TG Telegram Group Link
Channel: Фрілансер UA
Back to Bottom
Отже, виявляємо ознаки вигорання і боремося з ним підручними засобами.
🫣 Дорогі мої, вибачте за попередній допис. Коли планував, розташував усі слайди як треба. Повернувся з бойового, глянув — а вони перемішалися 🤯

Сподіваюся, ви таки розібралися, що до чого, бо інформація корисна.

Ще раз перепрошую.
Ох, боюся, що тут бракує не лише досвіду й портфоліо...
Схоже, недавно вийшла ще одна українська книжка про фріланс, конкретно — копірайтенг 😉

Анотація від видавця: "Віка Смерека пише тексти в команді Євгена Клопотенка, а до цього близько 5 років працювала на фрілансі. Авторка обіцяє, що в книжці не буде сухої теорії (бо для цього є інші книжки). Але буде багато життєвих історій, конкретних прикладів і трохи жартів.

Ви дізнаєтеся, як вона шукала перших замовників, що їм писала і чим виділялася серед тисяч інших копірайтерів аби отримати роботу. "Ой, копірайтинг!" — це концентрат її досвіду. Або ж курс копірайтингу на 192 сторінках.

Книжка складається з двох частин:
Перша — про те, як працювати копірайтером, як шукати замовників та комунікувати з ними і з чого складається особистий бренд копірайтера. (Інколи, навіть з чипсів та мемів).
Друга — збірка порад, лайфхаків та вправ, які допоможуть копірайтерам писати прості та змістовні тексти. (Навіть коли зовсім не пишеться і здається, що у всіх тексти кращі, ніж у тебе).

Книжка підходить:
- Копірайтерам на фрілансі (чи в команді).
- SMM-никам та всім, хто працює з текстами для соцмереж.
- Тим, хто хоче навчитися писати".

Мої 5 копійок: Видавець дає почитати уривок на кілька сторінок. Нічого особливого я там не побачив, тож можу констатувати, що авторка не впоралася з головним завданням копірайтера: з перших рядків заволодіти увагою читача. Я книжки з таким початком не купив би. А ви?
Загалом підприємницька діяльність без держреєстрації у нас заборонена. Але є фрілансери, які працюють на підставі цивільно-правових договорів. Наче проходило без проблем.

Чим же відрізняються трудовий і цивільно-правовий договори

Трудовий договір

Це угода між найманим працівником і роботодавцем, яким може бути компанія, ФОП і навіть фізична особа, яка наймає водія або няню.

За трудовим договором працівник зобов’язується виконувати роботу, зазначену в договорі, а роботодавець – виплачувати за це заробітну плату й забезпечувати гідні й безпечні умови праці, передбачені законодавством про працю. Фахівцеві мають надати робоче місце, обладнання, засоби індивідуального захисту тощо.

Трудовий договір регулює процес виконання роботи за певною спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, а також вимагає дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку.

З одного боку, найманий працівник залежить від роботодавця. Якщо ви хочете взяти відпустку, залишитися вдома за сімейними обставинами, піти до лікаря протягом робочого дня – маєте отримати дозвіл керівника.

З іншого – працівник має низку соціальних і трудових гарантій:

регулярна оплата праці – щонайменше двічі на місяць;
нормований робочий час;
лікарняні;
оплачувані вихідні й відпустки;
захист від незаконного звільнення тощо

Цивільно-правовий договір

За цивільно-правовим договором (угодою) немає роботодавців і працівників. Є виконавець, який зобов’язується зробити певну роботу або надати послугу, і замовник, який приймає роботу й оплачує її.

Такі взаємовідносини можуть укладатися між будь-якими юридичними або фізичними особами і регулюються Цивільним кодексом України. На них не поширюється дія трудового законодавства.

Предметом договору є кінцевий результат, а не процес його досягнення. Обидві сторони – незалежні й рівноправні. Замовник не має піклуватися про умови праці, надавати робоче місце й обладнання, оплачувати лікарняні. Виконавець самостійно організовує роботу і відповідає за її вчасне виконання.

Розмір винагороди й термін оплати визначаються угодою сторін, а не законодавством.

Зазвичай цивільно-правовий договір укладається для виконання разових, а не систематичних робіт.
Уже не раз казав і вам, і собі, що треба навчитися відмовляти. У деяких випадках в мене це виходить. Але зараз є така категорія людей, які називаються побратими. Їм я поки що відмовляти не навчився, і вже вдруге постраждав. Позичив гроші, одному торік, другому цього року. Поки я на виїздах, один комісувався, другий перевівся до іншої частини. Обоє на дзвінки не відповідають, грошей не повертають.

Поет Ігор Мітров написав недавно, що з військовими в нього особлива взаємна довіра, коли через кілька днів знайомства можна вже позичати гроші й не сумніватися, що поверне.

Ігоре, у мене не так((
🤔 Чи може військовий бути ФОП і вести підприємницьку діяльність?
Ми часто чуємо це питання, коли проводимо конкурсні програми для ветеранських бізнесів. Ветерани, чинні військові, не певні чи можуть займатись власною справою під час служби. Тож розберемо у деталях.

