TG Telegram Group Link
Channel: Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України
Back to Bottom
Обговорили актуальні питання й наші пріоритети з послами країн Європейського Союзу. Відкриття переговорів про членство України в червні, реалізація реформ, конфіскація російських активів, Формула миру, енергетика та зброя.

Наголосив, що для нас важлива можливість використання зброї партнерів на території агресора. Це допоможе посилити нашу спроможність оборонятися. Вдячний країнам, які вже заявили про таку можливість публічно.

Ще один пріоритет — артилерійські боєприпаси. Подякував Чехії за ініціативу. Розраховуємо на ритмічні та безперервні поставки снарядів. Торкнулися й теми нарощення виробництва власної української зброї.

Також підкреслив нашу потребу в протиповітряній обороні. Щонайменше 7 систем Patriot та літаки F-16 суттєво допоможуть в захисті людей та критичної інфраструктури.

Окрему увагу приділили енергетиці. Подякував за надання необхідного обладнання для відновлення об’єктів. Закликав також розглянути можливість збільшення спроможності імпорту електроенергії з 1,7 ГВт до 2,2 ГВт. Це важливо на тлі російського енергетичного терору.

Дякую країнам ЄС за непохитну підтримку й розуміння нагальних потреб задля продовження боротьби за наші спільні цінності.
Українська книга стала ще однією ціллю російських військ. І надзвичайно важливо, що в країні продовжують відбуватися книжкові ярмарки.

Відвідав у Києві «Книжковий Арсенал». У центрі фестивалю цього року — книги про війну. Багато українських авторів пішли захищати свою батьківщину та продовжують писати твори вже в лавах ЗСУ. Чимало ветеранів повертаються з фронту та засновують видавництва. Адже в українців є розуміння, що книга — інструмент пам’яті та один з інструментів відстоювання наших цінностей.

Цінності, які росія жадає знищити. На «Арсеналі» можна побачити спалені ворогом книжки внаслідок ракетного удару. Поспілкувався з працівниками видавництв, які співпрацювали з друкарнею в Харкові, і висловив щирі співчуття.

Частину книг передав нашим військовим у межах ініціативи "Книга на фронт". Долучитися може кожен охочий — наші захисники люблять читати, тільки-но з'явиться хвилинка.
Україна та МВФ на рівні експертів домовилися про четвертий перегляд програми Механізму розширеного фінансування (EFF) обсягом 15,6 млрд доларів.

Раніше Україна в жодній програмі МВФ не доходила до четвертого перегляду. Сьогоднішні домовленості — це свідчення нашої відданості реформам та змінам для нашої країни.

Україна виконала всі кількісні критерії та структурні маяки до четвертого перегляду. Після затвердження Виконавчою радою МВФ, що має відбутись найближчими тижнями, Україна отримає 2,2 млрд доларів.

Кошти партнерів допомагають нашому Уряду фінансувати всі ключові видатки бюджету в повному обсязі та направляти наші внутрішні ресурси на оборону країни.

Дякую МВФ за важливу підтримку.
Понад пів тисячі дітей вбила росія в Україні за два роки повномасштабного вторгнення. Майже 1,5 тисячі зазнали поранень. Ще близько 20 тисяч дітей росія викрала й примусово вивезла з України. І це лише офіційні дані.

Окрім всього, ворог руйнує українські школи й садочки, цілить по друкарнях, які друкують дитячі книжки, мінує дитячі іграшки, викрадає та перевиховує дітей — робить усе, аби знищити українців й українську ідентичність.

Сьогодні, у Міжнародний день захисту дітей, ми вкотре наголошуємо світові на цих злочинах геноциду з боку росії. Агресор повинен відповісти за скоєне. Разом із партнерами ми маємо притягнути росію до відповідальності. І докласти максимум зусиль, аби українські діти повернулися додому, до своїх родин. Жили в безпечній Україні, не лякалися вибухів і забули, що таке сирена повітряної тривоги. Це можливо лише на умовах справедливого миру, який пропонує формула Президента України.

Розраховуємо, що Глобальний саміт миру у Швейцарії наблизить нас до реалізації цієї мети. Заради світлого та мирного майбутнього для дітей всієї Європи.
HTML Embed Code:
2024/06/02 20:42:34
Back to Top