TG Telegram Group Link
Channel: 🌻Довженко-Центр : Dovzhenko Centre🌻
Back to Bottom
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Сьогодні своє 87-річчя відзначає живий класик української анімації, режисер і художник Євген Сивокінь
88 років тому в цей день народився видатний режисер, оператор і сценарист, один із найпомітніших митців українського кінематографічного канону — Юрій Герасимович Іллєнко.

Ділимося з вами свіжим надходженням у колекцію Архіву Довженко-Центру — серією залаштункових фотографій зі зйомок “Білого птаха з чорною ознакою” (1971).

На знімках крім самого Юрія Іллєнка можна впізнати оператора Вілена Калюту, акторів Івана Миколайчука, Ларису Кадочникову, Богдана Ступку.
ЕКСКУРСІЯ В МУЗЕЙНІ ФОНДИ 

У Міжнародний день музеїв ми готуємо для вас дещо особливе. Уперше фонди Музею кіно будуть відкриті для публіки. Головний мистецтвознавець Музею кіно Марина Скирда проведе всіх охочих Студійним фондом, у якому було підготовлено цікаву добірку зі старої кінотехніки, реквізиту зі зйомок знакових фільмів, нагород, афіш та інших унікальних свідчень тривалого процесу формування, життя і поступу українського кінематографа. 

Цьогоріч Музей помітно поповнився новими надходженнями, які ще жодного разу не були представлені публіці.

Перша екскурсія відбудеться 18 травня о 15:00. Зареєструватися на неї можна за ось цим посиланням.

Будемо раді кожному і кожній!
Довженко-Центр продовжує свою активну співпрацю з Центром сучасної культури у Дніпрі. Сьогодні ми радо анонсуємо відразу дві події на 16 травня і чекаємо на вас там!

О 17:00 керівниця Музею кіно Довженко-Центру Олена Гончарук проведе екскурсію виставкою “Ріка кричала, вила, як поранений звір”.

О 18:00 в рамках серії показів “Я не люблю природи, якою вона є” подивимось іще один шедевр українського неігрового авангарду — “Навесні” (1926) Михаїла Кауфмана. Залюблена весняна ліричність, змішана з урбаністичними кіноківськими експериментами; ніжна листівка кохання Місту, створена руками одного з найбільш новаторських кіномитців свого часу. На показ також завітає Олена Гончарук.

Вхід на обидві події вільний, кінопоказ — за попередньою реєстрацією. Приходьте!
Про історію української анімації розповість кінознавець Довженко-Центру Олег Оліфер. Лекція відбудеться 19 травня о 12:00 в приміщенні кінотеатру KINO42.

На ній дізнаємося хто був дідусем української анімації, пройдемо заплутаними стежками її історії, зупинимося на найяскравіших персоналіях і спробуємо витворити спільне уявлення про те, яке місце в світовому кінематографі зайняло непересічне явище української анімації. Усе це на прикладі збережених Довженко-Центром картин.

Квитки за посиланням. А скориставшись нашим промокодом “dovzhenko” ви можете отримати додаткову знижку. Запрошуємо!

Про лектора:
Олег Оліфер — кінознавець, комунікаційник. Спеціалізується на дослідженні української анімації та втрачених українських фільмів. Співкуратор ретроспектив української анімації на міжнародних та українських майданчиках (Slovenska kinoteka, КІНО42, StopTrik, LINOLEUM).
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
23-26 травня до Дня Києва в кінотеатрі «Жовтень» відбудеться фестиваль-подорож КИЇВКІНОФЕСТ. Насичена кінопрограма, у створенні якої взяв участь Довженко-Центр, проведе вулицями улюбленого міста в класичних і сучасних фільмах, від 1928 року до сьогодення.

Окрім того, на гостей КИЇВКІНОФЕСТУ очікує Лекторій, Виставка, Ярмарок та Базар кіноплакатів. Детальніше про програму на сайті «Жовтня».

Офіційні партнери фестивалю: Довженко-Центр та культурно-благодійний захід Неречизм. Інформаційний партнер фестивалю – Київстар ТБ.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Всі сьогодні встигли свої вишиті сорочки вигуляти?🤭

Вавилон ХХ (1979), реж. Іван Миколайчук
Якими є найбільші виклики для українських музеїв, виставкових просторів і дослідницьких установ зараз?

👉 До Міжнародного дня музеїв ми поспілкувалося з керівницями музеїв про роботу в часі війни.
HTML Embed Code:
2024/05/21 06:20:12
Back to Top