TG Telegram Group Link
Channel: Центр протидії корупції_
Back to Bottom
Апеляція ВАКС залишила без змін заставу Микитасю в 908 тисяч грн

Апеляційна палата ВАКС залишила без задоволення скарги захисника Максима Микитася та прокурора САП на ухвалу слідчого судді ВАКС Олега Ткаченка.

Таке рішення ухвалила колегія суддів у складі Дмитра Михайленка, Віктора Панкулича та Олександра Семенникова.

Прокурор САП просив збільшити Микитасю розмір застави до 21 млн грн.

Водночас захист просив не визначати будь-який запобіжний захід, а також, зазначав, що у Микитася немає коштів, які б дозволили внести заставу.

Раніше слідчий суддя ВАКС Ткаченко звільнив Микитася з-під домашнього арешту. Мовляв, не можна тримати під арештом більш ніж півроку.

При цьому суддя обрав йому інший запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 908 тисяч грн. Крім застави, на Микитася також поклали низку обов'язків, зокрема: здати закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Нагадаємо, НАБУ та САП підозрюють Микитася в заволодінні 312 млн грн під час будівництва складів Міноборони. Окрім того, він є обвинуваченим у справі ймовірного хабаря меру Дніпра.

Підписатись на канал
Перемога не без ложки дьогтю: Рада ухвалила законопроєкт про мобілізацію засуджених

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №11079-1, який дозволить звільняти від покарання певну категорію засуджених у разі їхнього бажання долучитись до лав Сил Оборони.

Механізмом не зможуть скористатить засуджені за особливо тяжкі корупційні злочини. Крім того, обміняти покарання на мобілізацію не зможуть народні депутати та топпосадовці.

Втім, у переліку тих, хто не зможе скористатись цим законом, немає посадовців Офісу президента, керівників держпідприємств, слідчих, прокурорів, суддів та депутатів місцевих рад.

Чимало з них вже відбувають покарання за вироками ВАКС. Ось декілька з них:

🔴 Суддя Голосіївського райсуду Києва Новак та екссуддя Білик. Отримали 7,5 та 7 років ув’язнення відповідно за хабар у 8 тисяч доларів.

🔴 Суддя Міжгірського райсуду Закарпатської області Гайдур. Отримав 5 років ув’язнення за хабар у 15 тисяч гривень.

🔴 Суддя Броварського суду Білик. Отримала 6 років ув’язнення за хабар у 1 тисячу євро.

🔴 Суддя Мукачівського суду Закарпатської області Пак та посадовець місцевого управління Пенсійного фонду Маковський. Отримали 5 та 4 роки ув’язнення за одержання 2 тисячі грн хабаря.

🔴 Директор "Ржищівського військового лісгоспу" Левківський та його спільник Марисик. Отримали 6 та 5 років ув’язнення за вимагання 100 тисяч доларів та одержання 10 тисяч доларів за погодження оренди землі.

🔴 Співробітник СБУ Харченко. Отримав 5,5 років ув’язнення за обіцянку вплинути на слідчого поліції за 50 тисяч доларів.

🔴 Слідчий прокуратури Павленко та адвокат Боженок. Отримали 2 та 3 роки ув’язнення за пропозицію вплинути на прокурора за 50 тисяч доларів.

🔴 Директор департаменту капітального будівництва Харківської ОДА Винниченко. Отримав 7 років ув’язнення за хабар у 1,32 млн грн.

Таким чином, якщо всі ці засуджені вийдуть на волю в обмін на (фейкову?) мобілізацію, частина роботи антикорупційних органів за попередні роки може піти коту під хвіст.

Підписатись на канал
ВАКС відправив замміністра аграрної політики Дмитрасевича в СІЗО із заставою у 20 млн грн

Вищий антикорупційний суд застосував запобіжний захід підозрюваному заступнику міністра аграрної політики Маркіяну Дмитрасевичу. Його відправили під варту до 7 липня включно із альтернативною заставою у 20 млн 276 тис грн.

У разі внесення застави Дмитрасевич повинен буде дотримуватися низки обов'язків, зокрема утриматися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними, здати закордонні паспорти і носити електронний браслет.

