TG Telegram Group Link
Channel: Customs of Ukraine (and not only)
Back to Bottom
⚡️ Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу і в цілому урядовий Проект Закону про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Урядом України та Урядом Турецької Республіки (реєстр. № 0️⃣2️⃣6️⃣7️⃣ від 07.05.2024).

ℹ️ Законопроектом пропонується ратифікувати Угоду про вільну торгівлю між Урядом України 🇺🇦 та Урядом Турецької Республіки 🇹🇷, укладену 3 лютого 2022 у м. Київ.

Набрання Угодою чинності сприятиме подальшому розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва між країнами, дозволить вітчизняним товаровиробникам отримати переваги від лібералізації ринків товарів та послуг Турецької Республіки, відкриє можливості для українського бізнесу для розширення ринків збуту та розвитку й модернізації власного виробництва.
Хабар за ввезення будматеріалів під виглядом гуманітарної допомоги – судитимуть експрацівника Львівської митниці

Прокурори Офісу Генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього співробітника Львівської митниці за фактом одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі (ч. 3, ч. 4 ст. 368 КК України).

Розслідуванням встановлено, що державний інспектор митниці повідомив представнику товариства, яке займалося відновленням зруйнованої інфраструктури, про можливість ввозити в Україну будівельні матеріали під виглядом гуманітарної допомоги без сплати обов’язкових митних платежів.

За це підприємець мав сплачувати обвинуваченому певну суму коштів.

У серпні 2023 року митник одержав 22 тис доларів США.

Правоохоронці затримали його вкінці листопада 2023 року після передачі ще 16,3 тис доларів США.

Під час слідства працівнику митниці обрано запобіжний захід у вигляді застави в сумі 1 665 400 гривень.

Наразі накладено арешт на автомобілі, будинки, земельні ділянки та інше належне майно обвинуваченого.

Досудове розслідування здійснювало Головне слідче управління ДБР.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
🛃 За 5 місяців 2024 року товарообіг України склав $44,3 млрд

📅 Протягом січня-травня 2024 року в Україну імпортували товарів на суму $27,5 млрд, а експортували – на $16,8 млрд.

При цьому оподаткований імпорт склав $23,7 млрд, що становить 86% загальних обсягів імпортованих товарів.

Податкове навантаження на 1 кг оподаткованого імпорту в січні-травні 2024 року склало 0,50 дол/кг, що на 10% більше, ніж за аналогічний період 2023 року.

Країни, з яких найбільше імпортували товарів до України: Китай — $5,3 млрд, Польща — $2,9 млрд і Німеччина — $2,2 млрд.

Експортували з України найбільше до Польщі — на $1,7 млрд, Китаю — на $1,4 млрд, Іспанії — на $1,4 млрд.

У загальних обсягах ввезених у січні-травні 2024 року товарів 65% склали такі категорії товарів:

🚗 машини, устаткування та транспорт — $9,4 млрд

при митному оформленні зазначених товарів до бюджету сплачено 69,2 млрд грн, що складає 31% надходжень митних платежів;

продукція хімічної промисловості — $5,1 млрд

при митному оформленні зазначених товарів до бюджету сплачено 36,8 млрд грн, що складає 16% надходжень митних платежів;

⛽️ паливно-енергетичні — $3,4 млрд

при митному оформленні зазначених товарів до бюджету сплачено 54,6 млрд грн, що складає 24% надходжень митних платежів.

До трійки найбільш експортованих з України товарів увійшли:

🧀 продовольчі товари — $10,8 млрд
метали та вироби з них — $1,8 млрд
💎 мінеральні продукти — $1,6 млрд

За 5 місяців 2024 року при митному оформленні експорту товарів, на які встановлене вивізне мито, до бюджету сплачено 128 млн грн.

Прес-служба ДМСУ ©️
🇺🇦Урядом сьогодні🇺🇦
13.06.2024

Внесено зміни у додаток 4 «Перелік товарів (аграрної продукції), експорт яких підлягає ліцензуванню» до постанови КМУ від 27.12.2023 N 1402 «Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2024 рік». Закріплено, що у разі коли країною призначення товарів, що класифікуються за кодами згідно з УКТЗЕД 1001 99 00 00, 1005 90 00 00, 1205 10 90 00, 1205 90 00, 1206 00 91 00, 1206 00 99 00, є Республіка Болгарія, Румунія, Словацька Республіка, Угорщина та Республіка Польща, застосовується режим ліцензування експорту, який стосується всіх субʼєктів зовнішньоекономічної діяльності, зокрема тих, що включені до переліку верифікованих субʼєктів агропромислового комплексу.

