TG Telegram Group Link
Channel: CyberpoliceUA
Back to Bottom
🟢 Привласнив майже 2 млн грн: судитимуть керівника одного з підприємств Київщини

👮 Кіберполіцейські спільно з детективами Територіального управління БЕБ у Київській області за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури у травні цього року викрили керівника філії однієї з компаній у незаконному заволодінні коштами.

📁 Детективи БЕБ встановили, що очільник підприємства підробив і підписав акти виконаних робіт за консультаційні послуги, які фактично не надавалися. У подальшому, задля привласнення і обготівкування коштів, він перерахував їх на рахунки підконтрольних підприємств. Після цього фігурант легалізував отримані злочинним шляхом гроші, придбавши майно.

💲 Загальна сума збитків, завданих підприємству внаслідок незаконних дій посадовця, склала майже 2 мільйони гривень.

📖 Фігурантові було повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) та ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України.

⚖️ Наразі правоохоронці завершили досудове розслідування і направили до суду обвинувальний акт. За скоєне зловмиснику загрожує до шести років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | ✈️TG
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🟢 Продавав в інтернеті підроблену «Дію»: поліцейські викрили неповнолітнього зловмисника

👮 Викрили протиправну діяльність 17-річного жителя Ізмаїльської громади слідчі відділення поліції № 3 Одеського районного управління поліції № 1 спільно з працівниками управління протидії кіберзлочинам в Одеській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України та співробітниками Управління Служби безпеки України в Одеській області.

🆔 Правоохоронці встановили, що хлопець завантажив з інтернету на свій смартфон застосунок, який дозволяв створювати несправжні електронні документи.

Фейковий додаток візуально повністю дублював діалогове вікно мобільного застосунку «Дія» ⚫️, та надавав користувачу можливість змінювати прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, стать, фотокартку тощо.

Вирішивши підзаробити, неповнолітній правопорушник створив у месенджері канал, де розмістив оголошення про продаж застосунку.

На пропозицію відгукнулися троє юнаків, 17-ти та 20-ти років, які перерахували на вказану зловмисником банківську картку по 100 гривень і отримали бажаний файл для інсталяції. Всі троє покупців пояснили, що придбали його задля розваги. 🤦‍♂️

В ході проведення слідчих дій у телефоні фігуранта виявлено інформацію, що підтверджує його протиправну діяльність. 📱

Під процесуальним керівництвом Малиновської окружної прокуратури міста Одеси правопорушнику повідомлено про підозру за чч. 1, 3 ст. 358 ККУ. 📖

Оскільки хлопець досяг віку, з якого настає кримінальна відповідальність, йому загрожує покарання у вигляді обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк.

Поліція Одеської області

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | ✈️TG
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Привіт, друзі!
На зв’язку ваш новий друг
#КіберПес! 🐶

Моя місія – захистити ваші гроші та особисті дані від шахраїв! 💰

Сьогодні я хочу розповісти вам, як захистити від зламу сторінки в соціальних мережах, месенджерах та електронної пошти. А саме про таку функцію безпеки, як багатофакторна автентифікація, або, як я її називаю, “двофакторкуˮ. 🔓

Що це за "звір"? Дозвольте мені розповісти!

Під час налаштування такої функції для входу до вашого акаунту, крім логіна та пароля, потрібно зазначити електронний ключ або код підтвердження, що повинен надійти на смартфон, електронну скриньку або у відповідний додаток. 📱

Це слід робити в тих випадках, коли вхід до вашого акаунту здійснюватиметься з невідомого браузера або мобільного пристрою.

Як "двофакторка" захищає від шахраїв?

Навіть якщо шахрай дізнався ваш пароль, він не зможе отримати доступ до вашого облікового запису без додаткового підтвердження. 👍

Шукайте таку функцію в налаштуваннях або переходьте за посиланнями й налаштовуйте багатофакторну автентифікацію до своїх акаунтів. 🔽 Така функція може ще називатися двоетапною перевіркою:

👥 Facebook;
📷 Instagram;
🔵 Telegram;
💬 Signal;
🏢 Google;
💬 WhatsApp;
💬 Viber.

Бережіть себе та свої гроші! 🛡

🔗 Більше про багатофакторну автентифікацію та способи її налаштування читайте на сайті НБУ та Держспецзв’язку #КібербезпекаФінансів.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | ✈️TG
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🆕 «Військова поліція пропонує співпрацю»: кіберполіція та Центр протидії дезінформації попереджають про ворожу ІПсО

Останніми днями мережею поширюється інформація, що нібито «військова поліція» пропонує українським громадянам винагороду за співпрацю у виявленні ухилянтів. Ці повідомлення надходять від імені нібито Національної поліції України.