Рішення ухвалив слідчий суддя Андрій Біцюк.

Нагадаємо, що Дмитрасевичу повідомили про підозру у справі про ймовірне заволодіння землі на 291 млн грн та спробі заволодіння землі на 190 млн грн.

За версією слідства, до ймовірної схеми Дмитрасевича залучив теперішній міністр аграрної політики Микола Сольський. У розмовах Дмитрасевич представлявся як “Маркіян від Миколи Сольского”.

Прокурор вказувала, що Дмитрасевич готував проекти судових рішень, за якими встановлювалася відсутність права постійного користування земельними ділянками у держпідриємств “Іскри” і “Надії”.

Дмитрасевич нібито також надсилав Сольському довідки по конкретним судовим справам, в яких був окремий розділ з назвою “прохання”.

Наприклад, відкласти розгляд, зупинити провадження, відмовити у позові повністю тощо. Схожі довідки із проханнями стосувалися також проведення експертиз в експертних установах.

Також Сольський і Дмитрасевич нібито узгоджували подання технічного позову, щоб зупинити розгляд справи за позовом “Іскри” та “Надії”. '

У слідства також є докази про те, що схожі схеми із землею могли відбуватися й в інших областях, зокрема Рівненській, Одеській, Кіровоградській, Чернігівській та Закарпатській.

Додамо, що ухвала про застосування запобіжного заходу може бути оскаржена до апеляційної палати ВАКС.
Ексголову ДФС Насірова залишили під вартою, але вкотре зменшили заставу

Судді ВАКС частково задовольнили клопотання прокурора про продовження строку тримання під вартою ексголови ДФС Романа Насірова.

Також судді частково задовольнили клопотання захисників про зміну запобіжного заходу і замість встановлених раніше 65 млн грн застави тепер Насіров може внести 55 млн грн. 

В разі внесення цих коштів, Насіров змушений буде дотримуватись низки обов’язків, зокрема, здати закордонний паспорт та носити електронний браслет.

Таке рішення ухвалили судді Маркіян Галабала, Віталій Крикливий та Віктор Ногачевський

Захист Насірова просив визначити заставу у розмірі 22 млн грн. Дружина Насірова раніше вже внесла ці кошти на депозитний рахунок ВАКС.

За словами адвокатів, це максимально можлива сума, яку родина може внести у якості застави, хоча до цього захист так казав і про внесені дружиною 10 млн грн.

Крім того, захист зазначив, що у справі вже дослідили половину доказів обвинувачення, тому ризики значно зменшилися.

За словами Насірова та його захисників, в нього нібито є проблеми зі здоров’ям, а в СІЗО не можуть забезпечити належний рівень медичної допомоги. Також захист зазначив, що в СІЗО неможливо забезпечити безпеку Насірова під час обстрілів, бо там немає укриття.

Загалом, Насіров перебуває під вартою вже півтора року. В жовтні 2022 року його взяли під варту із заставою у 523 млн грн. З того часу запобіжний захід неодноразово продовжувався, але заставу зменшили уже майже вдесятеро.

В цьому матеріалі аналізували, як і чому зменшують застави у справах про топкорупцію.

Нагадаємо, ексголову ДФС обвинувачують у ймовірному отриманні хабара в розмірі 722 млн грн за відшкодування ПДВ компаніям агробарона Бахматюка.

Підписатись
Тепер, як і обіцяли, підсумки роботи ВАКС у квітні

Отже, судді ВАКС:

🔴 заочно засудили олігарха-втікача Онищенка на 15 років, а його фінансову директорку Павленко на 12 років позбавлення волі. Суд також конфіскував майно: земельні ділянки, корпоративні права, кошти, ювелірні вироби, авто.

🔴 засудили до 9 та 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна мера міста Рені Плєхова та місцевого депутата Пойдолова. Вони просили 100 тисяч доларів за надання в оренду земельної ділянки площею 2,5 га.

🔴 засудили до 6 років позбавлення волі ексдиректора Чернівецького перинатального центру Манчуленка. Його викрили на спробі підкупу за 12 тисяч доларів посадовців Чернівецької облради.