У Законі «Про військовий обов’язок і військову службу» немає прямої заборони вести підприємницьку діяльність військовослужбовцям. Якщо військові не займаються підприємництвом в період мобілізації, то таким ФОП не нараховують податки та збори.

Проте це стосується не усіх. Заборонено займатись сумісною діяльністю усім військовим посадовим особам ЗСУ. Незалежно від того чи вони були призвані, чи підписали контракт.

Військовими посадовими особами є ті, які працюють на штатних посадах, котрі пов’язані з:
▶️ виконанням організаційно-розпорядчих обов’язків – це керівництво колективом чи ділянкою роботи
▶️ адміністративно-господарською роботою – це управління або розпоряджання майном

Отже, підприємницька діяльність:
заборонена для військових посад ЗСУ, наприклад, командир роти чи його заступник
дозволена для усіх, хто не є військовими посадовими особами ЗСУ

🔗 Якщо ви не певні чи можете вести підприємницьку діяльність або потребуєте юридичної консультації, у будь-який час звертайтесь до Українського ветеранського фонду Мінветеранів. Залишайте запит за посиланням: https://veteranfund.com.ua/legal_consultations/
Які ляпи дезігнера ви тут бачите?
Пишіть👇👇👇
Воркшоп від авторки Марії Титаренко й перекладача Миколи Климчука

Письменниця, членкиня PEN Ukraine, есеїстка, журналістка, медіадослідниця Марія Титаренко та перекладач, технічний редактор видавництва "Лабораторія" Микола Климчук у рамках програми Kyiv Book Weekend проллють світло на те, як покращити свої творчі навички.

14:00, 9 грудня 2023

📍МВЦ, Броварський проспект, 15, Київ
Михайло Федоров оголосив про наміри створити в Україні платформу фрилансерів на зразок Upwork. За задумом новий онлайн-ресурс має обʼєднати фахівців IT-індустрії та залучати іноземних клієнтів під гарантії держави.

В Україні є чимало IT-фахівців та компаній, які давно співпрацюють з платформою Upwork і знаходять там нових клієнтів. DOU поспілкувалися з деякими з них і дізнались, як фахівці ставляться до ініціативи Мінцифри і яким бачать схожий проєкт в Україні.

Напишіть і ви в коментарях, що думаєте про цю ініціативу
👇👇👇
Фрілансер UA
Які ляпи дезігнера ви тут бачите? Пишіть👇👇👇
Так, я мав на увазі саме піраміди й бедуїна. Ну добре, бедуїна якось могло занести... Але, думаю, більшість випускників школи знає, що пустеля Каракум — у Туркменістані. Принаймні в Центральній Азії. А піраміди — це Єгипет.

А по ходу озвалися ще й справжні фахівці, і підказали, що тіні там неправильні!

І ще нам сказали, що Каракум пишеться разом. Але це не точно. Можливі варіанти.

Дякую всім за участь!
👩🏻‍💻Projector Foundation спільно з ЄС проводить набір на безоплатне навчання для жінок-переселенок в Україні та за кордоном

Встигни подати заявку на навчання за 5 напрямками:
• Golang Beginning
• UX design
• QA Engineer
• Pyton
• Mobile Apps Design

👉🏻Деталі https://www.prjctrfoundation.com/project-eu

🙌🏻 Для кого можливість?
У конкурсі можуть взяти участь безробітні переселенки та жінки-ВПО старші 18 років.

🔔 Дедлайн подачі заявок: 6 грудня 2023 року

Навчання — за фінансової підтримки ЄС та інформаційної підтримки Мінекономіки України
Як фрилансеру створити власну маркетингову агенцію? Дізнайтеся на безплатному вебінарі від Академії SendPulse!

На вебінарі розглянемо:

🔹З чого почати побудову агенції.
🔹Успіхи та невдачі на шляху побудови своєї справи.
🔹Калькулятор для декомпозиції бізнес-моделі та приклад комерційної пропозиції.

Дата і час: 7 грудня о 15:00

🎙Спікер: Макс Возненко, власник агенції Fish Digital, яка надала послуги комплексного маркетингу більш ніж 200 клієнтам за 5 років діяльності.

Реєструйтеся, щоб здобути нові знання та отримати сертифікат учасника вебінару. Участь безплатна!
Digital Nomad Index — рейтинг країн, які запровадили спеціальні візові програми для фрілансерів і дистанційних працівників. Рейтинг укладають за сукупністю кількох показників.

Цього року верхню сходинку посіла Іспанія.

Я ж наведу вам список 10 країн з найнижчою вартістю життя на місяць (у євро):

Шрі-Ланка 404
Колумбія 439
Еквадор 489
ПАР 505
Бразилія 523
Сакартвело 566
Чорногорія 586
Мексика 587
Кабо-Верде 606
Угорщина 627

Нагадаю, що найкращим містом для цифрових номадів визнали столицю Португалії Лісабон. А візові програми для фрілансерів існують також у: Малайзії, Іспанії, Греції і багатьох інших країнах. Про це та багато іншого ви можете дізнатися з нашого ютуб-каналу. Підписуйтеся!
HTML Embed Code:
2024/05/31 23:27:43
Back to Top