👎 Наголошуємо, що ця інформація не відповідає дійсності. Національна поліція України жодних подібних оповіщень не робила. Також нагадуємо, що в Україні не існує «військової поліції».

Такі повідомлення є елементом російської інформаційно-психологічної операції (ІПсО) і спрямовані на дестабілізацію ситуації в країні та створення напруженості серед громадян.

❗️ Закликаємо не телефонувати за номерами, вказаними в цих повідомленнях, і не переходити за посиланнями від невідомих джерел. При цьому, для надання ваги своїм ІПСО ворог може використовувати реальні номери телефонів органів державної влади.

Тому, кіберполіція нагадує про важливість перевірки достовірності фактів, інформації та тверджень, які поширюються різними каналами комунікації. Також рекомендуємо отримувати інформацію з офіційних джерел.

Будьте пильні та обачні! 🇺🇦

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | ✈️TG
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Друзі, мушу вам зізнатися, що я не завжди дотримувався правил платіжної безпеки. 🐶

Не те, щоб я їх не знав, скоріше не сильно вірив, що вони реально працюють.

👎 Були часи, коли я використовував паролі, які містять особисту інформацію про мене та моїх близьких, таку, як дата народження, прізвище, ім’я моє та господаря, адресу, номер телефону. Також були паролі з моїми особистими вподобаннями та хобі.

Одного разу мене зламали, шахраї вгадали мій пароль та викрали мої гроші на рахунках. Ще й написали моїм друзям у соціальних мережах від мого імені, щоб позичили в борг. Так ошукали мене та моїх товаришів. 😭

З того часу я й подався в кібербезпеку, щоб вберегти себе і близьких від шахрайства.

❗️ Тому, якщо у вас є такі паролі, прошу вас - замініть їх на більш надійні.

Я впевнений, що більшість із вас знає, що особисту інформацію для створення паролів використовувати небезпечно, але сподівається, що якось обійдеться і ви шахраїв не зацікавите. 🔓 Може, й так, а може, й ні, краще перестрахуватися та встановити надійні паролі.

Бережіть себе та свої гроші! 🫰

І наостанок, сподіваюся, що “двофакторкуˮ ви вже налаштували всюди, де тільки можна, якщо ні, читайте мій попередній допис та мерщій встановлюйте.

🔗 Більше про правила створення та зберігання паролів та платіжну безпеку читайте на сайті НБУ та Держспецзв’язку #КібербезпекаФінансів.
#КіберПес

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🟢 У Чернівцях поліцейські арештували двох «наркодиллерів», які реалізовували амфетамін на території міста

👮‍♀️ Протиправну діяльність двох чернівчан викрили співробітники Чернівецького райуправління поліції спільно з працівниками відділу протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області Департаменту кіберполіції НПУ.

Здійснюючи оперативно-профілактичні заходи на території Чернівців, працівники поліції задокументували декілька фактів збуту чоловіками наркотичних засобів та психотропних речовин.

💊 Як з’ясували правоохоронці, двоє місцевих жителів, віком 41 та 46 років, налагодили схему нелегального бізнесу, шляхом збуту наркотиків на території Чернівців.

Під час проведення санкціонованих обшуків за місцями проживання фігуратнів та в гаражному приміщенні, яке належить одному з чоловіків, поліцейські виявили та вилучили різні види наркотичних засобів та психотропних речовин, пакувальні засоби, електронні ваги та інші речові докази нелегального бізнесу.

🧑‍⚕️ Всі вилучені речові докази співробітники поліції відправили до Чернівецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС для проведення відповідних експертиз.

📖 Наразі під процесуальним керівництвом Чернівецької окружної прокуратури слідчі поліції повідомили чоловікам про підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України.

⚖️ Суд задовольнив клопотання правоохоронці та обрав фігурантам запобіжний захід – тримання під вартою. Досудове розслідування триває.

Поліція Чернівецької області

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔴 Атакували провідне підприємство у Нідерландах та Бельгії: поліцейські викрили пособника російських хакерів

👮‍♀️ Оперативники кіберполіції спільно зі слідчими Головного слідчого управління Нацполіції під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора встановили особу 28-річного уродженця Харківщини, який за винагороду співпрацював з російським хакерським угрупованням.

🖥 Поліцейські з’ясували, що молодик спеціалізувався на розробці крипторів (від англ. crypt - схованка) – спеціального програмного забезпечення для маскування комп’ютерних вірусів під виглядом безпечних файлів. Завдяки навичкам програмування фігурант міг приховувати шкідливе програмне забезпечення від найпопулярніших антивірусів.

