TG Telegram Group Link
Channel: Ціна держави
Back to Bottom
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Ціна держави
Як митниця кошмарить бізнес Зараз вичитуємо сценарій для чергового бомбового відео. Розповімо як податкова та митниця знищують український бізнес. Шоб не бути голослівними нам потрібні були дані і статистика, аби свої гіпотези / тези підтвердити розрахунками.…
Факт №2 як митниця працює неефективно та нищить бізнес
Ми, завдяки результатам депутатського звернення Ярослава Юрчишина (подавайтесь на стажування до нього), проаналізували ефективність широкого застосування митницею дискреційного права "сумніватися" у заявлених митних вартостях.

Аналіз показав, що всі додаткові суми, нараховані в результаті таких процедур, становлять лише незначну частку загальних митних зборів. Так, у 2022 році коригування митної вартості, здійснені за ініціативою митниці, забезпечили додатково лише 0,04% від загальних митних зборів.

Тобто порушення бізнесом визначення митної вартості додали до бюджету лише 0,04% додаткових надходжень до бюджету.

Ще є питання до ефективності митниці, яка лише кошмарить бізнес?

Про це все буде у нашому новому відео через тиждень.

📩 Підписуйся на "Ціну держави"
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
❗️💰Країни G7 домовились виділити Україні кредит на суму $50 млрд до кінця 2024 року за рахунок прибутків від російських активів, повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн
https://hottg.com/epravda/7671

Не дарма син адміна свого часу поспілкувався у 17 школі Ірпеня (нині "Ірпінський академічний ліцей "Мрія") з пані Урсулою (є фотопідтвердження). 🤝💪

📩 Підписуйся на "Ціну держави"
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
💩А что случілось?

@costukraine
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Камін-аут експертів Центру економічної стратегії, що вони працюють проти українського бізнесу та економіки

Коли ви питали "а хто такі афілійовані експерти з Мінфіном", ну ось вам підтвердження.

Дискусія під постом Антона Швеця, одного з лідерів "Демократичної Сокири", який підтримав спільну з "Останнім Капіталістом" петицію про перегляд національної стратегії доходів, що вб'є економіку України.

ЦЕС, який є офіційно незалежним аналітичним центром (think tank) фактично перетворився на PR-контору, яка "інформаційно підтримує" усі ініціативи Мінфіну (і не лише - про це буде згодом).

Їхній економіст каже, що "спрощенка є однією з фундаментальних перешкод для зростання інвестицій та кредитування у ряді галузей". Тобто не відсутність верховенства права (захист приватної власності), не презумпція винуватості платника податків (ЦЕС відмовився підтримати спільну з Останнім Капіталістом відповідну петицію до Президента - ми такі набрали голоси та її результати лягли до програми реформ), а нещасна спрощенка.

Ну чого чекати від PR-контори профільного міністерства (що мріє знищити спрощенку)?

@costukraine
Я вже неодноразово писав про Національну стратегію доходів. А точніше про її відсутність. Нема стратегії, є меморандум про наміри, пустий як барабан. Але під цей барабан нам видадуть розширення прав фіскалів, які і так можуть все, що завгодно. Простими словами: реформи пишуться лише на папері і для галочки, а гайки поступово закручуються.

Я не згодний на всі 100% з пропозиціями і зауваженнями зазначеними в петиції, але тим не менш я вважаю, що стратегію потрібно ПЕРЕРОБИТИ. Бо вона повинна бути комплексною. Цю стратегію прийняли в свинячий голос, перед Новим Роком, просто щоб відвзвітувати, що маяк МВФ виконано. Але по факту Нацстратегія не про зростання доходів, а про те як виконати забаганки Гетьманцева та Сокура, щоб вони і далі займалися корупцією в Податковій, а ми за все це сплачували.

Можливо нам і треба щось робити зі спрощеною системою, але чи хтось оцінив як це вплине на зайнятість населення? В нас не найпростіша ситуація з соціальної температурою, якщо дипломатично казати. Яким буде рух у тінь? Чи є у самозайнятих ресурс для маневрів? І загалом, якщо проблема в тому що спрощену систему використовують для оптимізації, то може розібратися не з спрощеною системою, а з оптимізаторами? Але чогось оптимізаторів не чіпають.

