TG Telegram Group Link
Channel: MTWTU
Back to Bottom
Курсанти першого курсу Херсонської державної морської академії, які навчаються в Литовській морській академії за підтримки ПРМТУ та ITF Seafarers' Trust, взяли участь у міжнародному спортивному фестивалі "The Spirit of the Seas". Цей захід надав їм унікальну можливість випробувати свої сили у різних видах діяльності й збагатитися досвідом та навичками командної роботи.

📚 ПРМТУ разом з ITF Seafarers' Trust реалізують вже другий проєкт, у рамках якого було надано 10 спонсорованих місць у Литовській морській академії для кадетів, які вступили до ХДМА у поточному навчальному році. Попередньо 50 курсантів ХДМА успішно завершили навчання в обох вишах, що свідчить про успішну співпрацю та відмінні результати цієї ініціативи.
AMSA: Забезпечення добробуту моряків та контроль за умовами праці на суднах

Питання, пов'язані з дотриманням умов праці на суднах, залишаються однією з найбільш актуальних проблем у морській галузі. Австралійське управління з безпеки на морі (AMSA) у своєму новому інформаційному бюлетені підкреслює, що скарги на порушення положень Конвенції про працю в морському судноплавстві (MLC, 2006) є актуальними та потребують уваги.

📌 Читайте на нашому сайті
Продовжуємо отримувати від вас запитання щодо нового закону про мобілізацію. Ось відповіді на деякі з них. Якщо у вас виникають питання, пишіть у чат-бот ПРМТУ. Додаткові запитання та відповіді доступні на нашому сайті.

«Якщо я за кордоном подав документи на оформлення закордонного паспорта (або ID картки) у ДП «Документ» або Консульство до набрання чинності законом, чи видадуть паспорт без військово-облікових документів після набрання його чинності?»

💬 Якщо послугу з оформлення паспорта було замовлено до набуття чинності Законом 3633, то видача має здійснюватися без необхідності пред'явлення військово-облікового документа.

Для замовлення послуги з оформлення паспорта після набуття чинності Законом 3633 необхідно буде пред'явити приписне посвідчення особам (для осіб до 25 років), військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.

Однак, не слід виключати можливість надання роз'яснень Державною міграційною службою, що можуть змінити порядок видачі паспортних документів за кордоном після набуття чинності законом.

«Я перебуваю за кордоном. Якщо в 60 діб я не оновлю свої дані, то я не зможу отримати закордонний паспорт? Якщо – так, то як мені це оновлення зробити?»

💬 Починаючи з 18.05.2024 року оформити паспорт за кордоном можна буде лише за наявності військово-облікового документу (особа має пред'явити приписне посвідчення (для осіб до 25 років), військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного).

Щодо оновлення даних: перебуваючи за кордоном, необхідно починаючи з 18.05.2024 року протягом 60 днів надіслати повідомлення з такими даними на офіційну пошту чи номер телефону ТЦК, у якому ви перебуваєте на обліку. Також це можна буде зробити через електронний кабінет військовозобов'язаного, якщо він є (реєструвати його не обов'язково за Законом), але нормативного врегулювання щодо функціонування такого е-кабінету поки немає.
Спільний відкритий лист представників морської індустрії Генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу

Через захоплення судна MSC ARIES іранськими силами міжнародні галузеві асоціації та зацікавлені морські сторони висловлюють серйозну стурбованість та закликають спільноту до активних дій.

«Судноплавство — це стійка галузь, яка завжди забезпечувала торгівлю навіть в часи найбільших викликів та важких обставин. Однак недавнє захоплення судна MSC ARIES підсвітлює нагальну потребу в захисті моряків та безпечного транзиту суден» — зазначено у листі, який був підписаний рядом впливових організацій, таких як Міжнародна федерація транспортників (ITF), частиною якої є і наша Профспілка; Міжнародна федерація асоціацій морських капітанів (IFSMA), віце-президентом якої є Голова ПРМТУ Олег Григорюк; Балтійська і міжнародна морська рада (BIMCO); Асоціація судновласників Європейського співтовариства (ECSA); Міжнародна асоціація незалежних власників танкерів (INTERTANKO); Міжнародна палата судноплавства (ICS) та інші.