Так, послугами киянина за винагороду у криптовалюті скористалася одна з російських хакерських груп для маскування віруса-шифрувальника «Conti-malware». А наприкінці 2021 року члени угруповання інфікували прихованим шкідливим програмним забезпеченням комп’ютерні мережі підприємства у Нідерландах та Бельгії. 🇳🇱🇧🇪 У результаті цих дій вони стали непридатні до використання. Хакери вимагали сплатити викуп за розшифрування комп’ютерів.

💩 У ході розслідування кіберполіцейські встановили причетність зловмисника до російських хакерських угруповань «LockBit» та «Conti». Вони спеціалізуються на блокуванні роботи промислових підприємств шляхом шифрування комп’ютерних мереж з метою отримання викупу.

🚓 В рамках досудового розслідування поліцейські спільно з патрульними спеціального підрозділу «TacTeam» батальйону ТОР ДПП провели обшук в Києві. Також, за міжнародним запитом від правоохоронних органів Нідерландів, було проведено обшук на території Харківської області. Вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони та чорнові записи.

⚙️ Слідство триває, вирішується питання про оголошення фігуранту підозри за ч. 5 ст. 361 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 15 років позбавлення волі. Можлива додаткова правова кваліфікація.

ℹ️ Нагадаємо, раніше кіберполіція розповідала, які існують види комп’ютерних вірусів та як від них захиститися. Віруси-шифрувальники можуть призвести до серйозних проблем для користувачів, зокрема – втрати важливих даних, фінансових збитків та порушення конфіденційності.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🟢 Ошукали громадян на продажі неіснуючих генераторів: правоохоронці Київщини повідомили про підозру чотирьом учасникам організованої групи

💡 З листопада 2022 року злочинна організація скоювала шахрайства шляхом продажу генераторів на спеціально створених веб-сайтах в Інтернет-мережі. Викрили злочинну діяльність поліцейські Броварського управління поліції за процесуального керівництва Броварської окружної прокуратури та оперативного супроводу відділу протидії кіберзлочинам в Київській області Департаменту кіберполіції Нацполіції України.

👥 Встановлено, що схему організував 24-річний уродженець Бориспільщини. До створеної організованої групи він залучив ще трьох спільників віком від 32 до 37 років.

💻 Оперативники кіберполіції встановили облікові акаунти, де аферисти розміщали оголошення про продаж генераторів. Головною умовою була повна оплата за товар. Після отримання коштів зловмисники блокували покупців та переставали виходити на зв'язок.

👮‍♀️ Поліцейські провели низку обшуків, у тому числі в кількох регіонах України, за результатами яких у фігурантів вилучили мобільні телефони, сім-картки та чорнові записи, які підтверджують їх злочинну діяльність.

💲 Наразі, правоохоронці встановили двадцять громадян, які стали жертвами аферистів та в сумі перерахували їм майже мільйон гривень. Працівники поліції продовжують встановлювати інших потерпілих, які потрапили на гачок шахраїв.

📖 За фактом заволодіння чужим майном шляхом обману, вчиненому повторно в умовах воєнного стану, організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України, слідчі повідомили чотирьом фігурантам про підозру. Відтепер фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі. Досудове розслідування триває.

Поліція Київської області

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from SPRAVDI
⚠️ У соцмережах шахраї видають себе за «Укренерго»

У Facebook шириться реклама із фейковим попередженням про «жорстокі відключення». Як пояснили в компанії, «Укренерго» ніколи не публікує графіки погодинних відключень в регіонах.

На неправдивість повідомлення вказують навіть граматичні помилки – енергетики не пишуть «відключення від електроенергії».

Яка мета шахраїв?
Публікуючи відверто неправдиві повідомлення про відключення, недобросовісні люди таким способом збільшують аудиторію своїх Telegram-каналів.

Нагадаємо, у травні шахраї створювали фейкові сторінки з графіками відключення світла, щоб збирати дані про українців.

Підписатись на Spravdi у WhatsApp
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
CyberpoliceUA
⚠️ У соцмережах шахраї видають себе за «Укренерго» У Facebook шириться реклама із фейковим попередженням про «жорстокі відключення». Як пояснили в компанії, «Укренерго» ніколи не публікує графіки погодинних відключень в регіонах. На неправдивість повідомлення…
⚡️ Кіберполіція та Міністерство енергетики нагадують: отримуйте інформацію про відключення світла з офіційних джерел

⚡️ Через масовані ворожі атаки в енергосистемі України є дефіцит потужності і застосовуються обмеження постачання електроенергії. Для організації побуту в таких умовах, українцям слід стежити за графіками відключень.

