TG Telegram Group Link
Channel: Гендер в деталях
Back to Bottom
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
У «Дизель Шоу» знову номер про приниження жінок

Українські гуморист_и з «Дизель Шоу» потрапили в скандал через новий випуск про жіночі стереотипи.

Один із номерів актори присвятили олігарху та його новому охоронцю, який обізвав відвідувачку «ша**вою», через те, що вона не вчасно з'явилась у кабінеті.

Єгор Крутоголов, який зіграв охоронця, почав обшукувати жінку (Яну Глущенко). Він мацав її за груди та нахиляв перед собою. Пізніше в телефонній розмові сказав, що в Яни Вікторівни «немає грудей і дупи».

Сам же олігарх, якого зіграв Дмитро Танкович, спочатку заявив, що запросив жінку для переговорів щодо роботи. А згодом додав: «Це вже третя жінка за тиждень. Якщо в мене і сьогодні не буде сексу, то я тебе...».

«Дизель шоу» кожного сезону потрапляють у скандали і здобувають звання медіатрешу.

Більше про історію сексизму в українському гуморі можна прочитати в статті Гендер в деталях. «Дизель шоу» там одні з головних героїв 😢
🇺🇦 Донька «кіборга». Українка пронесла олімпійський вогонь у Франції

Марія Височанська, гімнастка з України, стала факелоносицею, та очолила команду спортсменів із країн ЄС, що пройшли вулицями Марселя у День Європи, 9 травня.

«Це гордість і надзвичайна радість, що Україна стала 28 країною-учасницею», – сказала Височанська.

🇫🇷 Міністерка спорту Франції Амелі Удеа-Кастера прокоментувала цей жест:
«Це спосіб підкреслити нашу солідарність з Україною... в той час, коли вона страждає від жахливої загарбницької війни… Це знак єдності, надії та солідарності. Ми хочемо, щоб вони перемогли».

Марія є капітанкою збірної України з художньої гімнастики, і вже готується до Олімпіади-2024.

Її батько, Олег Височанський, військовослужбовець з 2015 року, брав участь в обороні Донецького аеропорту.
11 ТРАВНЯ

Цитата дня:

«Невдовзі після перемоги суспільство почне осмислювати зміну ролі й лідерства жінки, як це відбувалося після Першої і Другої світових воєн. Відбудеться переосмислення самого жіночого руху в Україні, адже він постане перед новими викликами допомоги й реабілітації жінок та дітей, котрі пройшли через війну.

Про такі зміни і про непересічну роль жінок під час війни вже сьогодні говорять міжнародні експерт(к)и й академічна спільнота, громадські активіст(к)и і навіть духовні лідери. Важливо вже тепер починати діалог про місце і роль жінок та жіночих спільнот у спільному зусиллі повоєнної відбудови. План відбудови для України має бути розроблено за активної всебічної участи жінок».

(с) Світлана Войцеховська,
народна депутатка
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
В етері наша нова рубрика з рекомендаціями різноманітних подій, ресурсів і джерел, які можуть бути корисними для тих, хто цікавиться гендерними питаннями.

Сьогодні хочемо поділитися з вами одними з найяскравіших фільмів з першого українського ЛҐБТКІА+ кінофестивалю «SUNNY BUNNY», який відбувся в квітні цього року в Києві.

🌸 Приз за найкращий фільм Міжнародного конкурсу повнометражних фільмів отримала стрічка «Вся ця тиша» (англ. «All the Silence») режисера Дієґо дель Ріо. Фільм розповідає про вчительку жестової мови; незважаючи на те, що вона постійно взаємодіє з глухими людьми, її світ починає руйнуватися, коли вона розуміє, що сама втрачає слух.

🌸 Переможницею у конкурсі глядацьких симпатій стала стрічка «І ось прийшла любов» (англ. «Along Came Love») режисерки Катель Кіллевере. Молода мати, яка працює офіціанткою, зустрічає заможного й ерудованого студента, їхні шляхи переплітаються і життя набирає обертів: жінка намагається попрощатися з минулим, а те, від чого тікає чоловік, лише починає проявлятися.

🌸 Нашею персональною рекомендацією є фільм «Всі ми незнайомці» режисера Ендрю Гейґа (англ. «All of Us Strangers»). Сюжет розгортається навколо сценариста і його загадкового сусіда, розмова з котрим, як ящик Пандори, розкриває спогади з дитинства головного героя.
📖15 травня у Львові відбудеться зустріч-презентація роману Христини Морозової «Фанатка. Біполярна історія»

Христина — комунікаційниця та письменниця.