У світлі безперервних змін та триваючої серйозної загрози в регіоні, підписанти закликали до посилення скоординованої військової присутності, місій та патрулювання, щоб захистити моряків від будь-якої можливої агресії.
Міжнародні галузеві асоціації також просять Секретаря звернути увагу всіх держав-членів на їхню відповідальність згідно з міжнародним правом та докласти всіх можливих зусиль для звільнення моряків і захисту безпечного транзиту суден.
Солідарність без кордонів: європейські профспілки підтримують Україну

Цього тижня ПРМТУ взяла участь у Профспілковому саміті на підтримку України, організованому Європейською конфедерацією профспілок (ETUC). Він пройшов у м. Люблін (Польща) та об'єднав близько 120 представників різних профспілок Європи.

Активну участь в заході брала Європейська федерація транспортників (ETF), членською організацією якої є ПРМТУ.

З перших днів війни ETF та ITF надають допомогу українським транспортникам, членам афілійованих профспілок, через створений ними ITF-ETF Solidarity Fund, Головою Наглядової ради якого є Олег Григорюк, Голова ПРМТУ.

📌 Докладніше - на нашому сайті
Під час навчання у Лондоні докери Профспілки транспортних робітників Швеції висловили свою солідарність з членами ПРМТУ, надаючи щирі слова підтримки у нашій невпинній боротьбі за трудові права докерів.

Їхня демонстрація солідарності говорить про силу єдності в нашій глобальній спільноті. Разом ми стоїмо міцніше, об'єднані в нашому зобов'язанні захищати гідність і права всіх працівників.

Дякуємо нашим колегам за підтримку в цій важливій боротьбі🤝🌍
❗️ ВАЖЛИВО ❗️

ПРМТУ звернулася до МЗС України за роз'ясненнями

Після оголошення МЗС України тимчасового призупинення з 23.04.2024 року вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах за заявами громадян України чоловічої статі від 18 до 60 років (окрім дій, пов’язаних з оформленням посвідчень особи на повернення в Україну), ПРМТУ отримала численні запити від моряків, громадян України, які знаходяться за кордоном.

ПРМТУ просить надати роз’яснення щодо наступних питань:

1️⃣ Які саме консульські послуги у закордонних дипломатичних установах України на цей час може отримати громадянин України чоловічої статі, віком від 18 до 60 років, який є військовозобов’язаним та має військово-обліковий документ?

2️⃣ У наданні яких саме консульських послуг у закордонних дипломатичних установах України буде відмовлено після 23.04.2024 року громадянину України чоловічої статі, віком від 18 до 60 років, який є військовозобов’язаним і має військово-обліковий документ, та з яких підстав, передбачених чинним законодавством України?

3️⃣ Які саме документи щодо військового обліку має надати для отримання консульських послуг громадянин України чоловічої статі віком від 18 до 60 років?

4️⃣ Який порядок вчинення консульських дій після 23.04.2024 року при зверненні до закордонних дипломатичних установ громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які є військовозобов’язаними та мають оформлені військово-облікові документи?

5️⃣ На який час призупинено вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах за заявами громадян України чоловічої статі від 18 до 60 років (окрім дій, пов’язаних з оформленням посвідчень особи на повернення в Україну)?

📌 Ознайомитись з текстом листа

Слідкуйте за нашими публікаціями, щоб дізнатися офіційну відповідь
Інспекторат ITF складається з 133 інспекторів, які знаходяться в понад 120 портах у 59 країнах, здійснює контроль та забезпечує виконання цих угод. Інспектори мають законне право зайти на судно, яке покрито угодою ITF для проведення інспекції та перевірки дотримання умов угод. Інспекції також проводяться на суднах не покритих угодами ITF, і моряки/екіпаж можуть звертатися до будь-якого інспектора ITF у світі.

