید حل کنید که میدونم گره اش با دستان مبارک شما باز میشود.....چرا ما رو در جریان نذاشتین با رفتن شما و همکارانتون ما رو بدبخت میکنه.
نذارید این کانون به دست.... ........ بیوفتد.

🔸اظهار لطف یکی از اعضای مجمع عمومی کانون هموفیلی ایران از ایشان سپاسگزارم.
تلاش می کنیم با همت اعضای محترم مجمع عمومی انتخابات جدیدی تحقق یابد . در انتخاب اعضای مجمع عمومی باید دقت نمود.
امید که این بحران با برگزاری انتخابات جدید پایان یابد و بیش از به آبروی موسسه لطمه وارد نشود. اعتقاد دارم تک تک اعضای هیات مدیره محترم و شخصیت حقیقی انها بسیار هم با ارزش می باشد. مشکل ما این است که با هم نمی توانند کار کنند. امیدوارم اعضای محترم مجمع عمومی در انتخابات جدید ضمن توجه دقیق به ترکیب هیات مدیره جمع یکدلی را برای اداره امور انتخاب نمایند. دیروز شاهد مباحثی بودم که حتی آبروی بنیانگذار سازمان انتقال خون ایران و پدر جامعه هموفیلی ایران استاد فریدون علا نیز در مخاطره است.
هیچ تردیدی در سلامت ارتباطی ایشان ندارم و اعتقاد دارم در پایان این راه روسیاهی می ماند برای کسانی که به این دانشمند برجسته انواع تهمت ها را روا می دارند. مردی که تجهیز مرکز درمان جامع و راهبری علمی این مرکز و آبروی بین المللی کانون با تلاش های ایشان محقق گردیده است.
VID-20210105-WA0064.mp4
3.9 MB
دوستان ارجمند این فیلم را با دقت ببینید. باور می کنید مورد طرح شده در این فیلم در اداره آگاهی مورد شکایت افرادی است که اگر زنده اند مرهون خدمات دکتر فریدون علاء بنیانگذار سازمان انتقال خون ایران و پدر جامعه هموفیلی هستند برای خدشه دار کردن آبروی این دانشمند و شخصیت بین المللی هستند. خانم هنرمندی تابلویی را به ایسان اهدا کرده اند. دوست ایشان هستند. اصلا کانون را نمی شناسند. ایشان را متولی هزینه کردن در آمد حاصل از فروش این تابلو کرده اند... شادروان خانم منیر فرمانفرمائیان دکتر علا را امین دانسته که بی تردید امین جامعه هموفیلی ایران است . به ما افتخار داده ریاست افتخاری مرکز ما را عهده دار هستند...چه کسی از ایشان امین تر .... می گویند پول تابلو را باید از ایشان می گرفتید!!!!
من هر لحظه یادم می آید چنان شرمگین هستم که چگونه در چشم ایشان نگاه کنم. از سال ۱۳۸۰ تا کنون صدها برابر ارزش این پول برای این موسسه ایشان کمک مالی و اعتبار آورده است.
آنقدر ناسپاسی کردند که مجبور شدم فیلم را برای استاد بفرستم . از تشکیلات حراج تهران استعلام کنم . اساسا مشخص شد تابلو متعلق به دکتر علاء است و خودشان در رابطه با هموفیلی ایران هزینه می کنند. در شرایط تحریم کیت برای مرکز درمان تامین کردند. کمک به بخش تحقیقات مرکز درمان جامع و..‌. خدایا کی یاد می گیریم قدرشناسی را ...‌ این مرد بزرگ این دانشمند برجسته که امسال جایزه ویژه نیکوکاری فدراسیون جهانی به او اهدا شد و جهان از او تجلیل کرد ...و گروهی از اعضای هیات مدیره و هیات بازرسی پرونده نیکوکاری پدر جامعه هموفیلی ایران را به اداره آگاهی برده اند...‌ تاریخ سخت قضاوت می کند....
1(2).pdf
793.6 KB
این هم سند مالکیت تابلو در حراج تهران با هزاران عذر خواهی از استاد که در انگلیس ساکن هستند. گرفتم.
من ایمان دارم جامعه هموفیلی ایران اجازه نخواهد دار چهره این چهره ماندگار خدشه دار شود .
این عکس را با شرح ماوقع موضوع شکایت برای استاد ارسال می کنم و می نویسم با آن طبع بزرگ ببخشند این قدر ناشناسی کسانی را که اگر زنده مانده اندمرهون خدمت ایشان است ببخشند..‌.. آخر انها بیمار هموفیل هستند ..‌. و استاد می بخشد چون آنقدر دارد که ببخشد... از آبویشهم به بیماران هموفیلی می بخشد. خواهید دید...
2021/01/07 02:33:03
Load New Feed
Back to Top