TG Telegram Group Link
Channel: TEDxKyiv
Back to Bottom
Від викидання тіл в море, через випасання корів на кладовищі, до висилання трун в космос. ⚰️

Як ми прощалися з померлими впродовж своєї історії? 🧐 Всього за 5 хвилин ви дізнаєтеся відповідь. У відео наявні 🇺🇦 субтитри.

А ось і кілька цікавих фактів з відео 👇
💡 Виявлені перші поховання проводилися 120 тис років тому і здійснювалися над тілами порушників, аби не проводити над ними звичні обряди вшанування померлого.

💡 Кладовища виникли з появою міст і залежно від регіону розташовувалися то в курганах, то в катакомбах, то в некрополях. Вже в Середньовіччі на кладовищах часто проводилися ярмарки і інші події (через наявність розлогого місця просто неба). А фермери випасали худобу на кладовищах, бо вірили, що могильна трава робить молоко солодшим.🥛
💬 «Я піддався інстинкту долі — ідеї про те, що вроджені характеристики є визначальними для життєвого шляху людей, країн, релігій та культур. Це ідея про те, що речі такі, які вони є, і вже ніколи не зміняться», — саме так професор у галузі охорони здоров’я Ганс Рослінг колись помилявся щодо розвитку африканських країн.

Інстинкт долі можна і потрібно контролювати, аби не загрузнути в стереотипних уявленнях про світ.

Більше у новому матеріалі нашого Журналу.❤️‍🔥
​​Нова книга від Ukrainer вже на передпродажі 😍
Ви чекали? Бо ми — дуже.

Команда Ukraїner дослідила 30 національних спільнот, котрі мешкають на території України. Що ви знаєте, скажімо, про гагаузів чи приазовських греків? 🤔 У книзі «Ким ми є? Національні спільноти та корінні народи України» зібрано відповіді про ідентичність, побут та культуру, причини міграцій різних національних спільнот та корінних народів нашої країни.

Богдан Логвиненко, засновник Ukraїner, у 2017 виступав на сцені TEDxIvanoFrankivsk, коли проєкту був один рік. Відтоді відбулося чимало змін: «Ukraїner виріс з формату експедиційного проєкту до медіаорганізації. У нас з'явилася книга, серія сюжетів про національні спільноти та навіть повнометражний фільм. Збільшилася також команда: з того часу наша кількість зросла приблизно у 5 разів», — розповів Богдан в нещодавньому інтерв'ю для нашого Журналу.

Радіємо таким змінам та бажаємо Ukraїner і надалі крутих ідей та впевненого розвитку! 💛

А для вас залишаємо кілька лінків:
👉🏻 виступ Богдана Логвиненка та TEDxIvanoFrankivsk.
👉🏻 інтерв'ю з Богданом у нашому Журналі.
👉🏻 передпродаж книги «Ким ми є? Національні спільноти та корінні народи України».
​​Нові навички для нового року 🎄 частина 1

Поки ви подумки вже прощаєтеся з 2021-м, наша команда пропонує вам вчитися.

У стилі TEDxKyiv 😎

Ловіть першу частину нашої добірки про навички, які варто здобути вже зараз!

1️⃣ Позбувайтеся фільтрів

2022 рік, ми вважаємо, найкращий час, щоб поставити різноманіття у своєму житті на максимум. Розгортайте зошити та разом з нами вчіться відкриватися новим людям з інакшими ідеями та поглядами і долати прірви між людьми з протилежними позиціями.

«Ми віримо, що зобов'язані подолати розбіжності, щоб поважати цінності інших, не відмовляючись від своїх переконань,» — запевняє Джоан Блейдс.


2️⃣ Вмійте висловлюватися

Чи можу я бути проти нетактовних жартів друзів? Чи можу вказати на помилку керівнику чи керівниці або ж стати на підтримку непопулярних поглядів?

Психолог Адам Галінські радить не боятися розширювати так звану зону допустимої поведінки: «Якщо момент цього вимагає, будьте мамою-квочкою та просіть пораду. Майте переконливі докази та сильних союзників і союзниць. Будьте майстерні у зміні перспективи».


3️⃣ Не бійтеся своїх численних захоплень

А ким ви хочете стати, коли виростете?

«Це питання надихає дітей мріяти про те, ким вони стануть, воно не надихає мріяти про те, ким ще вони могли б стати», — розповідає письменниця Емілі Ванпік. На її думку, бажання займатися багатьма справами та зацікавленість у різних речах не означають, що з вами щось не так. Просто, можливо, ви в душі не фахівець чи фахівчиня, а мультипотенціаліст чи мультипотенціалістка.

Обидва випадки означають одне: будьте тими, ким ви насправді є та шукайте свої суперсили.
Розраховували виспатися на тому світі? Шкода, але не вийде!

Іспити, багато роботи, стрес, безсонні ночі та з десяток філіжанок кави. Приблизно так виглядає життя типових трудоголіків та студентів. Головний принцип такий: ліпше ще годинку попрацювати, ніж піти спати. Та чи справді це так?