У 2023 році інспектори ITF завершили понад 10 500 інспекцій/справ, надавши допомогу тисячам моряків у різноманітних питаннях, включаючи претензії щодо виплат заробітної плати, репатріації, медичної допомоги, відсутності їжі, води та ін.

📌 Стаття-коментар Сета Пайєра, Керівника відділу даних та досліджень ITF

В нашої країні єдиною морською членською організацією ITF є Профспілка робітників морського транспорту України. Працівник ПРМТУ Наталія Єфріменко є єдиним ITF Інспектором в Україні, яка вже понад 27 років займається захистом трудових прав українських моряків.

💬 Якщо вам потрібна консультація ITF Інспектора або ПРМТУ, пишіть у наш чат-бот
​​Криміналізація моряків: міжнародна проблема

Дізнайтеся більше про те, як Міжнародна федерація транспортників (ITF) бореться з несправедливим ставленням до моряків після інцидентів і підозр у злочинах на морі

Криміналізація – одна з найсерйозніших проблем, з якою сьогодні стикаються моряки. Після аварій на морі або порушень, пов'язаних із забрудненням навколишнього середовища, моряків часто затримують і позбавляють доступу до нормальних правил чесної боротьби і правосуддя, за допомогою яких вони могли б захистити себе від кримінальних звинувачень.

В останні роки моряків також все частіше затримують як підозрюваних у морських злочинах, таких як контрабанда незаконних вантажів або незаконна стоянка на якорі під час очікування дозволу на вхід до порту.

Що робить ITF?

ITF випустила зручний посібник у форматі PDF, який містить огляд проблеми криміналізації.

У цьому посібнику детально описується дана проблема, пояснюється, як ITF бореться з нею на міжнародному рівні, а також надаються зразки існуючих на даний момент засобів захисту. У ньому наведено ряд прикладів, коли ITF брала участь у звільненні моряків, включаючи справи MSC Capucine R (ув'язнення без пред'явлення звинувачень) і Wakashio (затримання без суду і слідства).

У ньому також містяться рекомендації для моряків, які стикаються з розслідуванням, серед яких:
🔹 необхідність усвідомлення, що заяви, зроблені під час розслідування в порту, на узбережжі або в державі прапора, можуть бути використані в кримінальному розслідуванні
🔹 усвідомлення, що вам може знадобитися юридична консультація перед тим, як робити які-небудь заяви, доступ до послуг перекладача, а також знання про ваше право не свідчити проти себе.

Що має робити моряк?

🔸 Якщо ви зіткнулися з розслідуванням або будь-якою іншою взаємодією з владою, найкраще звернутися до своєї Профспілки якнайшвидше.
🔸 Де б ви не знаходилися, Профспілка може посприяти в організації представництва під час інтерв'ю зі слідчими органами, поліцією та іншими організаціями, а також під час подальших офіційних розслідувань.

Зв’язатись з ПРМТУ можна наступним чином:

📲 +380 482 429 901
📧 [email protected]
💬 Чат-бот ПРМТУ

📌 Завантажити повний посібник від ITF з криміналізації
«Ви можете досягти всього, чого захочете: жінки спроможні на все»

Катерина Гойман з дитинства мріяла про морські пригоди. Кожен вільний момент вона проводила біля Чорного моря, дивлячись на судна, що вирушали в подорожі. Так вона відчувала себе частинкою цього великого світу, де кожен день приносить нові враження та виклики. Таким чином, вона вирішила, що її майбутнє пов'язане саме з морем.

Катерина вступила до Херсонської державної морської академії, щоб здобути необхідну освіту для реалізації своєї мрії. Вона занурювалась у навчання з великою пристрастю, збираючи знання про навігацію та безпеку на морі. Кожен крок приводив її ближче до мети, і вона не втрачала віри у свої можливості.