ЇЇ роман «Фанатка. Біполярна історія» розповідає історію дівчини на ім’я Анна, яка має біполярний розлад.

Авторка розкриває психологію героїні, її спосіб мислення, переживання, пошуки себе та стосунки з іншими.
Дія роману відбувається в Києві, а тема зокрема стосується складного питання нищення історичних і культурних пам’яток.

✔️Модераторкою розмови буде Олена Павлова, письменниця та художниця, кураторка культурних проектів.
✔️Зустріч відбудеться о 19:00 15 травня у книгарні «Є» (Львів, пр. Свободи, 7). Вхід вільний.

Книжку Христини можна буде придбати під час презентації.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
На Берлінському кінофестивалі почалися зйомки біографічного фільму про Сьюзен Зонтаґ.

Крістен Стюарт зіграє іконічну письменницю, квір-феміністку, знамениту інтелектуалку і світлярку Сьюзен Зонтаґ. Її внесок в мистецтво і активізм є величезним.

Сама Зонтаґ казала про себе:
«Я однозначно вважаю себе феміністкою. Мені казали, що я “феміністка від природи”, що я народилася такою. Насправді я не зовсім зрозуміла суть проблеми: мені здавалося немислимим, що хтось може не робити те, що хоче просто тому, що жінкам це робити неналежно».

Режисеркою драми за мотивами біографії Бена Мозера «Зонтаґ: життя і робота» стане документалістка Кірстен Джонсон. Зйомки розпочалися на Берлінському кінофестивалі, де Крістен Стюарт очолювала журі. Однак ця робота не буде типовим біографічним фільмом. Продюсерка проекту, Габріель Тана, поділилася з Screen Daily, що у фільмі будуть також вплетені документальні кадри.

Дата премʼєри поки що невідома.
12 ТРАВНЯ
1865
Софія Окуневська-Морачевська (1865—1926) — громадська діячка, перша випускниця університету і перша жінка-лікарка в Австро-Угорщині, феміністка. Перша гінекологиня в Галичині, відкрила власну лікарську практику, мала практику у Львові, а також у Швейцарії, Чехії, австрійських таборах під час Першої світової. Першою на Галичині і в Австро-Угорщині використала променеву терапію проти онкології. Організувала курси для сестер милосердя й акушерок, співініціювала створення першої лікарської профспілки. Уклала словник української медичної термінології.
#феміністичнийкалендар
2005
Зареєстровано обласну громадську організацію «Волинський прес-клуб». Організація в партнерстві з Гендерним центром Волині та за підтримки Медійної програми в Україні «Internews» працює над підвищенням рівня гендерної чутливости українських медіа, що передбачає гендерний моніторинг контенту, проведення медіашкіл і тематичних форумів та журналістських конкурсів, які сприяють видимості жінок у суспільстві.

1999
День матері в Україні відзначається з 1999 року в другу
неділю травня.

1953
Всесвітній день медсестер відзначається на честь Флоренс Найтінгейл, яка започаткувала сестринську справу в ХІХ столітті і народилася цього дня.
Встигніть долучитися до волонтерства Гендер в деталях за напрямком модерації соцмереж!

Пишіть нам, якщо ви:
🔹обізнані у феміністичній та гендерній теоріі;
🔹 хочете спробувати себе у ролі феміністичної просвітниці;
🔹 бажаєте навчитися першокласній модерації;
🔹 відповідальна та пунктуальна.

За результатами тестових завдань та мотиваційних листів ми оберемо 5 волонтерок/ів, які зможуть побачити роботу науково-популярного ресурсу зсередини, поглибити свої знання з таких тем, як гендер та фемінізм, покращити навички ведення дискусії.

І, звісно, отримати рекомендації після успішного проходження волонтерства.

Зайнятість: часткова і дистанційна, онлайн.

Термін волонтерства: 3 місяці.

По закінченню цього періоду всі волонтерки отримають рекомендаційні листи та приємні подарунки від редакції. Фінансова винагорода за волонтерську роботу не передбачена.

Кількість вакансій для волонтерства: 5

👉 Тестове завдання за посиланням
https://forms.gle/U4W6bhe7w7wygKuGA

📅 ДЕДЛАЙН подачі заявок — 14 травня
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Сьогодні, в День матері, ми хочемо поділитися важливим текстом.
Його підготувала Нова Українська Школа разом з психотерапевтками Наталією Подоляк та Ларисою Дідковською.

Цей текст про тих матерів, які обрали шлях захисту України і вступили до лав ЗСУ. Часом ці мами можуть сумніватися в правильності свого рішення, а діти – відмовлятися від спілкування, бо в такий спосіб підсвідомо виражають ненавмисну агресію та образу на рішення матері.