🔴 засудили до 4 років позбавлення волі екскерівників Запорізького електровозоремонтного заводу Політикіна і Єрмакова. Їх визнали винуватими у зловживанні службовим становищем, що завдало 780 тисяч грн збитків.

🔵 конфіскували майно міністра освіти часів Януковича, регіонала Табачника.

🔵 конфіскували активи звинуваченого у держзраді Богуслаєва та ексдиректора представництва «Мотор Січі» у москві Кононенка.

🔵 конфіскували активи родини екснардепа Балицького, якого призначили гауляйтером тимчасово окупованої частини Запорізької області.

🟣 взяли під варту із заставою в 30 млн грн колишнього начальника управління СБУ, колишнього позаштатного радника Офісу Президента Шила. За нього внесли заставу у той же день.

🟣 взяли під варту міністра аграрної політики Сольського із заставою у 75 млн грн. За нього внесли заставу і він вийшов із СІЗО.

🟠 завершили підготовче провадження у справі «плівок ОАСК». На це знадобилося майже два роки і понад півсотні судових засідань.

🟠 призначили до розгляду по суті справу колишньої міністерки юстиції Лукаш, обвинуваченої у заволодінні майна на 2,5 млн грн.

🟡 оштрафували обвинуваченого у хабарництві нардепа-слуги Гунька на 3028 грн за неявку до суду.

🟤 оголосили у розшук колишнього першого заступника секретаря РНБО Гладковського, який обвинувачується у завданні збитків на 17,44 млн грн.

🟤 відсторонили заступника голови Запорізької облради Куценка, якого викрили на наданні понад 650 тисяч грн хабаря.

⚪️ затвердили угоду про визнання винуватості з екснардепом Поляковим у справі про незаконне отримання компенсації за житло. Окрім повернення 367 тисяч грн, він має сплатити на ЗСУ ще 1 млн грн.

⚪️ виправдали прикордонника Мула у справі про недостовірне декларування.

Окремо про Апеляцію ВАКС, яка:

🟠 скасувала ухвалу слідчого судді Шкодіна, якою той змінив запобіжний захід підозрюваному у справі Львівського арсеналу Лієву з тримання під вартою на особисте зобов'язання.

🔵 націоналізувала 49% фірми, яка володіє мережею АЗС Shell, одним із кінцевих бенефіціарів якої був підсанкційний російський олігарх Худайнатов.

🔴 Окрім того, Верховний Суд залишив без змін вирок ексслідчому ГПУ Сусу: 7 років в’язниці з конфіскацією майна.
 
Підписатись
“Микола сам відвезе гроші і розбереться”: найцікавіше з обрання запобіжки заступнику міністра Сольського

Під час обрання запобіжного заходу заступнику міністра аграрної політики Маркіяну Дмитрасевичу почули цікаві деталі про справу, в якій фігурує і звільнений сьогодні міністр Микола Сольський.

Зокрема, прокурор САП звернула увагу на те, що Дмитрасевич нібито готував проєкти судових рішень, за якими у держпідприємств мали встановити відсутність права користування на землю. 

У знайдених переписках Дмитрасевич надсилав проекти постанов від імені судді Сумського окружного адмінсуду у справах, які стосувалися права користування землею.

Також Сольський запитував у Дмитрасевича, коли той зможе скинути рішення по Сумах. На що Дмитрасевич відповідав, що йому необхідно, щоб юристка сходила пофотогорафувала справи.

Дмитрасевич також надсилав Сольському довідки щодо конкретних судових справ (ПІБ судді, учасники справи, предмет спору), в яких був окремий розділ з назвою “Прохання” (відкласти розгляд, зупинити провадження, відмовити у позові повністю тощо).

За словами прокурора, Дмитрасевич особисто погоджував із Сольським позицію по держактах і звітував по кожному судовому засіданню. Також вони узгоджували подання технічного позову, щоб зупинити розгляд справи за позовом “Іскри” та “Надії”.

Прокуратура вказує, що станом на 2017 рік Дмитрасевич отримував від Сольського кошти як зарплату.

