TG Telegram Group Link
Channel: Завтра здам текст 100%
Back to Bottom
З фрилансом теж працює )
Як амбасадорка фрилансу, мушу написати, що не завжди так. Але так справді буває, і частіше, ніж хотілося б 🤷
А є тут новачки в текстах, або ті, хто не впевнені у своїх силах і хочуть прокачати свої навички копірайтингу?

Агенція Kukurudza пропонує безплатну лекцію для тих, хто починає працювати з текстами, і не знає, з якого боку до них підійти. А також для тих, хто хоче працювати з сенсами і робити свої тексти глибшими і потужнішими.

Що розкажуть на лекції:
— Як легко та швидко написати текст;
— Як продавати/залучати/впливати на алгоритми завдяки йому;
— Що таке креативний текст і до чого тут ідея про шиномонтаж.

Що важливо: прямо на лекції буде практика. Лекторка виправлятиме тексти учасників в режимі онлайн (не коми, а сенси!).

Коли? 26 червня (вже в цю середу) о 18:00. Онлайн.

Ті, хто зареєструються, також отримають файл з 45 ідеями небанального тексту для Instagram.

Ось лінк для реєстрації.

пост #направахреклами.
Гуляє по Фейсбуку, покладу це тут )
О таааак!
Forwarded from 111 Аннушка
Вітаннячка усім! Хочу поділитися, як відбувалося у мене: звикла робити все на ноуті, бо і інструменти краще видно, і редактори завантажені, але з оціми блекаутами вимушена була опанувати багато чого на смартфоні. Знаю, що люди прямо усе роблять на телефонах. Дуже економить енергію, але, як на мене, просто некомфортно.
Як у вас?
Маю трохи новин. 5+ років тому я перейшла на фриланс, а тепер перейшла на наступний рівень - фриланс фриланс ) Це коли взагалі не маєш роботи, в тому розумінні, в якому це зазвичай називають роботою.

Рік з гаком моїм основним парт-тайм проектом були комунікації в благодійному фонді "Голоси дітей", але вже кілька місяців як я почала відчувати, що не вивожу, і от днями завершила цю співпрацю.

Тепер я блогерка на фултаймі. Мій книжковий канал добре монетизується, і це дозволяє займатися тільки ним, а ще подекуди робити інтерв'ю з видавцями для медіа "Сенсор". Цього вистачає, щоб жити, платити податки, і не працювати більше поки ніде. Це моє власне медіа, яке я розвиваю, і на якому вирішила сконцентрувати всі зусилля.

В разі чого (для тих, з ким ми співпрацюємо) - останні кілька текстів, які треба доробити по фонду, я ще доведу до публікації, але на цьому все. Це було складне рішення, на яке я довго зважувалася, але впевнена, що правильне. Трохи страшно, але дуже хвилююче.

І так, я впевнена, що без фрилансу розвинути власний проект аж до такого рівня було б просто неможливо. Тому фриланс лишається ван лав, просто в іншому форматі :)

Далі на цьому каналі будуть рефлексії про те, як жити взагалі без роботи та працювати на себе, тому не відписуйтеся ) Ну і за медіаринком продовжую слідкувати, щоб зовсім не випадати з контексту. Такі от новини.
А дивіться, яка вакансія в редакції DOU (це головний сайт про IT). Фултайм, правда, але може комусь з вас актуально.

Шукають людину, яка писатиме новини і статті для ІТ-спільноти. Якщо ви захоплюєтеся технологіями і знаєте журналістські стандарти — подавайтеся!

Офіційне працевлаштування, робота віддалена. Деталі і контакти отут: https://dou.ua/goto/VelG

пост #направахреклами
Питання для тих, хто працює на фрилансі. Чи впали ваші доходи через оці звірські відключення світла і спеку (бо менше встигаєте)? Чи якимось чином адаптувалися і працюєте\заробляєте так само?
Міжнародна ІТ-компанія Boosta шукає постійного райтера на фрилансі, який:

- шукатиме теми та ідеї для експертних колонок фахівців компанії;
- координуватиме написання, редагуватиме, вичитуватиме, дописуватиме ці колонки.

Якщо хочете працювати з бізнес-темами та темами IT, подавайтеся.

Деталі отут.

