TG Telegram Group Link
Channel: МОНограм
Back to Bottom
🍏 Гарячі обіди для понад 90 тисяч дітей від ВПП ООН

Цього навчального року Всесвітня продовольча програма ООН (ВПП) допомогла українським школам забезпечити 5,6 млн гарячих обідів для приблизно 90 тис. учнів початкових класів. Програма охопила 13 областей із пріоритетом на прифронтові регіони.

ВПП бере на себе 30% вартості щоденних обідів у 673 школах: це дає змогу поліпшити якість харчування та заощадити кошти батькам. Протягом року ВПП виділила на це понад 66 млн гривень.

📌 Програму реалізують у межах урядової реформи шкільного харчування, започаткованої першою леді України Оленою Зеленською за підтримки МОН. Торік програма стартувала у 58 школах Київщини, а цьогоріч поширилася на всю країну.

💡 Також ВПП надає українцям харчові набори, грошову допомогу та сприяє розмінуванню земель для фермерів на Харківщині. А ще допомагала Україні в зерновій ініціативі Black Sea Grain Initiative та продовжує у Grain from Ukraine.

Дякуємо друзям України!
Масштабна модернізація: МОН підписало угоди про співпрацю з Бельгією та Німеччиною

На Міжнародній конференції з відновлення України, що тривала 11–12 червня в Берліні, освіту було визнано стратегічним напрямом для відбудови людського капіталу країни. МОН підписало угоди, що допоможуть забезпечити безперервну якісну освіту для наших дітей.

🇧🇪 Бельгія інвестує понад 21 млн євро у відбудову шкіл, ліцеїв та профтехів у Київській та Чернігівській областях. Також розширимо співпрацю з бельгійськими закладами та впровадимо перекваліфікацію для ветеранів, людей зі статусом ВПО, молоді та жінок.

🇩🇪 Німеччина виділяє 20,5 млн євро на створення в Україні Центрів професійної досконалості. Кошти підуть на оновлення інфраструктури профтехустанов, сучасне обладнання майстерень та нові навчальні програми.

🔵 Що планує МОН для відбудови людського капіталу: безпечну інфраструктуру для закладів усіх рівнів, гнучкі індивідуальні траєкторії та державні гранти у вищій освіті, модернізацію мережі університетів і наукових установ.

Із потужною підтримкою не лише відновимо, а й модернізуємо систему освіти — для розбудови інноваційної економіки майбутнього!
🧐 Як розрахувати свій конкурсний бал під час вступу?

За допомогою зручного онлайн-калькулятора.

Вступники можуть скористатися таким калькулятором на офіційному сайті вступної кампанії.

Інструкція:

1️⃣ Заповніть поля з балами вступних випробувань (НМТ/ЗНО) та відповідними коефіцієнтами для обраної спеціальності. Переглянути коефіцієнти можна в додатку 7 до Порядку прийому.

❗️ Для НМТ/ЗНО всіх років діють коефіцієнти 2024 року.

2️⃣ Якщо вступ передбачає творчий конкурс, то додатково заповнюєте поле «Вступне випробування 5» з відповідним коефіцієнтом із додатку 7.

3️⃣ Якщо вступаєте за напрямами аграрних наук, економіки та управління на основі НРК5 і складали або реєструвалися на БЄФВВ, заповнюйте поле «Вступне випробування 6» із ваговим коефіцієнтом 1.

4️⃣ Зазначте суму додаткових балів (якщо маєте такі):

▪️ від 0–10 — за успішне закінчення в рік вступу підготовчих курсів ЗВО для вступу до нього на спеціальності, яким надається особлива підтримка (додаток 6);

▪️ 10 — заповнюють призери та переможці чемпіонатів Європи та світу з олімпійських видів спорту (зокрема серед школярів), Всесвітньої гімназіади, чемпіонатів України (з олімпійських видів спорту) під час вступу на спеціальності Середня освіта (Фізична культура) та Фізична культура і спорт.

5️⃣ У наступних полях змініть значення коефіцієнтів (якщо потрібно):

▪️ регіональний коефіцієнт — якщо обраний ЗВО розташований у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській (1,07) або Дніпропетровській, Полтавській областях, а також Бучанському районі Київської області (1,04).

▪️ галузевий коефіцієнт — 1,02, якщо подаєте заяви з пріоритетностями 1 та 2 на спеціальності, яким надається особлива підтримка (додаток 6 до Порядку прийому).

6️⃣ Після заповнення всіх полів натискаєте «Розрахувати» — калькулятор видасть підсумковий конкурсний бал.

Користуйтеся 🦾

#вступ2024
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Заощадження електроенергії в закладах освіти: додаткові роз’яснення ⬇️

Через ворожі обстріли частину енергетичної інфраструктури України пошкоджено. Щоб стабілізувати її роботу, важливо відповідально споживати електроенергію.

🟡 МОН оприлюднило рекомендації для закладів освіти щодо заощадження електроенергії: йдеться про обмеження використання кондиціонерів і зовнішнього освітлення. Такі вимушені заходи закладено в розпорядженні КМУ.