Також у записах була інформація про наради за участю “СНТ”. Слідство вважає, що мова йшла про “Сольского Миколу Тарасовича”.

У матеріалах є листування, в якому брат Дмитрасевича просить Сольського, який на той момент уже був депутатом, повпливати на представників Держгеокадастру.

У блокноті одного із фігурантів справи також знайшлися записи у вигляді пунктів плану дій:
“Придумати, чий холдинг з Тарасовичем”.
“Прикриття від влади”.

Більше про це у нашому матеріалі: https://antac.org.ua/news/mykola-sam-vidveze-hroshi-i-rozberetsia-naytsikavishe-z-obrannia-zapobizhky-zastupnyku-ministra-solskoho/
Апеляція ВАКС залишила без змін запобіжний захід для ексміністра аграрної політики Сольського

Колегія суддів апеляційної палати ВАКС залишила без задоволення апеляційні скарги прокурора та захисників на ухвалу слідчого судді ВАКС про застосування до ексміністра аграрної політики Миколи Сольського запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в розмірі 75,7 млн грн.

Так рішення ухвалили судді Ігор Панаід, Віктор Панкулич та Сергій Боднар.

Захист у своїй скарзі просив скасувати ухвалу слідчого судді та повністю відмовити у застосуванні запобіжного заходу.

Прокурор же просила збільшити заставу до 200 млн грн. Такий розмір застави обвинувачення обґрунтовувало тим, що офіційні доходи Сольського з 2017 по 2023 роки склали понад 211 млн грн, він нібито має значні заощадження, отримує дивіденди та володіє значною кількістю активів.

Також прокурор повідомила, що визначені слідчим суддею 75 млн грн не є достатніми, адже були внесені на рахунок суду ще до того, як за Сольським приїхав конвой для доставки його у СІЗО. Додамо, що ці кошти вносила третя особа, а не сам ексміністр.

Раніше, крім Сольського, ВАКС також обрав запобіжні заходи іншим фігурантам справи, зокрема:
📍заступнику міністра Маркіяну Дмитрасевичу — варту із заставою понад 20 млн грн;
📍аграрію Михайлу Бугрименку — варту із заставою у 30 млн грн;
📍Ігорю Кошовому — варту із заставою у 5 млн грн;
📍Олегу Дарієнку — заставу 7,5 млн грн;
📍Михайлу Стадніку — заставу у 5 млн грн.

Нагадаємо, Миколу Сольського та його спільників підозрюють в ймовірному заволодінні землями на Сумщині вартістю 291 млн грн та спробі заволодіння землі ще на 190 млн грн.

Детальніше про цю справу ми писали на своєму сайті.
ВАКС обрав запобіжний захід народному депутату Клочку

Слідчий суддя ВАКС застосував запобіжний захід у вигляді 12 млн грн застави до народного депутата від Слуги Народу Андрія Клочка.

Його підозрюють у незаконному збагаченні на понад 11 млн грн.

Він зобов’язаний прибувати на вимогу до детектива, прокурора та суду, не відлучатися за межі міста Києва, утримуватися від спілкування зі свідками, здати паспорти для виїзду за кордон.

Строк дії обов'язків – до 10 липня. Застава має бути внесена не пізніше 5 днів.

За даними слідства, у 2020-2021 роках Клочко набув у власність активів на 25 млн грн – 5 квартир у Києві, 3 земельні ділянки на Київщині, 2 нежитлові приміщення, а також автомобілі Tesla та Mersedes-Benz.

Переважну частину майна він оформив на родичів, але зберіг за собою право розпоряджатися ним.

Ані офіційного доходу та заощаджень його та дружини за цей період, ані доходів його родичів не було достатньо для придбання цього майна.

Різниця між вартістю придбаного майна та коштів нардепа становить 11 млн грн.

Підписатись на канал
Цивільна конфіскація: САП просить визнати необґрунтованими активи чиновника зі структури МВС на майже 7 млн грн

САП вимагає визнати необґрунтованими активи на суму майже 7 млн грн, які виявлені у начальника територіального сервісного центру МВС у Дніпропетровській області Олександра Савченка.

