🔎 Тарифна війна
📘 Минулого року я прочитав “Принципи зміни світового порядку” Рея Даліо. Ця книга суттєво вплинула на моє сприйняття того, що зараз відбувається у світі. Усе, що ми спостерігаємо останні роки, чудово вписується в цикли внутрішнього та зовнішнього порядку, які автор описує у своїй моделі. Якщо екстраполювати ці архетипи на майбутнє, стає зрозумілим — 🌍 світ стоїть на порозі тектонічних геополітичних змін. Світ входить в фазу зміни світового лідера.
🔻 Тарифна війна — сигнал глибших процесів
Обрання популіста Трампа виглядає цілком логічним з точки зору циклів внутрішнього порядку, а його дії лише прискорили процес втрати США свого домінуючого статусу.
Останні тарифні рішення — це бомба не уповільненої, а дуже активної дії. І наслідки можуть бути не лише короткостроковими, а й глибоко геополітичними та економічно деструктивними.
Країна, яка найбільше програє в довгостроковій перспективі, — це, ймовірно, самі США. Людству ще пощастить, якщо перехід лідерства до Китаю відбудеться без гарячої війни.
📉 Що принесе тарифна війна?
Тарифні обмеження призводять до того, що виробництво відбувається не там, де його можна було б вибудувати найбільш ефективним шляхом. А це все призводить до збільшення собівартості, зниження продуктивності і падіння якості кінцевого продукту або послуги. Дуже коротко, про те, до чого призведе ця тарифна війна:
Порушення глобальних ланцюгів поставок
Зростання інфляції через здорожчання виробництва
Девальвація деяких валют як інструмент протидії тарифам
Ескалація через дзеркальні мита
Зниження прибутків компаній
Дестабілізація внутрішнього порядку багатьох країн та підйом популізму
Зростання геополітичної напруги і військових ризиків
🔮 Можливі сценарії розвитку подій:
1️⃣ Переговори або тиск на Трампа → крок назад
✔️ М’яке приземлення.
2️⃣ Тарифи залишаються надовго
⚠️ Ризики глобальної економічної депресії.
3️⃣ Ескалація тарифної війни
🚨 Найгірший сценарій, малопрогнозований, з можливістю відкритих військових конфліктів.
💼 Як діяти інвестору?
Писав вже неодноразово останнім часом. Єдине, що можу додати, – спробувати пошукати якісні компанії, які орієнтовані на внутрішній ринок і не мають великої залежності від глобальних ланцюжків поставок.
Зараз кожен інвестор проходить тест на визначення свого справжнього ризикпрофілю. До речі, на мою думку, тим, хто тільки думає інвестувати, зараз слушний момент входити в ринок за стратегією DCA (Dollar-Cost Averaging). За цією стратегією ви регулярно (наприклад, раз на місяць) інвестуєте фіксовану суму, незалежно від того, росте ринок чи падає.
Послуги та навчання
>>Click here to continue<<