Проте війна перервала спокійне навчання. Ворог порушив звичний порядок речей, змусивши людей переглянути своє життя. На початок війни Катерина була у рейсі, з того моменту до рідної України вона так і не поверталася досі. Попри все, Катерина не збиралася здаватися. Вона знала, що її мрія жива, і вона має знайти спосіб реалізувати її. Їй пощастило успішно пройти всі етапи відбору та стати учасницею проєкту, в рамках якого завдяки ПРМТУ та за підтримки ITF Seafarers' Trust Катерина змогла закінчити навчання за кордоном, отримавши два дипломи – Херсонської державної морської академії та Литовської морської академії.

Сьогодні вона стоїть на палубі судна, де раніше лише мріяла побувати. Катерина зрозуміла, що й в умовах війни, й в обставинах, коли здається, що всі дороги заблоковані, мрії можуть стати реальністю, якщо поряд є люди, які в тебе вірять, які прийдуть на допомогу і дадуть шанс йти до своєї мети.

🌊 Про перший досвід та враження про роботу в морі – в ексклюзивному інтерв'ю Катерини для журналу «Морський».
​​1 травня – Міжнародний день праці

Саме 1 травня 1886 року стало історичною віхою для профспілкового руху, коли понад 340 тисяч людей у США вийшли на вулиці, вимагаючи скорочення робочого дня до 8 годин. Ця дата з того часу вважається символом боротьби за права працівників та знаковим днем у календарі профспілок по всьому світу.

1 травня – це більше, ніж просто святковий день, це привід нагадати, що профспілки робітників мають силу змінювати світ!

Нехай цей день стане ще одним кроком до підтримки та зміцнення профспілкового руху, спрямованого на забезпечення справедливих умов праці для кожного. Знай свої трудові права!

ПРМТУ постійно готує корисні матеріали та поради, які доступні для вас на нашому офіційному сайті.

🔹 За яких умов не рекомендується підписувати трудовий договір (контракт)

🔸 Як перевірити судно перед рейсом

🔹 Дії моряків перед рейсом

🔸 Про що потрібно дбати в рейсі

🔹 Тривалість трудового договору (контракту) моряка

🔸 Порядок, умови нарахування та складові заробітної плати моряка

🔹 Гарантії у разі травми або хвороби

Також на сайті ПРМТУ в розділі База знань ви можете знайти корисні посилання та документи, які стануть вам у нагоді в роботі.

📌 Якщо вам необхідна додаткова інформація, пишіть нам у чат-бот
❗️ Поширені питання щодо тимчасових обмежень у прийнятті нових заяв на надання консульських послуг. Коментар МЗС України

Нещодавно був ухвалений і підписаний Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набуде чинності 18 травня 2024 року.

Робота української консульської служби регламентується чималою кількістю підзаконних нормативних актів, які після ухвалення законопроєкту потребують актуалізації для їх приведення у відповідність до його вимог.

Крім того, згадані обставини сформували необхідність внесення технічних змін до алгоритмів роботи інформаційно-комунікаційних систем Міністерства закордонних справ, які використовуються для виконання відповідних консульських функцій.

💬 Поширені питання та відповіді на них за посиланням: https://mtwtu.org.ua/news/posireni-pitanna-sodo-timcasovih-obmezen-u-prijnatti-novih-zaav-na-nadanna-konsulskih-poslug
Великдень – це свято, яке нагадує нам про перемогу світла над темрявою, символізуючи надію та відродження. У ці святкові дні ми нагадуємо всьому світу і собі, що як світло перемагає тьму, так і Україна обов'язково переможе ворога та захистить свою незалежність та свободу.
Шановні члени Профспілки!

Сьогодні, 6 травня, офіс ПРМТУ працює дистанційно. З усіх питань звертайтесь до наших соціальних мереж. Завтра з радістю чекаємо на вас в офісі!
📸 Конкурс фотографій ITF

ITF оголосила про запуск традиційного конкурсу фотографій.