Під час обшуків за місцем проживання чиновника та у авто, яким він користується, виявили готівки на майже 5 млн грн.

НАЗК виявило, що попри те, що новенька Škoda Kodiaq вартістю понад 2 млн грн зареєстрована на родича, фактично користується нею посадовець.

Проаналізувавши доходи і видатки Савченка та його родини, у САП зробили висновок про неможливість придбати авто та заощадити виявлену суму коштів.

Тому прокурор САП звернувся до ВАКС з позовом про стягнення виявлених активів в дохід держави. Суд вже арештував автівку чиновника.

Нагадаємо, що цивільна конфіскація полягає у полегшеній процедурі стягнення необґрунтованих активів чиновників порівняно з кримінальним процесом. Це антикорупційний інструмент, який запустили з подачі ЦПК.

Ви можете підтримати нашу роботу і стати нашим патроном на Patreon або ByMeaCoffee.

Підписатись
Дисциплінарна палата ВРП відмовилась карати суддів Печерського суду Соколова і Підпалого

«Печерне правосуддя» - це вже давно усталений вираз. В тому числі завдяки таким суддям, як Олексій Соколов (на фото вгорі) та Вячеслав Підпалий (внизу).

Тому індикатором успішності судової реформи є спроможність карати таких, як Соколов і Підпалий.

Стисле резюме судді Соколова:
▪️задовольняв позов "про захист честі і гідності" проросійського чорта Портнова.
▪️ігнорував скаргу активіста Романа Ратушного у справі про пошкоджені двері Офісу Президента.
▪️забороняв називати "одіозним" ексчлена ВРП Гречківського.
▪️мав багаторічну практику написання всупереч закону ухвал російською мовою.

Тепер про Підпалого:
▪️дозволяв доступ слідчих до телефонів та місця знаходження журналісток Седлецької та Бердинських.
▪️зобов'язував "ПриватБанк" виплатити $250 млн офшоркам Суркісів.
▪️скасував підозру одному з нападників на Стерненка.
▪️зобов'язував генпрокурорку Венедіктову закрити справу НАБУ щодо Бахматюка.

І це ми навіть не чіпали майнові питання.

Отже. На Соколова та Підпалого подали низку скарг до ВРП за безпідставні затягування розгляду справ. Їх об’єднали в одну справу, яку розглянула Друга дисциплінарна палата ВРП.

Доповідач Мельник пропонував покарати суддів попередженням та доганою, але члени ВРП Віталій Саліхов та Сергій Бурлаков були категорично проти.

Саліхов запропонував визнати у діях суддів відсутність порушень та закрити провадження. Мовляв, бідні судді через завантаженість нічого не встигають.

Цю пропозицію підтримав член ВРП Бурлаков, тому чортів з Печерки відмазали. Ще й на дали права оскаржити це рішення.

Якщо навіть в даному випадку наскрізь зашкварених суддів рятують, яка вірогідність, що їх в підсумку звільнять за серйозніші проступки? А яка вірогідність, що звільнять Вовка і ко?

Такі рішення нагадують, як багато ще потрібно зробити, щоб судова реформа була справді успішною.

Підписатись на канал
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Кілька днів тому Коломойському оголосили чергову підозру – тепер за замовне вбивство у справі 21-річної давності.

Що відомо про цю справу і чому вона сплила саме зараз – у нашому відео на YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=8z5guvp_FJI

Підписатись на канал
Forwarded from Шабунін
Зама Резнікова (Замлинського), який погоджував контракт про купівлю “яєць по 17”, призначили послом з особливих доручень МЗС.

Ні, це не жарт. Ось декларація (див. кіцень розділу 2.1.)

Замлинський на посаді зама Резнікова (з питань фінансів та внутрішнього аудиту) в 2022-2023 роках погоджував контракти із закупівлі продуктів для ЗСУ за завищеними цінами, зокрема відомого контракту із яйцями по 17 грн.

Безумством є призначити послом з особливих доручень посадовця, який закривав очі на корупційне пекло в держазакупівлях Резнікова.