Коротко про вимоги в петиції:
- прибрати пункт про наділення фіскалів повноваженнями судової та правоохоронної системи;
- направити Нацстратегію на зменшення дискреційних можливостей для фіскалів, а не навпаки (якщо їх збільшити, буде більше способів щось вкрасти);
- привести Нацстратегію у відповідність до міжнародних стандартів податкового обліку.

Нам потрібно, щоб економіка зросла, а не самоліквідувалася. Нам потрібна стратегія, а не список забаганок ощипувачів гусєй. Та й ми не гусі. Тому поки є можливість щось змінювати, раджу це зробити. Там залишилось всього 6к голосів, думаю, впораємось. Даю посилання ще раз, переходьте, це займе буквально 5 хвилин вашого часу.

https://bit.ly/45juSC1
Ціна держави
Камін-аут експертів Центру економічної стратегії, що вони працюють проти українського бізнесу та економіки Коли ви питали "а хто такі афілійовані експерти з Мінфіном", ну ось вам підтвердження. Дискусія під постом Антона Швеця, одного з лідерів "Демократичної…
Поспілкувалися з економістом ЦЕС по економічним питанням

Скоро буде камін-аут від нас: як ми щиро просували ЦЕС в ТГ, бо наївно вірили, що це сприяє поширенню ідей економічної свободи (спойлер - адмін був ідіотом)

А ви поки можете підтримати голосом петицію про перегляд Нацсдоху та поширити заклик серед знайомих, друзів (бо ЦЕС отримує гроші завдяки Мінфіну на підтримку шкідливих ідей Мінфіну): https://petition.kmu.gov.ua/petitions/6286

@costukraine
🌾📉Через несприятливі погодні умови USDA знизило прогноз виробництва пшениці в Україні

Так, виробництво зернової скоротиться:

в Україні — на 1,5 млн т до 19,5 млн т через спекотні та посушливі погодні умови;
на росії — на 5 млн т до 83 млн т через спеку та травневі морози.

Також аналітики зменшили прогноз експорту української пшениці до 13 млн т (-1 млн т), прогноз кінцевих запасів — 0,96 млн т (-0,1 млн т).

Врожай пшениці у США передбачається на рівні 51,02 млн т (+0,46 млн т); експорт — 21,77 млн т (+0,68); кінцеві запаси — 20,64 млн т (-0,21 млн т).

Виробництво пшениці в Китаї у 2024/25 МР очікується на рівні 140 млн т, імпорт — 11 млн т, кінцеві запаси — 132,51 млн т (-0,1 млн т).

Це все безпосередньо вплине на наш експорт, а відповідно і на валютні надходження з курсом гривні (не в кращий бік).

📩 Підписуйся на "Ціну держави"
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Ціна держави
🇪🇺4,2 млн українців під тимчасовим захистом у країнах ЄС - Євростат Станом на 30 квітня 2024 року 4 198 490 негромадян ЄС, які втекли з України внаслідок російської агресії проти України мали статус тимчасового захисту в ЄС. Станом на кінець квітня 2024…
🚞Близько 1,5% українців виїхали та не повернулися у 2024 році - Opendatabot

Понад 7,8 млн перетинів кордону українцями зафіксувала Державна прикордонна служба за перші 4 місяці 2024 року. Загалом громадяни стали виїжджати за кордон на 10% рідше.. Близько 69 тис. осіб виїхали та не повернулися.

Загалом цьогоріч кількість тих, хто не повернувся, дещо зросла у порівнянні до минулого року — тоді не повернулося 62 тисячі українців.

Для порівняння, за весь минулий рік з України виїхало 14,1 млн українців. З них лише 142 тис. залишилися закордоном. Це у 15 разів менше, ніж у перший рік повномасштабної війни.

Варто зазначити, що різниця між тими, хто виїхав та заїхав в Україну не дає точного розуміння щодо кількості людей, які емігрували.

Ці дані побічним чином підтверджують тезу про те, що скорочення отримувачів тимчасового захисту в ЄС, про що ми писали, на 13 005 радше говорить не про повернення в Україну, а про подальшу міграцію до Північної Америки, наприклад.