⌨️ Зловмисники можуть створювати фейкові ресурси для поширення дезінформації в інтересах країни-агресорки, виманювання конфіденційних даних громадян та привласнення заощаджень громадян.

👮‍♀️ Наприклад, минулого року кіберполіція викрила групу зловмисників, які під час блекаутів створювати фейкові телеграм-боти енергетичної компанії. З їх допомогою вони викрадали облікові записи користувачів і в подальшому використовували їх у шахрайських схемах.

🖥 Ознайомитися з графіком планових відключень у відповідному регіоні та списками постачальників за областями України можна на сайті Міністерства енергетики України, а також на сайтах операторів розподільчих мереж:

🔹 Вінниця - АТ «Вінницяобленерго»
🔹 Луцьк - ПРАТ «Волиньобленерго»
🔹 Дніпро - АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі»
🔹 Донеччина - АТ «ДТЕК Донецькі електромережі»
🔹 Житомир - АТ «Житомиробленерго»
🔹 Ужгород - ПРАТ «Закарпаттяобленерго»
🔹 Запоріжжя - ПАТ «Запоріжжяобленерго»
🔹 Київ - ПРАТ «ДТЕК Київські електромережі»
🔹 Київська область - ПРАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі»
🔹 Кропивницький - ПРАТ «Кіровоградобленерго»
🔹 Львів - ПРАТ «Львівобленерго»
🔹 Миколаїв - АТ «Миколаївобленерго»
🔹 Одеса - АТ «ДТЕК Одеські електромережі»
🔹 Полтава - АТ «Полтаваобленерго»
🔹 Івано-Франківськ - АТ «Прикарпаттяобленерго»
🔹 Рівне - ПРАТ «Рівнеобленерго»
🔹 Суми - ПАТ «Сумиобленерго»
🔹 Тернопіль - ВАТ «Тернопільобленерго»
🔹 Харків - АТ «Харківобленерго»
🔹 Херсон - АТ «Херсонобленерго»
🔹 Хмельницький - АТ «Хмельницькобленерго»
🔹 Черкаси - ПАТ «Черкасиобленерго»
🔹 Чернівці - АТ «Чернівціобленерго»
🔹 Чернігів - АТ «Чернігівобленерго»

➡️ Детальніше - за посиланням.

❗️ Збережіть інформацію собі та поширте серед знайомих!

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Привіт, цифрові друзі! 🐶 Це #КіберПес, ваш порадник у світі кібербезпеки фінансів.

У попередньому дописі я розповідав, як небезпечно використовувати особисту інформацію для створення паролів. 🔓 У багатьох із ваc виникло питання, як створити надійний пароль, який легко запам’ятати, а шахраям неможливо вгадати.

Отож ділюся лайфхаками, як створювати надійні паролі за допомогою фраз. Це можуть бути цитати, рядки з віршів, пісень, важливі для вас думки тощо. 👍

Варіант 1. Використовувати перші літери кожного слова знайомої фрази як основу для комбінації пароля.
Наприклад, якщо за основу взяти опис звички мого найкращого друга: "КіберКіт лежить на дивані та гріється на сонечку" та обрати перші літери слів і додати спеціальні символи та цифри, вийде така комбінація: Kklndtgns!#24. 😺

Варіант 2. Використовувати всю фразу як пароль.
Наприклад, якщо за основу для пароля взяти афоризм Лесі Українки “Без надії сподіваюсьˮ, може вийти така комбінація: BezNadiiSpodivaius, до якої необхідно також додати спеціальні символи та цифри. 👌

Варіант 3. Поєднувати перші склади чи частини кількох слів фрази.
Наприклад, якщо з афоризму Григорія Сковороди “Бери вершину і матимеш серединуˮ взяти перші склади слів та додати спеціальні символи та цифри, вийде такий пароль: БеВерМаСер24!, на клавіатурі англійською вийде така комбінація: BeVerMaSer24!#. 👍

Як додавати цифри та спеціальні символи до паролів, щоб їх також легко було запам’ятати? 🤔

Замінювати деякі літери фрази, яку ви використовуєте для створення пароля на спеціальні символи та цифри за тільки вам відомою схемою. Наприклад, літеру “оˮ замінювати на знак “%ˮ тощо.

❗️ Це лише кілька прикладів (не копіюйте їх дослівно!), як створити та легко запам’ятати надійний пароль!
Ви також можете використовувати власні способи створення паролів, головне, щоб їх не змогли відгадати шахраї.

Бережіть себе та свої гроші! 🫰

Більше про правила створення та зберігання паролів і платіжну безпеку читайте на сайті НБУ та Держспецзв’язку #КібербезпекаФінансів.
#КіберПес

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
HTML Embed Code:
2024/06/14 03:50:04
Back to Top