Здійснено, у звʼязку з повномасштабною збройною агресією РФ проти України та участю в ній РБ, вихід України з Угоди про порядок митного оформлення та митного контролю товарів, що переміщуються між державами - учасницями Угоди про створення зони вільної торгівлі, вчиненої у м. Ялті 08.10.1999
ДТЕК імпортуватиме в Україну скраплений газ із США до кінця 2026-го. Про відповідну угоду оголосили американський Venture Global та компанія D.Trading, що входить до ДТЕК.

Вантажі з терміналів на узбережжі Мексиканської затоки США будуть відправлятися через Атлантику до численних портів Європи, включно з грецькими портами, які мають трубопровідне сполучення з Україною.

D. Trading також домовився про закупівлю до 2 млн т СПГ на рік на обʼєкті Calcasieu Pass 2 від Venture Global протягом 20 років.
На Рівненщині суд конфіскував у контрабандиста дві кам’яні сокири бронзової доби

Здолбунівський районний суд виніс вирок Павлу Грушку за контрабанду культурних цінностей. Чоловік відправив у Францію та Німеччину дві посилки з кам’яними сокирами бронзової доби, які виявили працівники митної служби. Відтак, обвинувачений отримав рік іспитового терміну.
На пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ" на кордоні з Польщею збудують додатковий вантажний термінал та пішохідний перехід, роботи планують завершити до серпня 2025 року.

Про це
повідомляє пресслужба Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури.

Наразі агентство завершило передпроєктні роботи з будівництва нової черги прикордонного пункту пропуску "Ягодин-Дорогуськ". Зазначається, що нова інфраструктура дозволить впровадити вдосконалену систему сучасних контрольних процесів на основі безпаперових технологій та автоматизованого управління рухом, що підвищить пропускну спроможність КПП на 10–15 %.
Тут колеги пишуть, що керівництво Львівської митниці дало тимчасову команду «стоп-контрабасу». Так, дійсно, ввечері в цей вівторок по всім постам пішла така команда, що підтверджують і наші джерела. За наявною інформацією очікують відпрацювання західного кордону правоохоронцями…
АРМА розшукало активи службової особи, яка намагалася перевезти через кордон $1 млн

На запит Державного бюро розслідувань Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) розшукало актив службової особи одного з органів місцевого самоврядування, яка намагалася перевезти через кордон України майже $1 млн.

Під час перетину кордону чиновник надав працівникам митного посту завідомо підроблений документ, щоб приховати вихідні кошти. За даними слідства ці кошти були отримані злочинним шляхом.
​​💵На 30 тис. доларів більше чи менше, яка різниця? - кажете ви. А законодавство говорить про інше

У пункт пропуску «Рава-Руська – Хребенне» прибув автомобіль «Dodge Journey», який прямував до Польщі. Окрім водія у ньому перебували ще троє пасажирів. Для проходження митного контролю він обрав смугу «зелений коридор», що свідчило про відсутність товарів, обов’язкових до декларування та оподаткування.

Під час усного опитування пасажири повідомили працівникам 🛃митниці, що кожен із них переміщує по 10 тис. доларів США, і ні на копійку більше.
Однак під час огляду в сумочці однієї з пасажирок, окрім заявленої нею суми, знайшлося ще 30 тис. 300 доларів США, які вона «забула» декларувати.

❗️За цим фактом стосовно 49-річної жительки Черкас складено адмінпротокл, відповідно до ч. 1 ст. 471 МКУ (недекларування валютних цінностей, що переміщуються громадянами через митний кордон України, в сумі, що перевищує дозволену законодавством України для їх переміщення без письмового декларування).

‼️Нагадаємо, що БЕЗ письмового декларування митному органу, фізичні особи можуть переміщувати через митний кордон України готівкову валюту і банківські метали в сумі, що НЕ перевищує в еквіваленті 10000 євро.

Перерахунок сум готівкової валюти і вартості банківських металів у євро здійснюється за офіційним курсом гривні до євро, установленим НБУ, НА ДЕНЬ ПЕРЕТИНУ митного кордону України.
13 червня Кабінет Міністрів України погодив проєкт закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо підвищення ефективності укладення угод про визнання винуватості».

Він дозволяє призначати обвинуваченим у корупції менш суворе покарання, якщо вони укладуть угоду про визнання вини і повністю або частково відшкодують  збитки за свої дії.

При цьому обвинуваченим у корупції необовʼязково викрити співучасників та інші відомі їм злочини для  зменшення покарання.