📩 Підписуйся на "Ціну держави"
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
⚖️Про ризики “клубу білого бізнесу” та презумпцію невинуватості

12 червня податковий комітет підтримав до другого читання законопроект №11084, яким пропонується встановити критерії щодо виокремлення найбільш доброчесних платників податків та надання їм певних преференцій у взаємодії з податковою службою. З огляду на ідею законопроекту, він отримав скорочену назву - про клуб білого бізнесу.

🔹Можливість отримання персонального “комплаєнс-менеджера” чи “податкової няні”, яка допоможе підприємцям розібратись у всіх перипетіях українського податкового законодавства та запобігти штрафам, дуже позитивно сприймається бізнесом.

Єдине, що викликало застереження - це критерії доброчесності, які пропонується встановити для “клубу білого бізнесу”.

🔹Деякі із запропонованих критеріїв клубу білого бізнесу вже реалізовано: усі компанії, які мають низький рівень сплати податку на додану вартість, заробітну плату менше двох мінімальних заробітних плат або незначну кількість працівників, підпадають під прискіпливий контроль з боку податкової служби та зупинку реєстрації податкових накладних. Після зупинки реєстрації податкових накладних бізнес очікує збір документів для надання пояснень регіональній комісії з розблокування або звернення до суду.

🔹Саме ця дискримінація бізнесу за рівнем сплати податків, розміром заробітної плати, а не фаховою оцінкою податкових ризиків породжує недовіру бізнесу до контролюючих органів та й до самої Національній стратегії доходів.

🔹В Україні ще у лютому 2018 року було проведено незалежну оцінку процесу адміністрування податків TADAT (the Tax Administration Diagnostic Assessment Tool).

За результатами оцінки TADAT була розроблена Концепція реформи Державної фіскальної служби України та План дій з реформи податкової та митниці, який був затверджений урядом у 2019 році. Більшість із запланованих заходів (всього було визначено 55) залишаються невиконаними до сьогоднішнього дня, а по багатьох напрямах маємо зовсім протилежний до очікуваного результат.

🔹95% бізнесу не зможуть досягти встановлених критеріїв доброчесності і автоматично підпадатимуть у категорію потенційних порушників, не членів “клубу білого бізнесу”.

🔹У разі прийняття народними депутатами цього законопроекту, у Податковому кодексі України буде “зацементовано” презумпцію винуватості біля 90% бізнесу та статус “ризикового” платника податків. При цьому питання реформування податкової служби, з урахуванням рекомендацій міжнародних експертів, будуть знову відкладені на невизначений час.

Докладніше у статті асоційованого експерта CASE Україна Мирослава Лаби:

❗️Ця публікація підготовлена ГО «Кейс Україна» за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства».

📩 Підписуйся на "Ціну держави"
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Ціна держави
⚖️Про ризики “клубу білого бізнесу” та презумпцію невинуватості 12 червня податковий комітет підтримав до другого читання законопроект №11084, яким пропонується встановити критерії щодо виокремлення найбільш доброчесних платників податків та надання їм певних…
Це повний абсурд. Якщо у вас невеличка пилорама, яка обробляє деревину для будівельних робіт, і має 10-15 працівників. Має оборот 15-20 млн грн на рік і приносить власникові чистий прибуток у 10%, з яких він реінвестує в амортизацію розширення виробництва тощо.

Так ось для Гетманцева і ко цей бізнес вважатиметься "не білим", тому що обороти невеликі і зарплати охоронця, прибиральниці і вантажника не є високими.

І цей підприємець автоматично потрапляє до категорії злочинців, ухилянтів від сплати податків, бариг тощо. Хоча, як ми писали, в Україні 99,75% бізнесів сплачують податки добровільно.

Ідея Гетманцева (вже у стадії законопроекту) матиме позитивний вплив невелику частку бізнесу:

Перша група (близько 2% компаній) - це ті, хто вже сьогодні сплачує високі податки і ймовірно, задовольняє всі критерії “клубу білого бізнесу”, – вони отримають заслужене визнання у суспільстві і, можливо, більш лояльне ставлення з боку контролюючих органів.

Друга група (2-3% компаній) - ті, хто шляхом незначного збільшенням рівня сплати податків (переплатами) або/та управлінських рішень щодо зміни основного виду діяльності чи місця реєстрації, зможуть досягти необхідного рівня середньогалузевих показників. Як і перша група, вони отримають визнання та кращий сервіс.