Водночас у пріоритеті — безпека учасників освітнього процесу, зокрема з урахуванням особливостей його проведення. Саме тому важливо дотримуватися таких рекомендацій:

🔹 Під час підготовки та проведення НМТ, ЄВІ, ЄФВВ, ЄДКІ, інших масових екзаменаційних / тестових випробувань у приміщеннях зі значними скупченнями людей (зокрема вступників) встановлено винятки щодо обмеження використання кондиціонерів.

🔹 Постійна робота кондиціонерів і вентиляційного обладнання є обовʼязковою в укриттях закладів освіти, де перебувають діти, студенти, персонал і цивільні особи під час повітряних тривог.

🔹 Заклади освіти повинні забезпечувати безпеку освітнього середовища та дотримання санітарних норм. Зокрема, у теплу пору року доцільно проводити заняття з прочиненими вікнами в режимі провітрювання.

Важливо відповідально ставитися до енергозбереження, разом з тим гарантувати безпеку та належні умови для здобувачів освіти в межах наявних ресурсів і можливостей енергосистеми.
📊 МОН затвердило систему перезарахування оцінок із закордонних шкіл

Раніше школи не мали чітких шкал відповідності українських і закордонних оцінок. Тепер же робота вчителів дещо полегшиться, а батьки та учні будуть спокійні за свої результати!

🔹 Сутність нововведення
Шкала увідповіднила системи оцінювання різних країн та українську 12-бальну. Учні можуть перезараховувати оцінки зі спільних із країною перебування предметів. Решту предметів, таких як українська мова, література, історія, вони вивчають за модифікованими (скороченими) програмами та проходять оцінювання дистанційно.

🔹 Як це працює на практиці?
Якщо учень отримав оцінку добре з математики в Польщі, за нашою шкалою це — 8 балів. Якщо ж системи оцінювання відрізняються, рекомендовано виставляти оцінку на користь дитини. У таблиці представлено 25 країн, зокрема США, Німеччину, Польщу, Італію та Францію. Для решти випадків є загальна таблиця переведення оцінок.

🔹 Перспективи для учнів
Новації допоможуть безперебійно продовжити навчання в Україні після повернення. Учні можуть скласти річне оцінювання перед новим навчальним роком із перезарахуванням результатів із-за кордону.

➡️ Ознайомитися з рекомендаціями
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Приготуйтесь до початку подорожі у світ професійної освіти! 🚀

У першому випуску проєкту КоледжCheck перевіряємо Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу.

Співведучим Олександра та Лери Педан у цьому випуску стане смішний та дотепний TikTok-блогер Микола Мальчин 🥰. На які ж питання вони шукатимуть відповідь:

🫣Які професії можна опанувати в цьому коледжі?
🫨Чим він відрізняється від інших?
😳 Які інновації тут впроваджують?
🤔 Чи комфортні умови в гуртожитку?
🫢Які можливості стажування за кордоном та працевлаштування?

Ну і куди без фану? В цьому випуску на вас чекатиме справжній кулінарний батл між Лерою та Миколою. Хто з них відправиться “на балькон”, 📹дивіться у випуску.

Буде смачно!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
📣 Ще 7 шкільних укриттів отримають державне фінансування

У межах донабору МОН затвердило проєкти для отримання субвенції на капремонт і будівництво укриттів у школах.

Серед затверджених:
🔹 Миколаївська область — реконструкція протирадіаційного укриття і будівництво споруди цивільного захисту подвійного призначення.
🔹 Запорізька і Вінницька області — будівництво протирадіаційних укриттів.
🔹 Київська область — облаштування споруди цивільного захисту (укриття).
🔹 Сумська область — будівництво захисної споруди цивільного захисту.
🔹 Дніпропетровська область — капітальний ремонт протирадіаційного укриття.

Загальна вартість робіт становить 205,99 млн грн. Кошти виділять після рішення уряду про розподіл коштів із держбюджету до місцевих.

Нагадаємо, раніше уряд виділив кошти на ремонт і будівництво 50 шкільних укриттів. Громади щомісяця звітуватимуть про використання коштів та перебіг виконання робіт на платформі DREAM. Дані відкрито для громадськості.

📌 Громади, які не отримали субвенцію, можуть залучити фінансування від міжнародників через заявку на порталі DREAM. Інструкції та типові проєкти укриттів доступні на «Моїй Фортеці»: fortetsia.gov.ua/dream

Додаткові консультації — у чаті підтримки.

Створюємо надійний захист для учнів і вчителів! 🇺🇦
Пропозиції змін до Типової освітньої програми, які ми запропонували нещодавно, спричинили хвилю критики.

Тож вирішили пояснити додатково, чому зміни до програми не передбачають зменшення кількості годин і як за її допомогою зробити навчання гнучкішим ⬇️

Основне, що потрібно знати:

Проєкт Типової освітньої програми визначає мінімальну кількість годин для всіх освітніх галузей, яка:

1️⃣ відповідає мінімальному навантаженню в Державному стандарті базової середньої освіти;
2️⃣ не зменшена в жодній освітній галузі порівняно з чинною Типовою освітньою програмою.

У проєкті типового навчального плану виокремлено резерв годин для розподілу між різними освітніми галузями.

Докладніше — на слайдах.

Долучайтеся до громадського обговорення, яке триватиме до 20 червня. Пропозиції можна надсилати на e-mail: [email protected]
HTML Embed Code:
2024/06/15 22:01:57
Back to Top