пост #направахреклами
Media Development Foundation опублікували велике дослідження по грошах у галузі медіа. Там є і розділ по фрилансерах. Ключові тези:

- Серед восьми національних медіа найнижча оплата на фрілансі за одне завдання становить 800 грн (короткі рецензії).

- Найбільш популярною відповіддю щодо суми максимального гонорару фрілансерам за одне завдання була 3-4 тис. грн (3 випадки з 8 інтерв’ю).

- Інші медіа можуть запропонувати навіть більшу оплату – 5, 8, 10 або ж навіть 15 тис грн. Такі кошти редакції готові платити за великі розслідування чи підготовку грантових проектів;

- Оплата за англомовні матеріали вища, ніж за україномовні. Наприклад, одне з опитаних нами медіа пропонує 1200 грн за матеріал українською мовою і 3000 грн за такий же обсяг англійською.

- Також оплати за комерційні матеріали є вищими (від 4-6 тис. грн до 15 тис. грн за нативну рекламу, 16 тис. грн. за таргетингову рекламу, відповідно до свідчень двох медіа).

Серед 37 регіональних медіа 27 (73%) вказали, що співпрацюють з фрілансерами. Середній рівень оплат за один матеріал - від 2 до 3 тис. грн – за завдання більшої складності, зокрема аналітичні та розслідувальні матеріали, а також відеоматеріали.

Водночас 22% редакцій платили більше, від 3 до 11 тис. грн (за великі грантові проекти).
Happy Monday втілили мою давню ідею, до якої у мене так і не дійшли руки (і вже й не дійдуть) - створили подкаст про фриланс. Називається «GIGантські можливості». Вони його записали з кількома партнерами, за грантові кошти.

Ведучий Денис Галич — фрилансер-диджитал-маркетолог. Серед гостей - директорка з маркетингу у Kabanchik.ua, засновник Freelancehunt, засновник агенції Etcetera на Upwork та інші.

Там 8 випусків, судячи з тем, розрахований на новачків, і в ньому багато про біржі та про Кабанчік. Я дуже скепично ставлюся до бірж, але оглядово послухаю, шо там. Особливо останній випуск, про фінансову грамотність.

Ось лінки на всі платформи.
знайомо 😆
Недавно ще раз переконалася, як добре працює, коли створюєш собі відповідні обставини, замість вмикання сили волі.

Зараз поясню. У мене давно є запит на те, щоб сповільнитися, але як це завжди буває, життя несеться, і одним бажанням це зробити важко. Завжди знаходяться справи, переписки, задачі, і однією усвідомленістю та силою волі темп життя не сповільниш.

Так от, я тричі на тиждень ходжу в зал - по понеділках, середах і п'ятницях. З тренеркою, тобто це не "коли прийдеш", а чітко визначений час. Півтора року ходила на 9:00, щоб максимально ефективно використовувати час.

Врешті це виглядало так: тричі на тиждень я зранку швидко збираю дитину в садок (веде її чоловік, але я маю вдягнути, зібрати й нагодувати), потім маю пів години, щоб сходити в душ, зібратися самій, взяти форму, купити дорогою води і встигнути в зал. Це завжди був мікро-стрес - бо якщо дитина довго не випихується з дому, я починаю нервувати. Ну і загалом це був експрес-ранок в стилі "встигнути все".

Ну а інші два будніх дні я відправляла її в садок, відразу ж сідала за ноут, і все неслося.

Нещодавно я перенесла ці тренування на 10:00. Наче незначна подія, але ось що це змінило. Тепер тричі на тиждень я спокійно, без нервів, збираю дитину, а потім лишаюся сама і маю годину часу до залу. Працювати немає сенсу, бо скоро виходити, а отже я маю внутрішній дозвіл на те, щоб це був час "чисто для себе". Я втикаю в телефон, або читаю книжку, дууууже повільно п'ю каву і займаюся нічим. Сьогодні зрозуміла, що ось же воно - те саме сповільнення, яке мені давно було потрібно.

Я прямо фізично відчула, як покращився психологічний стан від того, що я прибрала ці ранкові мікро-стреси і дала собі дозвіл на цю годину розслабленого втикання.

Але магія в тому, що якби не цей люфт, нічого б не вийшло. Якби я не ходила в ці дні в зал, робота вже неслася б, і просто так цю годину я б собі не дала.