Третя група (до 0,1%) - це компанії, які можуть свідомо ухилятись від сплати податків (по акцизному збору, рентних платежах), мати значні тіньові обороти, однак за рахунок збільшення сплати трьох основних податків досягти критеріїв доброчесності та отримати законний імунітет від податкових перевірок. Для прикладу, Винниківська тютюнова фабрика декларує своє сумлінне ставлення до сплати податків, хоча у Бюро економічної безпеки є обґрунтовані сумніви щодо цих заяв компанії.

📩 Підписуйся на "Ціну держави"
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Pepsi зкурвилась, Coca-Cola йде слідом...

Що лишається українським споживачам? Пити "Живчик", "Поляну Квасову", лимонади...

@costukraine
⚡️Взимку українцям можуть давати світло по 5-6 годин на день. Як до цього приготуватися?

Про це в ефірі Business Breakfast повідомив генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко: "Якщо відповідати на запитання: шість-п'ять годин світла для споживачів на день - це досить реально, але я думаю, що може бути краще. Це залежить від того, скільки ми відновимо. Тому за прогнозом на зиму: я вважаю, що потрібно готуватися, виходячи з того, що буде 5-6 годин на день. Але наприкінці серпня потрібно буде оновити прогноз".

Взимку пік споживання електроенергії ще більший, ніж улітку. Генераційний дефіцит може становити 30-35%.

Як до цього підготуватися на особистому рівні?
Ділимося лайфхаком, щоб не за всі гроші світу купити переносну зарядну станцію достатньої ємності і яка швидко заряджається.
1) треба моніторити німецький Ebay
2) дистриб'юторів, або самі офіційні представництва Bluetti
3) чому вони? Це Ecoflow на мінімалках. Достатня якість з надійністю не за всі гроші.
4) шукати станції зі статусом Refurbished / Renew Тобто це відновлені, відремонтовані. Умовно вийшла з ладу батарея, її замінили і вона вже зі статусом "відновлена". Продається з суттєвою знижкою.

Ось приклад:
BLUETTI Powerstation EB240 з ємністю 2400Wh та потужністю 1000W. Цього достатньо, щоб цілий день працював холодильник, ноутбуки, гаджети і (якщо є) газовий котел.
Нова коштує - €1188, відновлена - €649

Або BLUETTI AC200P на 2000Wh/2000W за €899 + вона ще може заряджатися від сонячної панелі. З такою навіть мультиварку можна юзати.

Можна, звісно на китайській Alibaba знайти набагато дешевші аналоги ноунейм-виробників. Але ми КНРівський продукти не рекламуємо.

Доставка по Німеччині / ЄС безкоштовна. Оформлюєте адресу отримання на одне із відділень 📦Нової Пошти. Доставка такої штуки коштуватиме в районі 5000-6000 грн.

Розмитнення: мито 10% + 20% ПДВ на митну вартість. Так BLUETTI AC200P за €899 обійдеться у €1186,7 (€899*1.1 = €988,9; €988.9*1.2=€1186,7). Повна вартість: 58 тис. грн.

📩 Підписуйся на "Ціну держави"
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🧑🏻‍🦳Видатки на пенсії в ЄС становлять 12,9% ВВП у 2021

Євростат пише, що у 2021 на пенсії в країнах ЄС було витрачено €1 882 млрд, або 12,9% від ВВП. Хоча загальні пенсійні витрати зросли на 2,8% порівняно з 2020 роком, їхнє відношення до ВВП було на 0,7% нижчим, ніж у 2020, коли воно становило 13,6%.

Цей показник досяг піку в Греції - 16,4% ВВП, за нею йдуть Італія (16,3%), Австрія (15%) і Франція (14,9%).

На іншому кінці діапазону найнижчі показники спостерігалися в Ірландії (4,5% ВВП), Мальті (6,4%), Угорщині (7,0%) та Литві (7,1%).

У 2021 році 27,2% населення ЄС були одержувачами пенсій. Якщо розглядати різні категорії пенсій, то пенсії за віком були найбільшою категорією в ЄС, на яку припадало 79,9% усіх пенсійних видатків і 80,3% одержувачів. Пенсії у зв'язку з втратою годувальника були другою за величиною категорією, на яку припадало 12% видатків і 21,3% одержувачів, за ними йшли пенсії по інвалідності (7,9% видатків і 12,2% одержувачів) і пенсії по безробіттю (0,2% видатків і 0,1% одержувачів).