Якщо ж посадові обовʼязки Замлинського в будь-якій спосіб стосуються зброї – таке рішення є злочинним.

За даними Дзеркала Тижня, на час розгортання скандалу Замлинський також контролював усі підрозділи Міноборони, які мали б відслідковувати корупційні дії в міністерстві: “включно із антикоруправлінням, внутрішнім аудитом та інспекцією”.

З публічних джерел невідомо – за які саме “особливі доручення” відповідає Замлинський. Але ми в ЦПК обовʼязково це зʼясуємо.
Ключові посадовці з Вашингтона прибули в Україну.

⭕️ Спершу Майкл Карпентер (на фото), який зараз в Раді Нацбезпеки президента Байдена очолює політику стосовно Європи.

А задовго до повномасштабного вторгнення ми в ЦПК тісно працювали з Майклом над реформами у галузі верховенства права в Україні.

Карпентер публічно захищав НАБУ від спроб попередньої влади втрутитися в роботу антикорупційних органів.

Сьогодні Майкла знову цікавила ситуація з верховенством права в Україні. Адже бюджетна підтримка США прив'язана до виконання Україною вимог стосовно критичних реформ у правоохоронному секторі і не тільки.

Під час зустрічі нам довелося пояснювати, яких реформ нам чекати з головним відповідальним за справедливість в ОП Зеленського - Татаровим.

⭕️ Слідом за Карпентером в Україну прибув держсекретар США Ентоні Блінкен.

Паралельно пов'язані з Банковою анонімні телеграм-канали кілька разів демонстративно погрожують/накидують на неугодних розслідувачів і журналістів:

▪️"Бухылянт Николов, напоминаем о том, что через шесть дней тебя ждут в военкомате по месту жительства".
▪️"При встрече по возможности задержите российского агента Бутусова и передайте СБУ".

Така "комунікація" в день приїзду топ-посадовців США – свідомий удар по репутації української влади. Репутації – від якої залежить виживання країни.

Захід значною мірою допомагає нам, бо Україна – демократія, яка бореться проти автократії. Все однозначно: добро проти зла. Наскоки ж влади на журналістів, розслідувачів та громсектор – це очевидно НЕ про демократію.

Такі наскоки розмивають дуже потрібну нам на Заході чорно-білу картину – демократія проти автократії. Вони допомагають рф розгортати наративи про "не все так однозначно".

А люди, які керують цими каналами, – або хворі на голову, або свідомо грають на руку ворогу. Які б посади у Офісі президента вони не займали.

Підписатись на канал
Dubai Unlocked - це проект, який показує власників елітної нерухомості у Дубаї.

Журналісти з усього світу проаналізували масив з тисяч об'єктів нерухомості і, звісно, в ньому знайшли українців.

Це міністри, судді, прокурори, депутати:
📍 міністр уряду Януковича Злочевський;
📍 обличчя судової системи часів Януковича суддя Ємельянов;
📍 звинувачений у держзраді Богуслаєв та його син;
📍 люстрований, а потім поновлений одеський прокурор Корнілов;
📍 депутат від Партії регіонів Грицак.

Суми тут космічні, тому у деяких випадках, як з прокурором Корніловим, йдеться про брехню в деклараціях.

Сподіваємось, антикорупційні органи перевірять інформацію, яку оприлюднили Схеми та Слідство.Інфо: https://www.radiosvoboda.org/a/skhemy-dubai-unlocked-ukrayinski-nardepy-suddi-prokurory-nerukhomist/32940006.html
Справу щодо колишнього заступника міністра громад Лозинського скерували до суду

Прокурор САП скерував до ВАКС обвинувальний акт щодо колишнього заступника Міністра розвитку громад Василя Лозинського, якого викрили на проханні та одержанні 400 тисяч доларів хабаря.

Серед інших фігурантів справи - довірена особа Лозинського, підприємець та двоє спільників.

За даними слідства, згаданий вище підприємець запропонував чиновнику здійснити закупівлю пересувних котелень без конкуретних торгів.