👉 За посиланням зібрані поради для матерів-військовослужбовиць про спілкування з дітьми на відстані та червоні прапорці під час розмов.

Принагідно хочемо подякувати всім матерям, які в такі складні для України часи продовжують будувати світле майбутнє для своїх дітей. Дякуємо кожній, хто щодня знаходить в собі силу бути мамою.
Мисткиня продавала чоловікам штучно згенеровані світлини в рамках свого перформанс-проєкту

Мова йде про шведську мультидисциплінарну художницю Арвіду Бистрьом, відому використанням гіперфемінної естетики в своїх роботах. За допомогою штучного інтелекту вона генерувала оголені світлини свого тіла та продавала їх. Також підписники могли спілкуватися з нею, але замість Арвіди всі відповіді так само генерувалися із застосуванням ШІ. У своїй роботі вона досліджує соціальний і комерційний вплив інтернету на такі теми як жіночність, ідентичність, образ тіла, секс і технології.

Після завершення проєкту, всі деталі були викладені у книжці «In the Clouds».
Книга є збіркою зображень з останнього проекту Арвіди, в якому вона створила свої оголені зображення з існуючих фото, використовуючи Undress.app для цифрового зняття одягу.

Ці зображення продавалися під хибним приводом, що вони справжні, через додаток на кшталт OnlyFans, де люди могли спілкуватися з «Арвідою Бистрьом» і купувати її оголену натуру.
❗️Триденний хакатон для українських жінок-підприємиць❗️

ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі» запускає триденний марафон для підприємиць-початківиць.

Критерії відбору учасниць
:
- підприємство має бути юрособою, розташоване на підконтрольній Україні території;
- є малим або середнім бізнесом під керівництвом жінки/жінок, які володіють часткою в 51%;
- бажано мати 10 офіційно працевлаштованих осіб;
- виробляє товари у різних галузях, окрім алкоголю, тютюну, медицини, освіти, харчування, сировинного АПК;
- відсутність у підприємства податкових боргів;
- підприємство веде виробничу діяльність в Україні, не працює в РФ або Білорусі;
- готове до співпраці, підписання меморандуму з організаторами хакатону та звітності перед донором;
- має вебсайт або сторінки в соцмережах;
- участь у всіх зустрічах хакатону обов'язкова.

📍 Місце проведення: Київ

📆 Дата: 13-15 червня 2024 року

📌 Кількість переможниць: 10 ідей/ініціатив/продуктів/бізнес-партнерств

🏆 Винагорода: сертифікат на оплату послуг, необхідних для реалізації ідеї

Читайте детальніше тут та приєднуйтеся.

✍️ Реєстрація на захід за посиланням: https://www.surveymonkey.com/r/F3DR96Z
13 ТРАВНЯ

Цього дня розповідаємо про літературну творчість Софії Окуневської-Морачевської, яка була однією із 17 авторок феміністичного альманаху «Перший вінок».

В альманаху вміщено два її твори під псевдонімом «Єрина». Оповідання «Пісок! Пісок!» вона присвятила темі важкої дитячої праці. Другий твір Михайло Павлик у статті «Перші ступні руско-украйінского жіноцтва» охарактеризував так: «Єрина написала тут ще одну річ наукову — “Родинна неволя жінок в піснях та обрядах весільних”, де натякнено на давну незавидну долю жіночу в родині, у нас і деинде, та й наведено до того дещо з наших простонародних весільних співанок, по-найбільше вже друкованих деинде».

«Софія Окуневська — то найбільший тріумф моїх заходів для жіночої справи», — так писала про цю неймовірну жінку Наталія Кобринська.

#феміністичнийкалендар
Національний демократичний інститут оголошує конкурс на консалтингові посади з гендерних питань.

Національний демократичний інститут (NDI) оголосив конкурс на консалтингові посади з гендерних питань в рамках своєї програми, спрямованої на просування гендерної рівності в Україні.
🔸Мета
Конкурс спрямований на залучення кваліфікованих консультантів/-ок з усієї України для роботи над різними аспектами гендерної рівності.
🔸Обов'язки
• Підтримка в створенні гендерних робочих груп.
• Надання тренінгів з гендерних питань.
• Розробка та реалізація стратегій і програм щодо гендерної рівності.
🔸Якщо ви маєте:
- досвід роботи з гендерних питань;
- знання гендерного законодавства України;
- відмінні аналітичні та письмові навички;
тоді подавайте заявку!


Для отримання додаткової інформації та подачі заявки відвідайте це посилання.
Заявки приймаються до 26 травня 2024 року.
HTML Embed Code:
2024/06/11 01:17:22
Back to Top