🇺🇦 Контекст України. У нас у 2023 році видатки Пенсійного фонду склали 11,5% ВВП. Можна сказати, що у нас ситуація краща (коротше, шах і мат, Ціна держави). Але якщо порівняти нас із сусідами, то зовсім різна картинка. Наприклад, Литва, яка мала (до повномасштабки) приблизно схожі з нами демографічні тенденції (еміграція, старіння населення, слабка імміграція) витрачає лише 7,1%.

Сусідня Польща, що витрачала 12% має набагато кращі демографічні умови (вища народжуваність, постійна імміграція з України, Білорусі та інших країн).

+ як ми казали неодноразово: якщо ми хочемо наздогнати наших сусідів за рівнем добробуту, то мусимо економічно зростати на 6-7% ВВП щорічно (протягом 30 років щонайменше). А для цього треба скорочувати видатки. В першу чергу видатки Пенсійного фонду.

Якщо ми хочемо далі мати розрив у добробуті і через 30 років лише наздогнати сьогоднішній рівень життя поляків чи литовців, то можна радіти, що у нас видатки ПФУ нижче середньоєвропейських.

📩 Підписуйся на "Ціну держави"
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🚀✈️У НАТО не погодили план фінансування на €40 млрд на рік на летальну і нелетальну допомогу для України

Союзники продовжать узгоджувати позицію з цього питання до саміту у Вашингтоні.

Віримо в найкраще - що погодять.

📩 Підписуйся на "Ціну держави"
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
⚖️ Чи не бажаєте прикупити тюрьму?
Один із улюбленіших каналів "Приватизація в Україні" анонсує аукціон з приватизації Південної виправної колонії, що має відбутися 25 червня. Будівлі колишньої установи виконання покарань, площа котрих складає 52 474 м², розташовані неподалік одеського іподрому і за 3 кілометри від моря. Стартова ціна об’єкту — 223,25 млн грн.

Колонія не функціонує з червня 2019 року. Відтоді територія занепадає, а держава щороку витрачає на її утримання більше 18 млн грн платників податків. Приватизація цього масштабного об'єкта дозволить залучити кошти на розбудову в'язничної інфраструктури і створити в Одесі новий сучасний простір.

Перший аукціон успішно проведено. Новим власником колишньої виправної колонії у Львові стала найбільша глобальна IT-компанія з українським корінням — 👨‍💻 SoftServe. Компанія планує звести на цій ділянці креативний кампус, де об'єднає частину офісів компанії. Також тут побудують школу, дитячий садок, об'єкти для відпочинку та спортивну інфраструктуру. За попередніми оцінками, для розбудови території SoftServe залучить близько 50 млн доларів, а реалізація проєкту триватиме 5-6 років.

Загалом в рамках приватизації в'язниць виставлено 35 непрацюючих виправних закладів, що перебувають у «законсервованому» стані.

70% надходжень
від продажу буде спрямовано на розбудову нової в‘язничної інфраструктури, яка відповідатиме європейським стандартам.

Треба все що можна приватизувати.

📩 Підписуйся на "Ціну держави"
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🗺 Друзі, до вашої уваги добірка українських каналів авторства патріотичних та свідомих однодумців, яким ніколи не какаяразніца, а Україна завжди - Понад Усе. Єднаймося!