Мовляв, не було часу на всі процедури, адже потрібно було швидко закупити обладнання для підготовки до опалювального сезону.

Підприємець підготував пропозицію з цінами на 25-30% вищими за ринкові, задіявши підконтрольні фірми, які пропонували обладнання за ще вищу ціну.

САП повідомляє, що заступник міністра за неправомірну вигоду нібито погодився на цю пропозицію.

Додамо, що між викриттям та завершенням розслідування справи до суду минуло менше 9 місяців і це досить хороший темп, порівняно з іншими кейсами.

Підписатись
ВАКС стягнув на користь України два пасажирські літаки Ан-148-100Е

Важливо, що літаки перебувають на території України (вони на фото, оприлюдненому заступницею міністра юстиції Іриною Богатих).

Літаки конфіскували у російської компанії "Ільюшин Фінанс Ко.", яка входить до складу корпорації "Ростех".
​​
Роль "Ільюшин Фінанс Ко." у технічному забезпеченні збройної агресії рф проти України очевидна, тому недивно, що Мін’юст подав позов про стягнення літаків, а ВАКС його задовольнив.

Нагадаємо, ЦПК з партнерами мали безпосередній стосунок до запровадження санкціного механізму, який передбачає конфіскацію активів, які працюють на ворога.

Чогось схожого очікуємо і в питанні яхти Медведчука.

Пишуть, що 92-метрова яхта Royal Romance набула статус судна, на яке поширюється юрисдикція України. І що це допоможе вигідно продати яхту.

Втім, очікуємо саме позову до ВАКС, як у випадку з літаками, і конфіскації яхти рішенням суду.

Підписатись на канал
Нардепа Юрченка можуть оштрафувати за неявку на засідання

Сьогодні у Вищому антикорупційному суді було призначено засідання у справі нардепа Олександра Юрченка. Однак він на засідання не з'явився і письмово попросив відкласти слухання.

Другий обвинувачений у справі, який служить у Силах оборони, зміг під'єднатися до засідання по відеозв'язку.

Юрченко ж повідомив, що він бере участь у Форумі-діалозі на Закарпатті «Житло для внутрішньо переміщених осіб».

Цей форум організовує Тимчасова спеціальна комісія парламенту, до якої входить нардеп. За словами адвоката, участь у заходах, які організовує ТСК — це обов'язок нардепа.

При цьому головуюча суддя Оксана Олійник слушно звернула увагу на те, що до комісії входять одразу 15 нардепів, але участь у Форумі беруть лише четверо із них, зокрема Юрченко.

Судді не знали завчасно про те, що Юрченка не буде на засіданні, хоча попереднє слухання у справі було лише кілька днів тому, а запрошення від голови ТСК надійшло нардепу ще 22 квітня.

Прокурор попросив визнати причини неявки нардепа неповажними і накласти на нього штраф. Це питання вирішуватимуть наступного засідання, вже у присутності Юрченка. Засідання, до речі, призначили аж на 13 червня.

Загалом у цій справі дослідили практично усі письмові докази сторони обвинувачення. Минулого разу досліджували характеризуючі документи щодо Юрченка, зокрема те, як у 2009 році його затримували за крадіжку чотирьох пляшок пива "Старопрамен" у київському магазині "Каштан".

Нардепа Юрченка звинувачують у тому, що він завуальовано попросив передати через посередника 13 тисяч доларів за внесення пропозицій до законопроєту.

Також у матеріалах справи є дані про те, що у подальшому нібито обговорювалася передача ще 200 тисяч доларів для підкупу нардепів-членів профільного комітету.

Детектив під прикриттям Демченко для входження в довіру говорив депутату та його спільнику, що як тільки у них вийде історія з Києвом (мається на увазі нібито побудова заводу і «протягування» потрібних законодавчих змін під це – ЦПК),то все можна буде масштабувати й на інші регіони. Депутат зі спільником натякали, що можуть із цим допомогти.

Юрченко: «Ну з нашими контактами ми можемо не тільки по законодавчій базі. А ще можливо домовитися на місцях про будівництво, з Міністерством, щоб не заважали і так далі. Повністю».