💬 «Ми шукаємо захоплюючі та переконливі фотографії, які надають реальний та аутентичний зразок з повсякденного життя транспортних робітників. Ми хочемо побачити вашу щоденну рутину, ваші перемоги та часто невидимі виклики, з якими ви стикаєтесь кожного дня», — зазначається у прес-релізі ITF.

Переможців оголосять під час конгресу ITF у Марракеш, Марокко, 17 жовтня 2024 року.

Нагороди:
1 місце £2,000
2 місце £1,000
3 місце £500

📌 Детальна інформація доступна за посиланням: https://www.itfglobal.org/en/photoprize

Поділіться з колегами. Бажаємо успіху!
Затверджено Порядок надання гарантій компенсації шкоди фрахтувальникам, операторам та/або власникам морських суден та суден внутрішнього плавання

📌 Докладніше - на нашому сайті
Дякуємо військовим, які продовжують боротися, щоб український синьо-жовтий стяг замайорів у мирному небі!

Разом до Перемоги!🇺🇦
​​Морська англійська з Профспілкою

Знання англійської – це не просто навичка, це інвестиція у ваше майбутнє. І річ не тільки в труднощах побутового спілкування на судні, але й у тому, що для роботи в морі потрібно пройти обов'язкове інтерв'ю.

Щоб у моряків нашої Профспілки не виникало проблем з іноземною мовою, ПРМТУ проводить заходи з підвищення рівня англійської мови.

Усі заняття проходитимуть у зручній формі: онлайн/офлайн, з використанням сучасних підходів до вивчення мови та висококваліфікованими викладачами.

Нагадаємо, що проєкт реалізовувався щороку з 2018. Винятком став тільки 2022, з об'єктивних причин. За час існування проєкту понад 450 моряків покращили рівень своєї англійської, а понад 140 закінчили тримісячний курс.

📌 Реєструйтеся зараз і почніть свій шлях до успіху: https://forms.gle/6aqtobQPjqWkq621A

☝️ З усіх питань дзвоніть нам за телефоном (0482) 42 99 01 або пишіть у соцмережі.
ПРМТУ провела продуктивну онлайн-зустріч з першокурсниками Херсонської державної морської академії, які за підтримки Профспілки та ITF Seafarers' Trust одночасно здобувають освіту в Клайпеді в Литовській морській академії. Ми підбили підсумки першого навчального року та обговорили подальші плани та перспективи.

«Підтримка та підготовка нового покоління моряків є пріоритетом для нас, – зазначає Голова ПРМТУ Олег Григорюк. – Ми впевнені, що наші курсанти мають всі необхідні навички та знання, щоб стати затребуваними професіоналами у світовій морській спільноті. Спільно ми продовжимо працювати над їх розвитком, адже майбутнє нашої індустрії у їхніх надійних руках».

Курсанти розповіли про досвід навчання протягом року у двох морських закладах. Раніше своїми враженнями із ПРМТУ поділилися й батьки першокурсників. Більшість сімей пережили окупацію у Маріуполі. Можливість навчатися в українському виші та паралельно за кордоном – це унікальний шанс для хлопців та можливість побудувати гідну майбутню кар'єру в морі.

ПРМТУ разом з ITF Seafarers' Trust реалізують уже другий проєкт, у рамках якого надано 10 спонсорованих місць у Литовській морській академії для курсантів, які вступили до ХДМА у поточному навчальному році.
​​Жінки становлять лише приблизно 2% світової морської робочої сили

Якщо ви жінка, яка працює в морській галузі, ми – ITF та ПРМТУ – хочемо почути вашу думку. Розкажіть нам про свій досвід роботи в морі, які виклики ви зустрічаєте та що, на вашу думку, потрібно покращити. Ваша участь допоможе нам зробити умови праці кращими для всіх жінок у морській галузі.

📌 Допоможіть зібрати цінну інформацію – заповніть опитування за посиланням:
https://airtable.com/appJXuuFYB47M.../pagC6q9c4MfTjhA9u/form

Ваш голос має значення!
HTML Embed Code:
2024/05/15 03:33:58
Back to Top