🇺🇦
Історія України - крутезний канал про справжню історію України, яку зобов'язані знати всі.
🇺🇦
Оперативний ЗСУ - мілітарний ресурс №1. Не хайпом, а ділом!
🇺🇦Анатолій Штірліц - полковник ЗСУ, журналіст та військовий блогер.
🇺🇦Український Наступ — палим руzню з 2014. Не зупиняємось.
🇺🇦Андрій Смолій - політичний екcперт: український погляд на світ та боротьба з руzкім міром.
🇺🇦Євген Вольнов — славнозвісний майор Чернобаєв, від якого волають кацапські мамки.
🇺🇦Фашик Донецький - тут роспропаганду помножують на нуль.
🇺🇦ЗСУ. Війна з окупантами - аналітика і новини про війну.
🔉Чому тривога?🚨 лише достовірна інформація про причини повітряної тривоги!
🇺🇦Радикальня - взлом кацапів, пранки та українофільство.
🇺🇦Спротив Маріуполя - боротьба маріупольців в окупації.
🇺🇦Територія права - юридичний канал зрозумілою мовою.
🇺🇦Міністерство бізнесу - ненудне медіа про бізнес, стартапи, економіку та гроші.
🇺🇦ПЕТРУШЕВСЬКИЙ - веселий ведучий хіт-параду зашкварів.
🇺🇦РАША-ПА-РАША - твоя стрічка новин!
🇺🇦ГРОМ - препарація кацапні офіцером ЗСУ, аналітика навколополітичного простору, з гумором.
🇺🇦Україна Наживо - оперативні новини, моніторинг ракетних загроз.
🇺🇦Українці пишуть - найцікавіші думки українців зі всіх просторів мережі інтернет. Завжди з гумором!
🇺🇦UKRCHAN — українізація ваших інтернетів. Працюємо 24/7 🔪
🇺🇦KAPVEY — Тикай вату мордою у факти.
🇺🇦SPRAVDI - центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
🇺🇦Nachtigall - інформація - це зброя.
🇺🇦Алгоритм - ретранслятор новин із Reddit. Все найцікавіше.
🇺🇦Кінокраїна — про кіно, яке дійсно варто подивитись.
🇺🇦Lobby X - працевлаштовуємо задля прогресу і перемоги України.
🇺🇦Погляд Назара - офіцер ЗСУ Владислав Назаров.
🇺🇦Андрющенко.Time - офіційний канал не дуже офіційних думок про Маріуполь.
🇺🇦Олександр Радіч - філософія буття, лови кожну мить.
🇺🇦Max Gadyukin – бородата ненависть із мундштуком.
🇺🇦К'ю Ай - інтелектуальний журнал.
🇺🇦Березовий сік - Борислав Береза. Про українську та світову політику з іронією.
🇺🇦Сова UA - канал з крутими інсайдами, жорстокі кадри війни.
🇺🇦Ціна держави - все про економіку, ваші податки, підприємництво.
🇺🇦Вісник веселої русофобії - хороші новини для нас і погані для руzні.
🇺🇦Голос Криму - Українського!
⚓️БРАТЧУК - Голова Громадської ради при Одеській ОВА, речник УДА - Південь
🇺🇦ДрукАрмія - найефективніший процес, яким кожен з нас може допомогти ЗСУ.
🇺🇦Україна спортивна - вболіваємо за Україну на ЄВРО 2024.
🇺🇦Воїни України - слава нашим незламним воїнам!

⬇️В один клік підписатись на теку «Український телеграм» можна за посиланням нижче:
https://hottg.com/addlist/VADkvqZkWGI5YTBi

Підписуйтесь! Підтримуйте щиру істинно українську позицію! Слава Україні! Слава ЗСУ! Разом до перемоги! 🇺🇦⚔️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from Forbes Ukraine
🇪🇺Україні та Молдові погодили рамки переговорів про вступ до ЄС, повідомляє бельгійське головування в Раді Європейського Союзу.

Рішення послів Євросоюзу означає, що 25 червня відбудеться міжурядова конференція, яка дасть офіційний старт переговорам про вступ.
Інфляція за травень у 💩Кацапстані та в 🇺🇦Україні
Сьогодні Росстат опублікував дані про інфляцію за травень: 0,74% зростання цін у місячному вираженні та 8,3% - у річному. Хоча за іншими росіянськими підрахунками інфляція склала 9,9-11% у річному вимірі.

У нас же рівень річної інфляції склав 3,3%, а по відношенню до квітня 0,1%. Інфляція уже 3 місяці поспіль знаходиться нижче нижньої межі цільового діапазону НБУ.

Можна, звісно, увімкнути режим "зрадо..." (підставьте потрібні літери), але кожна десята відсотка, кожен відсоток різниці на нашу користь наближає нас до перемоги.

Так-так, тисячі дрібних порізів ведуть до смерті.

📩 Підписуйся на "Ціну держави"
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
HTML Embed Code:
2024/06/15 01:07:42
Back to Top