У новому матеріалі нашого журналу читайте, чому у чоловіків, які сплять по 5 годин на добу, розмір яєчок значно менший, ніж у тих, які сплять понад 7 годин. А також про розробку нового методу — стимуляцію головного мозку постійним струмом й експерименти, після яких не спати у вас просто немає шансів.

P.S. О 22:00 сьогодні відбій 😴
​​Нові навички для нового року 🎄 частина 2

Немає сил чекати! Ділимося продовженням добірки неочікуваних, але таких необхідних змін.

Стаємо кращими версіями нас самих ☄️

4️⃣ Починайте з маленьких кроків

Чи кидали ви спроби змінитися на краще? Можливо, ви прагнули зменшити кількість пластику у житті або ж додати більше медитації та фізичної активності.

Крістін Картер має чудові новини. Ви все ще можете втілити це. Секрет у готовності бути некрутими та робити маленькі кроки. «Щоб розвинути свою рутину фізичних вправ, мені потрібно було дозволити собі викладатися не на повну. Я мала припинити спроби бути справжньою атлеткою», — розповідає соціологиня.

5️⃣ Приймайте свою красу навіть у миті провалу

Лідія Юкнавіч стикалася з насиллям у дитинстві, мала два невдалих шлюби, кілька разів вибула з коледжу і навіть лікувалася від наркозалежності.

І це далеко не весь життєвий досвід, яким письменниця ділиться у виступі. Вона відверто розповідає історії про і для тих, кому не вдалося «вписатися», і заявляє: вигнанці та вигнанниці, ви прекрасні.

6️⃣ Відкривайте нові світи завдяки універсальним ‎мовам

Скільки мов ви знаєте? Гадаєте, кілька?
А як щодо 83-х?

Поет Алі вірить, що насправді ми говоримо більшою кількістю мов, ніж думаємо.

Сама концепція мов виходить далеко за межі лексикону. Сміх, любов, спільний досвід — усе це існує нарівні з англійською чи італійською. «Мови відкривають доступ до нових світів, а не лише до людей. Завдяки їм ми не лише бачимо чи чуємо, але і відчуваємо, переживаємо, ділимося».
​​Хо-хо-хо 🧑‍🎄🤶

День, коли з'їдаються всі салати. Коли ялинки запалюються сотнями вогнів. Коли серце та годинник стукають в унісон.

Друзі, Новий рік на порозі, тож команда TEDxKyiv шле вам найтепліші вітання ❣️

2021й, ти був шалений. Нині згадуємо про найкраще у тобі — яскраві події, цінні знайомства, проривні ідеї. 2022й, віримо, що станеш змінотворчим.

Загадуємо бажання, аби наступні 365 днів були сповнені яскравими моментами, омріяними зустрічами, новими враженнями і крутими нетворкінгами. А головне — теплом, обіймами та змінами.

Ми у TEDxKyiv будемо завжди поряд, щоб підтримати, надихнути та запалити.

До зустрічі у новому році, ідейні 🎄
​​Свята минули, що ж тоді робити з купою справ, які відкладали на «‎післясвят»‎? 🧐

Лікарка екстренної допомоги Даррія Лонг застерігає: шалена зайнятість підвищує рівень гормонів стресу вдвічі й активує гнів та тривогу.

Вона радить перейти зі стану шаленої зайнятості до стану готовності: з чим би не довелося зіштовхнутися, ви готові. Даррія пропонує три кроки, які ілюструє прикладами із власного життя.

📌 З чого почати?
З крутого виступу лікарки👩🏻‍⚕️

📌 А далі?
✔️ Визначте пріоритети
Друзі, неможливо й непотрібно дбати про все й відразу.
✔️ Очікуйте на безумство
У побуті вам допоможе планування, автоматизація (збереження повторюваних списків справ чи покупок) і групування (коли, наприклад, є місце, де зберігається весь спортивний інвентар).
✔️ Не зациклюйтеся на своїх думках
Даррія Лонг розповідає, що їй допомагає свідомий фокус на людині, яка потребує допомоги, аналіз, чого вона потребує, чого боїться, і як у цій ситуації можна зарадити.
Котлета не безсмертна!

На зміну їй прийшли юшка з вишнями, рожеве картопляне пюре та інші цікаві страви. Менше цукру, більше овочів 🥗👍🏻

З січня 2022 року у школах почали готувати за новим меню. Рецепт збірника страв для шкільних їдалень розробив кулінарний експерт Євген Клопотенко. З-поміж схвальних відгуків, реформа харчування отримує чимало критики. Ви теж питаєте себе, чому? 🤔

📌 Щоб краще зрозуміти ідею перезавантаження шкільного харчування, читайте матеріал нашого Журналу про те, як Євген Клопотенко поліпшує культуру їжі в Україні.
🔍 Гейт і булінг в режимі онлайн: як захистися?

У День безпечного Інтернету говоримо про те, як уникнути агресії та негативу у цифровому світі.

Один зі способів знайшла активістка Есра’а Аль-Шафей. Її метод — ґейміфікація 🧩

10 років тому разом із командою вона запустила платформу Ahwaa — онлайн-форум для представників і представниць ЛГБТ-спільноти. Ресурс створили передусім для країн Близького Сходу, де переважає негативне і навіть агресивне ставлення до гомосексуальності.