Спільник: «Любую обладминистрацию я за час найду выход, что нас туда пригласят».

Більше про справу читайте тут

Підписатись
Апеляція ВАКС підтвердила тюремний вирок ексголові суду на Тернопільщині та адвокату

Апеляційна палата Вищого антикорсуду підтвердила вирок першої інстанції, яким колишнього голову Козівського суду Тернопільської області Михайла Кренцеля та адвокатку Наталію Лісну визнали винуватими в отриманні $2 тисяч хабаря.

За ці гроші суддя та адвокат обіцяли ухвалити рішення не скасовувати випробувальний строк і не відправляти засудженого до колонії.

Колегія суддів Апеляції ВАКС у складі Андрія Никифорова, Валерії Чорної та Олега Павлишина задовольнила скаргу прокурора та частково задовольнила скаргу захисту.

Зокрема, судді Кренцелю пом’якшили покарання з 6 років позбавлення волі до 5 років тюрми. Після відбуття покарання він не зможе обіймати певні посади протягом 3 років.

У судді також конфіскували все майно, окрім житла.

В декларації за 2016 рік суддя вказував, що володіє квартирою в Козовій площею 56 квадратів та користується будинком площею 152 квадрати. Іншого майна він не вказав.

Більш свіжих декларацій в реєстрі немає, тому що саме конфіскували у судді - дізнаємось вже з рішення Апеляції ВАКС.

Його спільниці суд залишив покарання без змін – 5 років позбавлення волі із забороною займатися адвокатською діяльністю строком на 2 роки. Судді конфіскували половину майна, крім житла.

Кренцеля та Лісну затримали ще в лютому 2016 року. Справу перекидали від суду до суду, поки вона не потрапила до Калуського суду Івано-Франківської області. Там провадження припадало пилом майже два роки, аж поки наприкінці жовтня 2019 року вона не потрапила у ВАКС.
​Вишиванка — код нації. Приємно бачити у стрічці свідомих громадян, які з гордістю одягають свої вишиванки.

Однак ми пам'ятаємо чимало фігурантів справ НАБУ/САП, які у свій час теж вітали всіх з Днем вишиванки. Щоправда, патріотичний лук не завадив їм стати підозрюваними чи обвинуваченими у корупції.

І хоча справи щодо більшості героїв на фото поки що слухаються у ВАКС, все ж віримо, що правосуддя рано чи пізно відбудеться.

Підписатись
​На фото ліворуч - колишній директор Інституту агроекології Національної академії аграрних наук Орест Фурдичко.

НАБУ впіймало його на хабарі в 500 тисяч доларів, а ВАКС засудив до 8 років ув’язнення з конфіскацією всього майна.

Зокрема, у Фурдичка вироком конфіскували будинок, 5 квартир, 1/3 ще однієї квартири, 2 гаражі, автівки BMW X5 та Nissan Pathfinder.

Праворуч - нинішній директор Інституту агроекології Національної академії аграрних наук Оксана Дребот, дружина Фурдичка. На цій посаді вона вже перебуває кілька років.

Тобто, маємо такий собі сімейний підряд. Поки чоловік-корупціонер відбуває покарання, його місця зайняла дружина.

В 2018 році суд арештував майно, записане на дружину Фурдичка (дві квартири, автомобіль Nissan X-Trail). Воно досі є в її декларації.

Також у цій же декларації досі є все майно чоловіка, хоча його вже давно мали б конфіскувати. А ще там вказані 22 тисячі доларів готівки заслуженого чоловіка.

Фурдичка свого часу призначали на посаду на підставі наказу президента Національної академії аграрних наук. Хто призначив його дружину - поки зʼясовуємо.

У свій час керівництво аграрної академії наук було в епіцентрі журналістського розслідування про дерибан державних земель. Ось нове розслідування про академіків, які заробляють на державній землі.

Додамо, що ВАКС також розглядається справа щодо колишнього керівництва Аграрної академії наук України, яка стосується незаконного відчуження 15 гектарів особливо цінних земель.

Підписатись
HTML Embed Code:
2024/05/18 07:57:00
Back to Top