TG Telegram Group Link
Channel: Customs of Ukraine (and not only)
Back to Bottom
🇺🇦Президент підписав Закон про внесення змін до Митного кодексу України щодо митного оформлення біометану.

Закон врегульовує процедуру митного оформлення експорту біометану з України, що має посприяти розвитку виробництва цього виду палива та розширити експортні можливості України.

📦Також цим Законом вирішено питання підняття порогу вартості товарів, які пересилаються ФОП та підприємствами за межі України в міжнародних поштових або експрес-відправленнях, без письмового декларування.

📩До внесених змін, обов’язок для подання письмової митної декларації бізнесом існував для товарів вартістю понад 150 Євро.

🔗Тепер такий поріг збільшено до 1000 Євро.
Forwarded from Forbes Ukraine
Уряд відзвітував на початку травня про вихід експорту на довоєнний рівень. Forbes проаналізував ці дані. Щодо агропродукції – дійсно є підстави говорити про перевищення довоєнного рівня.

Експорт зерна у квітні сягнув 6,3 млн т. Це рекорд не тільки воєнного часу, а й майже удвічі перевищує показник квітня 2021 року.

👉Більш детально — читайте на Forbes

📩Підписатися на Forbes Ukraine
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from Брудні Ігри (Evgeniy Plinskiy)
Отримав прохання від детективів БЕБ, які вже другу добу проводять надскладну операцію проти виробників нелегальних сигарет, оприлюднити інформацію про тиск та вплив на слідчі дій.

Детективи скаржаться, що в.о. керівника детективів БЕБ Олександр Ткачук активно та відверто блокує ефективні слідчі дії на Львівській тютюновій фабриці.

Зокрема Ткачук намагається замʼяти та приховати знайдені в селах навколо ЛТФ 7 ліній по виробництву сигарет.

Знайдене обладнання зараз намагаються розібрати таким чином, щоб не було можливості провести експертизу, та довести що воно має відношення до продукції яку розповсюджує фабрика.

БЕБ, напередодні, зробив всі необхідні контрольні закупівлі, як сигарет типу Duty Free, так і іншої продукції фабрики, але Ткачук намагається унеможливити доведення звʼязку цих ліній з Львівською тютюновою фабрикою.

Детективи кажуть, що Ткачук відверто грає в інтересах власників фабрики.

Звертаюсь до в.о. Директора БЕБ Сергія Перхуна з проханням взяти на контроль цю ситуацію, та унеможливити тиск на детективів Ткачуком.
На держслужбі катастрофічно не вистачає фахівців – НАДС

Війна загострила наявні проблеми державної служби, одна із яких - брак людського капіталу. Про це зазначила Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина під час Всеукраїнської конференції «Два роки війни: наслідки та перспективи».  

«Нам катастрофічно бракує фахівців. Наразі ця проблема спостерігається у державних органах і в органах місцевого самоврядування. Відтак, серед основних пріоритетів роботи Національного агентства залишається реформа системи оплати праці державних службовців. Наша мета - залучати кваліфіковані кадри та мати можливість утримувати їх за рахунок конкурентної заробітної плати. Також працюємо над впровадження Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». Окрім того, важливим завданням є відновлення конкурсної процедури на посади державної служби», - зауважила Наталія Алюшина.  
❗️З 18 травня інспектори Держприкордонслужби в пунктах пропуску перевірятимуть наявність військово-облікового документу в окремих категорій громадян

Відповідно до норм законодавства у період дії воєнного стану або проведення мобілізації громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу.

Ознайомитися з переліком категорій можна на інфографіці☝️

ДПСУ
Кабінетом Міністрів України, як суб’єктом законодавчої ініціативи, зареєстровано у Верховній Раді України:

🔰 Проект Закону «Про захист від демпінгового імпорту»(реєстр. № 1️⃣1️⃣2️⃣6️⃣7️⃣).

❇️ Законопроект спрямований на вдосконалення механізму проведення антидемпінгових розслідувань та застосування антидемпінгових заходів за результатами таких розслідувань з урахуванням міжнародної практики використання інструментів торговельного захисту. Прийняття проекту Закону сприятиме розширенню можливостей національних виробників у захисті їх інтересів від недобросовісного імпорту та доступу до інформації, що зменшить загрозу судових оскаржень рішень за результатами розслідувань, а також удосконаленню процедури використання інструментів торговельного захисту під час порушення та проведення антидемпінгових розслідувань до умов застосування та ефективності дії антидемпінгових заходів.