Та все ж сервіс об’єднує користувачів і користувачок з усього світу. Це простір без тролів і жорстоких коментарів, який мотивує бути доброзичливими та створювати корисний контент 🫂

💡 У цьому допомагає трирівнева стратегія.

Що це та як саме ґейміфікація захищає від кібербулінгу?
Відповідь у матеріалі нашого Журналу.

А які методи боротьби з онлайн-цькуванням знаєте ви? Діліться у коментарях 👇
​​Любимо.

Себе, вас, наші події, команду. Рідних, друзів, країну І ми не втомлюємося говорити про почуття.

Поки сьогодні ви занурені в атмосферу зізнань, пропонуємо дослідити, як же закохується наш мозок 🧠

У гру вступають гормони. Уся правда — ось тут ♥️ і за посиланням на статтю у нашому Журналі.
​​Друзі, всім привіт👋🏻

Ви нам надзвичайно допоможете, якщо пройдете коротеньке (до 5 хв) опитування за посиланням.❤️
TEDxKyiv pinned «​​Друзі, всім привіт👋🏻 Ви нам надзвичайно допоможете, якщо пройдете коротеньке (до 5 хв) опитування за посиланням.❤️»
​​«Я стала свідком не просто новин. На моїх очах творилася історія», — згадує документальна журналістка Анастасія Тейлор-Лінд.

Під час подій на Майдані вона облаштувала своєрідну фотостудію, де робила світлини учасників протестів: чоловіків у захисному одязі та жінок із квітами, які приходили вшанувати пам’ять жертв.

Почути історію Анастасії тут.
​​Друзі, зараз важливо не піддаватися паніці та залякуванню.

Наше військове та політичне керівництво стоїть на захисті суверенітету і застосовує усі необхідні заходи. До того ж, увесь цивілізований світ на нашій стороні і міжнародна підтримка не забариться.

Зараз головне:

1. Не панікувати.
2. Виконувати свій необхідний для суспільства потенціал.
3. Подбати про власну безпеку.

Довіряйте лише інформації від офіційних осіб/інституцій та вмикайте UA: Перший, щоб бути в курсі перевіреної інформації.

Ми з усім впораємося!
​​Не спиш? Є план корисної дії:

1. Напиши усім своїм іноземним друзям. ЗАРАЗ!
2. Закликай їх вимагати жорсткої реакції від їхніх урядів, а саме:
- союзники мають надати Україні військову допомогу
- союзники ЗОБОВ'ЯЗАНІ ПЕРЕКРИТИ НЕБО над Україною для перехоплення усіх ракет агресора НЕГАЙНО
Пам'ятай, реакція світової спільноти вкрай важлива!

Ось тут приклад звернення та аргументи для них: https://bit.ly/msg2friends

Чим гучніше буде запит на захист України – тим швидше це станеться.

‼️ПЕРЕСИЛАЙ ДАЛІ – щоби більше українців підключилось до роботи.
⚡️Міська влада звертається до мешканців багатоповерхових будинків, які мають доступ до виходу на дах, з проханням терміново перевірити дахи на наявність міток.

❗️У випадку, якщо будуть виявлені якісь позначки – просимо засипати їх землею або чимось накрити.
❗️❗️❗️МАКСИМАЛЬНО ПОШИРЮЄМО!!!

Важливо!!!

📌На територію України у кожний населений пункт заїхали «сплячі групи». Вказані особи знімали квартири проживали там і чекали часу «Ч».

☝️В основному квартири знімали користуючись послугами ріелторів.

В населених пунктах ( містах) у ріелторів існують свої робочі чати. Прохання до ріелторів та всіх громадян, якщо у вас є інформація щодо осіб чоловічої статі схожих на росіян, які групами по 2-3 особи знімали житло в період з грудня 2021 по теперішній час, телефонувати за номером 0679839403 або на 102‼️

Вказані особи зараз використовуються у якості коригувальників вогню та диверсійних груп та можуть бути озброєними‼️
Forwarded from Andriy Andrushkiv
Центр спільних дій допомагає знайти одне одному:

🇺🇦 Українців, які в дорозі і шукають безпечну домівку.

Тут анкета для тих, хто знаходиться у дорозі у західному напрямку або вже є на місці та шукає тимчасове безплатне житло. Заповнюйте.

🇺🇦 Людей з західних областей, які готові надати прихисток.

Якщо ви мешкаєте у Львівській, Закарпатській, Волинській, Тернопільській, Чернівецький, Івано-Франківській, Хмельницькій чи Рівненській областях. Якщо ви готові надати безплатне житло на добу/кілька днів/більш тривалий період, то заповніть цю форму.

Ви можете врятувати життя інших українців.
Разом переможемо! 💛 💙
🇺🇦 Сайт Opir, який працював ще під час Майдану, перезапустили — на ньому можна дізнатися актуальну інформацію для цивільних під час війни: про роботу продуктових магазинів, аптек та АЗС, пункти медичної та гуманітарної допомоги, а також укриття по всій країні.
HTML Embed Code:
2024/05/16 12:21:13
Back to Top