Нові правила дозволять укладати угоди навіть з організаторами корупційних схем в обмін на відшкодування ними збитків.

Детальніше за
посиланням ТУТ
Forwarded from Брудні Ігри (Evgeniy Plinskiy)
Прочитав новину, що Винниківська тютюнова фабрика вимагає від ДБР та ОГП розібратися зі свавіллям БЕБ та захистити «білий бізнес».

Дуже цікава вимога, враховуючи що саме Винниківська тютюнова фабрика контролює 75% ринка виробництва нелегальних сигарет для Duty Free.
Ця фабрика - не «білий національний виробник», а позорисько країни, яке має зникнути як явише в повоєнній Україні.

І да, якщо і вимагати від ДБР та ОГП щось в контексті цієї фабрики, то лише встановлення обставин створення Винниківською тютюновою фабрикою монополії на контрабанду сигарет в ЄС.

Від початку вторгнення росії, певні контролюючі кордон структури, дивним чином, дозволяли тютюновим контрабандистам вивозити лише сигарети ціє фабрики, за таксою 20$ з ящика.

Всім іншим нелегальним виробникам сигарет в Україні така діяльність була заборонена.

Давайте попросимо ДБР та ОГП розібратися в питанні, а хто ж там збирав по 20$ з контрабанди Compliment, Lifa та Marvel і з ким ВТФ домовлялася про таку монополію.
Цікаво?
Відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, які були надані військовозобов’язаним рішеннями Міністерства економіки до 8 червня 2024 року є чинними протягом строку, на який вони надані. Це передбачає постанова Кабміну №650 від 5 червня.
Повні перевірки декларацій: НАЗК за 5 місяців виявило недостовірні відомості на майже 555 млн грн, ознаки незаконного збагачення та необгрунтовані активи 

Зокрема, у травні завершено 85 повних перевірок, за результатами яких встановлено ознаки:
• недостовірних відомостей на загальну суму майже 499 млн грн (ознаки ст. 366-2 Кримінального кодексу України), у тому числі у деклараціях:

- заступника начальника відділу Закарпатської митниці (286 млн грн),  який не підтвердив походження грошових активів члена сім’ї на суму понад 272,6 млн грн, своїх грошових активів на понад 13,3 млн грн, а також не відобразив земельну ділянку та свій дохід

Загалом НАЗК за 5 місяців 2024 року розпочало 449 повних перевірок декларацій за новим ризик-орієнтованим підходом. З числа відібраних на повну перевірку найвищий показник рейтингу ризику мають декларації, подані представниками:
• органів місцевого самоврядування - 78, з них  2 - голів обласних рад, 20 - депутатів обласних рад, 56 - депутатів місцевих рад;
• державних адміністрацій - 22, з яких 2 - заступників голів обласних державних адміністрацій, 2 - голів районних державних адміністрацій;
• органів судової влади - 31, з них безпосередньо суддів - 24, 3 - голів судів;
• органів митної та податкової служби - 15 податківців, 10 митників, з них 2 начальників митниці;
• органів досудового розслідування - 23 прокурорів, з них 1  керівника та 8 заступників  керівників обласних прокуратур, 9 слідчих, 3 дізнавачів;
• державних підприємств - 22 керівників підприємств, 8 заступників керівників, у тому числі підприємств оборонної сфери;
• народними депутатами - 18.

Детальніше за посиланням ТУТ
Forwarded from Bihus.Info
⚠️Чим небезпечне обмеження доступу до судових рішень?

Нещодавно ВР проголосувала в першому читанні за законопроєкт, який обмежує доступ до судових рішень. Це єдиний подібний реєстр, який містить базу даних по всім справам. А відтак робить нашу судову систему більш прозорою.

Якщо він такий потрібний, чому тоді його хочуть обмежити?

Депутати вважають, що доступ у реєстрі до деяких судових рішень шкодить безпеці. Однак на практиці прийняття цього законопроєкту може призвести до:

◾️корупції
◾️збільшення тиску на бізнес
◾️свавілля у військових справах тощо

Наша Світлана Стеценко проаналізувала всі пункти законопроєкту. Що саме пропонують запровадити та чому ухвалення цього закону відкине нас на десятиріччя — дивіться у новому блозі: https://youtu.be/Vn_LgIbilAU

❗️Законопроєкт вже пройшов перше читання і чекає на друге. Поширюйте цей випуск своїм друзям, адже тільки суспільним резонансом ми можемо вплинути на прийняття цього рішення.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
HTML Embed Code:
2024/06/15 19:09:39
Back to Top