Проектом Закону пропонується удосконалити механізм проведення антидемпінгових розслідувань та застосування антидемпінгових заходів за результатами таких розслідувань шляхом:

уточнення повноважень компетентних органів, зокрема, Мінекономіки та Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі;

запровадження нових підходів до формування складу Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (затвердження посадового складу Кабінетом Міністрів України, а особового – Головою Комісії);

удосконалення понятійного апарату;

встановлення чітких часових меж процедурних етапів антидемпінгових розслідувань/переглядів;

забезпечення доступу заінтересованих сторін до розрахунків демпінгової маржі з урахуванням режиму конфіденційності, гарантування проведення консультацій на запит заінтересованої сторони;

запровадження механізму гарантування сплати попередніх антидемпінгових мит та сплати мит при проведенні розслідування щодо ухилення від сплати захисних мит (відсутність такого механізму на сьогодні обмежує права національних виробників на захист їх інтересів від недобросовісного імпорту);

розширення кола «користувачів» цього механізму серед бізнесу;

зменшення витрат бізнесу на підготовку матеріалів та документації в ході антидемпінгових розслідувань.
Кабінетом Міністрів України зареєстровано у Верховній Раді України:

🔰 Проект Закону «Про захист від субсидованого імпорту»(реєстр. № 1️⃣1️⃣2️⃣6️⃣8️⃣).

❇️ Законопроект спрямований на вдосконалення механізму проведення антисубсидиційних розслідувань та застосування компенсаційних заходів за результатами таких розслідувань з урахуванням міжнародної практики використання інструментів торговельного захисту. Прийняття Закону сприятиме:
розширенню можливостей національних виробників у захисті їх інтересів від недобросовісного імпорту та доступу до інформації, що зменшить загрозу судових оскаржень рішень за результатами розслідувань;
удосконаленню процедури використання інструментів торговельного захисту під час порушення та проведення антисубсидиційних розслідувань до умов застосування та ефективності дії компенсаційних заходів.

Проектом Закону пропонується удосконалити механізм проведення антисубсидиційних розслідувань та застосування компенсаційних заходів за результатами таких розслідувань шляхом:

уточнення повноважень компетентних органів, зокрема, Мінекономіки та Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі;

запровадження нових підходів до формування складу Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (затвердження посадового складу Кабінетом Міністрів України, а особового – Головою Комісії);

удосконалення понятійного апарату;

встановлення чітких часових меж процедурних етапів антисубсидиційних розслідувань/переглядів;

забезпечення доступу заінтересованих сторін до розрахунків обсягів субсидування з урахуванням режиму конфіденційності, гарантування проведення консультацій на запит заінтересованої сторони;

запровадження механізму гарантування сплати попередніх компенсаційних мит та сплати мит при проведенні розслідування щодо ухилення від сплати компенсаційних мит (відсутність такого механізму на сьогодні обмежує права національних виробників на захист їх інтересів від недобросовісного імпорту);

розширення кола «користувачів» цього механізму серед бізнесу;

зменшення витрат бізнесу на підготовку матеріалів та документації в ході антисубсидиційних розслідувань.
Forwarded from НАЗК
​​🤝НАЗК та АРМА посилюють співпрацю у розшуку необґрунтованих активів за кордоном

Національне агентство розширює можливості з розшуку активів за кордоном, оскільки це питання є критично важливим для притягнення до відповідальності і, як наслідок, стягнення таких активів до бюджету України.

💬“АРМА може посилити НАЗК з розшуку активів за кордоном у справах про необґрунтовані активи в межах моніторингу способу життя та при проведенні повних перевірок декларацій. Обсяги обміну інформацією та інші аспекти взаємодії двох антикорупційних органів буде закріплено відповідним меморандумом”, - повідомив Віктор Павлущик.

💬“Ми зробимо все можливе, щоб за запитом НАЗК було не лише знайдено виведене за кордон і сховане майно, але і щоб воно працювало на державу. Для цього ми використаємо всі можливі інструменти, якими володіємо в різних куточках світу”, - наголосила Олена Дума Голова АРМА.

Голова АРМА також коротко проінформувала учасників наради про ініційовані зміни до Цивільного процесуального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України, а також ініціативи з отримання розʼяснень Пленуму Верховного Суду щодо застосування спеціального закону про АРМА при прийнятті рішень ВАКС.

🔗Детальніше

Фото: Агентство з розшуку та менеджменту активів
#НАБУ_пояснює

Для координації розслідувань та кращої комунікації із заявниками у регіонах НАБУ має територіальні управління (ТУ).

📍Львівське ТУ, юрисдикція якого поширюється на Львівську, Волинську, Закарпатську, Чернівецьку, Тернопільську, Івано-Франківську, Рівненську, Хмельницьку області.