І да, чи можу я сказати, що оця зайва година на день, яку я раніше хотіла використати по-максимуму, сильно вплинула на мою робочу продуктивність і встигання? Та взагалі ні, я її не відчула.

Про все це є книжка - "Не примушуй себе. Альтернатива силі волі" Бенджаміна Гарді. Тобто не сказати, що я цього раніше не знала. Але коли бачиш на практиці, як це працює, щоразу вражає.
У мене в стрічці ФБ усі шукають комунікаційників. І ніяк не можуть знайти - бо фахових спеціалістів не так багато і вони завжди зайняті, а у інших часто не вистачає скілів.

Якщо вам потрібно підтягнути знання з комунікацій, зверніть увагу на курс від агенції «UK comms». Це дружня мені агенція, бо я особисто знаю і поважаю засновницю, і вже кілька років з задоволенням спостерігаю, як потужно розвивається її проект.

Курс для комунікаційників, який вони розробили, називається «PR-компас». Спікери з Forbes, LIGA.net, «Суспільного», «ДТЕК Енерго», а ще у спікерах ексрадниця Залужного та радниця з комунікацій міністра освіти і науки!

✔️14 спікерів;
✔️максимум практики
✔️ 6 субот кожного тижня, починаючи з 28.09
✔️ офлайн (у Києві) та онлайн з будь-якої точки світу

У програмі:
- стратегія, планування та бюджетування комунікацій;
- робота з медіа;
- ефективні тексти та візуали;
- публічні виступи;
- етична та кризова комунікація і багато іншого.

А ще до 1 вересня діє знижка 15%. Деталі та реєстрація тут.

пост #направахреклами
Український інститут книги оголосив цей тиждень - тижнем читання нонфіку.

З моїх 67 прочитаних у цьому році книжок нонфікшену лише 7, і то більшість з них - це охудожнений нон-фікшен (типу "Освіченої").

Але свій внесок у український нон-фікшен я зробила іншим чином - написала його ) У мого "Фрилансу здорової людини", до речі, непоганий рейтинг на Гудрідс - 4,48.

Принагідно УІК записав зі мною подкаст про цю книжку, та про фриланс. Записували трохи раніше, але відео вийшло зараз. Можете подивитися\послухати ось за цим лінком. Таких інтерв'ю буде багато, ціла серія, ось тизер подкасту, з переліком учасників.

Ця книжка про фриланс вийшла минулого року у Віваті. Купити її можна ось тут (надрукували вже другий наклад! бо перший швидко розлетівся 🥰).
А отут в Абук - є аудіоверсія.

А ще УІК зробив каталог “Український нонфік 2023-2024”. Там понад 300 назв нових українських нонфікш-видань, згруповані по темах: мистецтво, російсько-українська війна, історія, наука тощо. Можна погортати, відкрити для себе нові книжки і здивуватися, скільки всього навидавали і понаписували ) Ось лінк на каталог.

Принагідно - розкажіть про свої стосунки з нон-фікшеном. Любите? Читаєте?
Влітку я вже тут розповідала про безкоштовний інтенсив з маркетингу від 6037 by Genesis. Якщо тоді пропустили, або не встигли податися, зверніть увагу, що вони запускають ще один такий самий Creative Bootcamp.

Це інтенсив з маркетингу, з можливістю отримати job offer в найбільшу IT продуктову компанію. Триває два тижні, і він повністю безкоштовний - бо таким чином компанія шукає собі фахівців та розвиває ринок.

В рамках інтенсиву спеціалісти компанії занурять вас у специфіку перформанс-маркетингу в продуктовому IT та дадуть можливість протестувати власні ідеї на реальних продуктах.

Чому навчать:
— аналізувати ринок;
— будувати гіпотези для тестування креативів;
— ставити тз дизайнерам;
— надавати фідбек команді;
— робити висновки відповідно до метрик після запуску.

Як це відбувається:
— 2 тижні навчання: тиждень теорії та тиждень практики;
— 2 години на день в форматі онлайн з 18:00-20:00;
— one-to-one та регулярний зворотній зв’язок від менторів.

Дедлайн реєстрації: 20 вересня 2024

Зареєструватися можна ось тут.

пост #направахреклами
Якщо хочете писати довколанаукові колонки для журналу "Куншт", пишіть сюди
Ну, зате чесно 😀
HTML Embed Code:
2024/10/07 01:17:26
Back to Top