📍Одеське ТУ - Одеська, Херсонська, Миколаївська та Кіровоградська області.

📍Харківське ТУ - Харківська, Сумська, Полтавська, Дніпропетровська, Запорізька, Луганська, Донецька області.

Детальніше про роботу територіальних управлінь можна дізнатись за
посиланням.

💬Більше відповідей на поширені запитання про роботу НАБУ і САП
тут.
Кабінетом Міністрів України зареєстровано у Верховній Раді України:

🔰 Проект Закону «Про захисні заходи» (реєстр. № 1️⃣1️⃣2️⃣6️⃣9️⃣).

❇️ Законопроект спрямований на вдосконалення механізму проведення захисних розслідувань та застосування захисних заходів за результатами таких розслідувань з урахуванням міжнародної практики використання інструментів торговельного захисту. Прийняття Закону сприятиме: розширенню можливостей національних виробників у захисті їх інтересів від зростаючого імпорту та доступу до інформації, що зменшить загрозу судових оскаржень рішень за результатами розслідувань; удосконаленню процедури використання інструментів торговельного захисту під час порушення та проведення спеціальних захисних розслідувань до умов застосування та ефективності дії спеціальних захисних заходів.

Проектом Закону пропонується удосконалити механізм проведення захисних розслідувань та застосування захисних заходів за результатами таких розслідувань шляхом:

уточнення повноважень компетентних органів, зокрема, Мінекономіки та Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі;

запровадження нових підходів до формування складу Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (затвердження посадового складу Кабінетом Міністрів України, а особового – Головою Комісії);

удосконалення понятійного апарату;

встановлення чітких часових меж процедурних етапів захисних розслідувань/переглядів;

гарантування проведення консультацій на запит заінтересованої сторони;

запровадження механізму гарантування сплати попередніх захисних мит та сплати мит при проведенні розслідування щодо ухилення від сплати захисних мит (відсутність такого механізму на сьогодні обмежує права національних виробників на захист їх інтересів від зростаючого імпорту);

розширення кола «користувачів» цього механізму серед бізнесу;

зменшення витрат бізнесу на підготовку матеріалів та документації в ході антисубсидиційних розслідувань.
Forwarded from Середич.info
📌сьогодні деякі ЗМІ розповсюджують новину про смерть Головного державного інспектора оперативного відділу управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Енергетичної митниці Миколи Полуяна
📌від себе - можу підтвердити цю інформацію на 100%. На жаль, цього чоловіка немає серед живих
📌водночас, достеменно причина смерті Миколи Полуяна невідома 🧐
📌ті ж самі ЗМІ пишуть, що «15 травня Полуяна було затримано за підозрою в отриманні хабаря в 10 тисяч доларів від підприємця за припинення перевірок компанії». Після цього він начебто потрапив у СІЗО, де «послизнувся в камері і вдарився головою», а від отриманих травм помер 😵
📌інформація про хабар та СІЗО викликає багато запитань, адже жодних офіційних чи неофіційних повідомлень про такий випадок не надходило
📌за моїми даними похорон Миколи Полуяна відбудеться завтра, 18 травня. Тобто на 4 день після смерті. Які таємниці він з собою забрав - залишається лише здогадуватись
📌слідкуємо за офіційними повідомленнями
​​💔Із глибоким сумом повідомляємо, що в бою за Україну та її незалежність 11 травня у Волноваському районі Донецької області загинув Безпалий Микола Іванович, державний інспектор митного поста «Чернігів» Чернігівської митниці.

Обірвалося життя прекрасного сина, чоловіка та батька, вірного друга, справжнього фахівця своєї справи. Йому було лише 37 років.

🛃З перших днів війни Микола героїчно захищав Батьківщину у лавах Збройних сил України та бездоганно виконував свій військовий обов’язок.

Висловлюємо глибокі співчуття родині загиблого.
Вічна пам’ять Герою!

🕯️Вже 14 митників поклали життя за нашу свободу, 30 - отримали поранення, мужньо захищаючи нас від ворога.
Понад 400 наших колег тримають оборону у найгарячіших точках зіткнення на вільній українській землі.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
📱Міноборони запускає мобільний застосунок Резерв+ для військовозобов'язаних, призовників та резервістів.

В ньому можна оперативно оновити данні та доступ до інформації у реєстрі Оберіг, зазначають в Міноборони. Застосунок буде доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market з 18 травня.

З 18 червня у застосунку також з’явиться QR-код, відсканувавши який відповідні представники влади зможуть миттєво отримати інформацію про ваш статус як військовозобовʼязаного, призовника або резервіста.
HTML Embed Code:
2024/05/17 18:06:30
Back to Top